Весна утверджує життя

Поділитися: 
Дата події: 
25-03-2024

«Умови й реалії воєнного часу, в яких ми нині перебуваємо, досі залишаються страшними й невблаганними. Війна є такою завжди. Але оскільки ми поки що не маємо іншого вибору, то повинні адаптуватися й навчитися в цих умовах жити, саме жити. Це дуже важко, але життя має тривати і перемагати. Саме тому ми вирішили провести цю виставку – не про війну, а про весну. Вона може відволікти нас від страхіть війни і повернути наш погляд на живе, на життя. Така властивість мистецтва взагалі, а сьогодні ми робимо це завдяки мистецтву фотографії, адже це, безумовно, теж мистецтво, підвладне не кожному».

Цими словами розпочала відкриття фотовиставки «Київський весняний вернісаж» завідувачка відділу соціокультурної діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Антоніна Шеремет.

Історія проведення «Київського весняного вернісажу» в НБУВ бере свій початок ще з перших весняних місяців 2014 року. Цей всеукраїнський мистецький захід, співорганізаторами якого є відділ соціокультурної діяльності НБУВ та Київська організація Національної Спілки фотохудожників України,  відкритий для участі як спілчан з Національної Спілки фотохудожників України (НСФУ), так і широкого загалу авторів-аматорів з різних областей країни. Як і всі інші фотопроєкти Київської організації, «Київський весняний вернісаж» започаткований з метою професійної і творчої демонстрації кращих здобутків українських фотографів, продовження традицій класичної та прийняття викликів сучасної фотографії у різноманітних стильових напрямах фотомистецтва.

Але з початком війни в 2022 році – а навіть того року теж організовувались подібні виставки Київської організації Спілки фотохудожників – неможливо було навіть уявити на світлинах звичайні життєві жанрові ситуації, тихі міста, розквітаючу весну і витончені натюрморти. Тоді експозиція показувала тільки трагедійні моменти і жахи війни.

Та згодом самі відвідувачі виставок, і особливо військові, звернулись до організаторів з проханням: дайте спочинок нашим очам, неможливо повсякчас бачити трагедію і в житті, і в мистецтві.

Саме тому «Київський весняний вернісаж» було вирішено продовжити у наступному 2023 році з більш мирною тематикою, попри весь тягар реалій військового стану.

І от тепер, навесні 2024-го, Бібліотека запросила глядачів до ретроспективного огляду частини творчого здобутку авторів «Київського весняного вернісажу».

Мета проекту – перш за все представлення й надихання позитивними емоціями дорослих і дітей, чекання повернення світлих і щасливих часів, а також, безумовно, популяризація української фотографії в нашій країні і світі.

На виставці зібрано світлини, що вже стали класикою «золотого фотофонду» Київської організації, а ще організатори прагнуть відкривати імена нових талановитих авторів, які згодом поповнюють ряди спілчан. В експозиції представлені пейзажні сюжети, міський пейзаж, природа/ макрозйомка, натюрморт, жанр та аналогічні сюжети як «вільна тема» у різноманітних стилях.

Коротку презентацію виставки зробила голова Київської організації Національної Спілки фотохудожників України Любов Котляр, яка теж є однією з авторок виставкових знімків.

Вона подякувала колективу Бібліотеки за давнє й плідне співробітництво, відзначивши, що попри третю воєнну весну зберігається ця традиція проведення весняних фотовернісажів. І хоча б таким чином, мистецтвом фотографії,  організатори допомагають людям відволіктись на життя, зберегти віру в перемогу й мирну весну і дочекатись її. 

У слові-відповіді виконуюча обов’язки заступника  генерального директора НБУВ Олена Сокур  висловила вдячність фотомитцям і за їх творчий погляд на життя і світ, і за оптимізм та віру в майбутнє, які дарують представлені на виставці світлини..

         Виставка, розташована в холі  біля конференц-зали в головному корпусі Бібліотеки, відкрита й запрошує відвідувачів. І повірте – вона нікого не залишить байдужим чи сумним.

Фотоматеріали: