Дата нашого болю й спротиву

Поділитися: 
Дата події: 
15-03-2023

15 березня в конференц-холі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулося  відкриття фотовиставки «ДАТА».

Промовиста назва розкриває тему конкурсних робіт студентів Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД). Це вихоплені та зафіксовані об’єктивами фотоапаратів і смартфонів миті життя перших місяців повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. 24 лютого стало добою, яка розтягнулася на рік і розділила наше життя на “до” і “після”, зазначила, відкриваючи захід, завідувачка відділу соціокультурних комунікацій НБУВ Антоніна Петрівна Шеремет. Саме ця ДАТА відображає суть кожної роботи й наше ставлення до загальної трагедії, наголосила вона.

Пам'ять загиблих у війні вшанували хвилиною мовчання. Серйозність теми й кадри, які нікого не залишають байдужим, зумовили настрій заходу. У той же час учасники відзначали, що ці печаль і біль мають ще більше зміцнити велике наше прагнення перемоги.

Долучилася до вітальних слів викладач фотодисциплін Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД Ірина Борисівна Літічевська. Вона побажала початкуючим митцям, віддзеркалюючи сьогодення, творити мирне майбутнє. За свідому позицію та талановиті фотографії студентам подякувала завідувачка фотографічним відділенням Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД Алла Леонідівна Душейко. А член Спілки фотохудожників України Андрій Анатолійович Чекановський відзначив гідний рівень робіт з професійної та творчої точки зору. Натхненні вітання й побажання молодим обдарованим фотохудожникам створили творчу і дружню атмосферу.

Загалом на виставці представлено 120 фотоекспонатів 17  авторів – викладачів та студентів спеціалізації “Художнє фотографування”. Серед світлин є й кадри, зроблені викладачем Андрієм Ковалевським та його сином Олексієм, який нині захищає Україну в лавах ЗСУ.

Плідна співпраця Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД триває протягом багатьох років. Мистецький простір Бібліотеки завжди відкритий до творчих ініціатив і радо приймає учасників та відвідувачів наших заходів.

Фотовиставку, присвячену темі війни, не оминули  увагою й столичні ЗМІ.

Запрошуємо відвідати нашу виставку, яка відрита до перегляду в понеділок, середу, п’ятницю з 9.15 до 15.30 за адресою: проспект Голосіївський, 3 (ст. метро «Деміївська»).

П

Фотоматеріали: