Читати можна швидко. Запам’ятовувати – краще надовго

Поділитися: 
Дата події: 
3-04-2024

Уявлення про бібліотеку ще повне стереотипів. Мовляв, це місце, де зібрані книги, газети та журнали, де багато полиць, стелажів, сховищ, архівів, де потрібну книгу доводиться то шукати, то чекати, поки хтось поверне…

А якщо мова йде про нинішню молодь, то вони, діти інтернетного покоління, взагалі можуть мати про реальну бібліотеку дуже приблизне уявлення.

Відверто кажучи, це теж стереотип. Бо саме молоді, а точніше – Київському відокремленому підрозділу Української студентської ліги та Студентській раді Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) – належить ідея провести захід, який має назву «Книжковий спіддейтинг у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського». Термін «спіддейтинг» походить з англійської мови і має приблизне значення «швидкі побачення», але в контексті місця проведення студенти деталізували своє зібрання, наблизивши сенс до «швидкого книгочитання» або «швидких книжкових зустрічей». Адже запрошували на цей спіддейтинг саме ту молодь, яка любить читати книги, робить це з насолодою та не шкодуючи часу, і тому, як не дивно, часом відчуває себе не завжди затишно серед своїх занадто «цифрових» друзів.

Учасниками нового цікавого способу знайомства, цього разу – з книгами, стали 22 юнаків і дівчат з шести вишів Києва: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міжрегіональної Академії управління персоналом, Національного авіаційного університету,  Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Державного торговельно-економічного університету, Київського національного університету технологій та дизайну.

Утім, для більшості учасників цього дійства відвідини нашої Бібліотеки були першими. Тому завідувачка відділу соціокультурної діяльності НБУВ Антоніна Петрівна Шеремет, як гостинна господиня, привітала студентів у читальній залі природничих і технічних наук. Вона стисло, але цікаво розповіла про більш як столітню біографію «Вернадки», котра входить до двадцятки найвідоміших бібліотек світу, унікальні особливості її архітектури, її скарби й раритети, які визнані національним надбанням і знаходяться під охороною держави.

Антоніна Петрівна відкрила молодим візитерам своєрідну таємницю: виявляється, є особливий документ, який має назву «Читання як життєва стратегія». У ньому закладена ідея про те, що набуття навички читання як щоденної практики, а також читацької грамотності визначають можливості для якісного здобуття освіти, розвитку критичного мислення, самореалізації особистості, та навіть більшої задоволеності життям в умовах інформаційного перенасичення, нестабільної політичної чи економічної ситуації в державі. Окрім того, читання є одним із ключових факторів розвитку потенціалу людини. Ну як тут було не зацікавитись студентам, які саме тепер здобувають освіту та сповнені дерзновенних бажань щодо реалізації своєї особистості?

Тож заплановане «швидке книгочитання» вони сприйняли як ще один крок до збільшення можливостей пізнання світу і себе в ньому, до самовдосконалення.  І вони провели цей кількагодинний захід у бібліотеці, як кажуть, граючись. Студенти, а в нашому випадку вони читачі, вибирали картки з характеристикою книг, шукали відповідно партнерів за інтересами, ділилися враженнями…

Чарівна атмосфера стін НБУВ вразила кожного. І як поділився з нами Артем Кучеров, четвертокурсник Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та голова КВП УСЛ, налита світлом зала була повноцінним «учасником» заходу. У своїх коментарях студенти відзначали свої яскраві враження від заходу і «Вернадки».

Тобто архітектурний концепт, створений спеціально для НБУВ ще понад  три десятиліття тому, й досі змушує відвідувачів затамувати подих.

Ось таке обопільно цікаве дійство відбулось у нашій Бібліотеці, ставши новою, досить несподіваною, але оригінальною формою залучення до світу книг. Зацікавились і ви? Тож приєднуйтесь! Як написав нам у відгуку Артем Кучеров, «Дякуємо за гостинність! Із задоволенням завітаємо до вас ще!»

Фотоматеріали: