У 2006 р. відзначається 800-річчя створення Великої Монгольської Держави. 18 квітня 2006 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулася наукова конференція "Україна — Монголія: 800 років у контексті історії"; урочисте відкриття книжково-інформаційної виставки під аналогічною назвою і наданої Монгольським національним інформаційним агенством (МОНЦАМЕ) фотовиставки "Монголія сьогодні".
Організатори:
На конференції було порушено такі теми: землі України і Монголії у середньовічну епоху; Київ у золотоординський час; монгольський фактор у східній політиці римської курії (середина XIII століття); "секретна історія монголів" як джерело до історії України XIII століття; південно-західна Русь у політичній структурі Золотої Орди; Воїнські повісті київського, XII століття, і галицько-волинського, XIII століття, літописів; монголо-татари у літературних пам'ятках XIII століття; населення Півдня України доби середньовіччя; антрополого-одонтологічні дослідження кісткових решток поховань золотоординської доби на Полтавщині; потомки родини Чінгіс-хана в Криму: архітектурно-археологічні дослідження мавзолея хана Хаджі Гірея; фонд монгольських видань у зібраннях Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в контексті міжнародного співробітництва та ін.
На книжково-інформаційній виставці експонувалося понад 700 од. зб. з фондів НБУВ: монографії, збірники наукових праць, журнали, щорічники, художня література, альбоми з репродукціями монгольських майстрів пензля; унікальні картографічні матеріали; нотні видання (вокальні твори та монгольські пісні).
50 фотографій дають уявлення про історію, культуру, розвиток сучасної Монголії, традиції монгольського народу; природу стародавньої країни, що вражає своєю незвичною мальовничністю.
На урочистостях перед присутніми виступили: Надзвичайний і Повноважний Посол Монголії в Україні Тугалхуу Баасансурен; відомі вчені та діячі культури; представники громадських організацій ("Монгол-клуб" та ін.), Товариства бурятської культури м. Києва та області та ін.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах