23 серпня наша країна відзначає День державного прапора, а 24 серпня – День Незалежності України. На вшанування цих державних свят 23 серпня о 14 годині у конференц-холі головного корпусу Бібліотеки відкривається експозиція оригінальних авторських робіт народних майстрів петриківського розпису 80-х років ХХ століття.
Як відомо, 2013 року Петриківський Розпис було внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини (НКС) людства всесвітньої організації ЮНЕСКО. Прикметно, що цей вид мистецтва став першим у Реєстрі НКС України.
Петриківський розпис унікальний та розкішний, здатний звичайний день перетворити на свято, а будь-яку сезонну депресію – на гарний настрій. Дивовижна його краса полонила серця мільйонів поціновувачів прекрасного і на весь світ прославила народних майстрів.
Декоративний стінопис на білому тлі виник у сиву давнину і свою назву отримав від назви села Петриківка, заснованого 1772 року на березі річки Чаплинка гетьманом Калнишевським. З часу повалення Запорізької Січі село Петриківка ніколи не знало кріпацтва – їй було надано статус казенної слободи.
Відтоді мистецтво Петриківки пройшло довгий шлях художнього розвитку. Сьогодні Петриківський орнамент став культурною візитівкою України. В 2000, 2001, 2013 роках Укрпошта випустила серію марок, присвячених петриківському декоративному мистецтву. Рослинні петриківські візерунки в різний час використовували для дизайну банківських кредитних карток, а у 2016 році Національний банк України випустив пам’ятну монету номіналом 10 гривень, срібло.
На виставці в НБУВ представлено 28 унікальних картин українського декоративно-орнаментального малярства, зібраних Відділом соціокультурної діяльності, та 5 вишиваних і тканих рушників, наданих Фондом президентів України НБУВ.
Запрошуємо ознайомитися з цією виставкою, будемо раді представити видатні скарби України.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах