Повномасштабне вторгнення ворога на територію України спричинило катастрофічні руйнування інфраструктури, промисловості та житлового фонду країни. Внаслідок бойових дій та регулярних обстрілів сума збитків збільшується щодня. За підрахунками Київської школи економіки (KSE), яка від початку російського вторгнення веде облік економічних втрат України, станом на січень 2024 року кількість пошкоджених та зруйнованих об'єктів житлового фонду становить понад 250 тисяч. Завдані інфраструктурі збитки сягають $36.8 млрд, а втрати промисловості та підприємства – вже на рівні $13.1 млрд.
Паралельно з новими руйнуваннями, яких Україна зазнає щодня, йде процес відбудови. Попри брак ресурсів, небезпеку повторного руйнування та інші проблеми, він є необхідним, оскільки дає можливість людям залишатися в країні і виживати в умовах повномасштабної війни. Серед пріоритетних заходів слід згадати відновлення знищених енергетичних об'єктів та об'єктів критичної інфраструктури, відбудову лікарень та шкіл (зокрема ремонт та реконструкцію укриттів), створення нового житла для вимушених переселенців, які втратили домівки і постійний ремонт пошкоджених помешкань.
Водночас, українські архітектори та урбаністи почали працювати і над довгоперспективними планами, які Україна планує реалізувати після війни. Питанням відновлення опікується як держава, так і гуманітарні фонди, волонтерські ініціативи та окремі бізнеси. Долучитися до відбудови зголосилися й міжнародні партнери. Відтак відбудова України відкриває унікальну можливість модернізувати країну та убезпечити її майбутнє.
1. БУДІВЕЛЬНИЙ ЖУРНАЛ: інформац.-аналіт. журн / Корпорація "Укр. буд. матеріали", ПП "Дім-Оллен"; голов. ред. О. Онищенко. - Київ: [б. в.], 2005. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2005.
«Будівельний журнал» – авторитетне провідне професійне видання про будівництво, технології, будівельні матеріали, проектні рішення і облаштування будівель.
Журнал висвітлює актуальні питання та заходи у сфері архітектури та будівництва, учасник багатьох міжнародних виставок. Завдяки оперативній та професійній роботі редакція здобула авторитет у вітчизняних та зарубіжних компаній будівельної індустрії, що працюють в Україні. «Будівельний журнал» – провідне видання галузі, що виходить за підтримки Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, є членом Будівельної палати України, Конфедерації будівельників України, Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів. За активну діяльність журнал нагороджений Дипломом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Дипломом Міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна».
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25341
2. БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ВИРОБИ = Building materials and products: всеукр. наук.-тех. і виробн. журн. / Укр. наук.-досл. и проект.-конструкт. ін-т буд. матеріалів та виробів; редкол.: С. Д. Лаповська (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.], 1959. - Отримується з 2000. - ISSN 2413-9890
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2019 р. див.: Строительные материалы и изделия
«Будівельні матеріали та вироби» – науковий рецензований журнал, заснований у 1959 році. Видається ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів». Журнал публікує оригінальні наукові дослідження і оглядові статті. Видання виступає сполучною ланкою між вченими, що займаються різними напрямками досліджень. У своїй роботі дотримується принципів відкритого доступу.
Журнал призначений внести свій вклад в розвиток науки, послужити дороговказною зіркою багатьом молодим вченим і стати трибуною для обговорення теоретичних і прикладних проблем сучасної науки.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23046
3. ДІМ ІДЕЙ: реклам.-інформ. журн. / голов. ред. А. Дебенко. - Львів: [б. в.].- Отримується з 2011. - ISSN 2224-7009
Рекламно-інформаційний журнал «Дім ідей» – це ідеальний генератор рішень та практичних втілень у дизайні та архітектурі приватного будинку, закладів розваг та відпочинку, офісних приміщень тощо.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100674
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2012 р. див.: Інформаційний вісник [Міністерства регіонального розвитку та будівництва України]
«Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» – щомісячне офіційне видання з питань будівництва і архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та розвитку місцевого самоврядування. Засновано у 1994 році під назвою «Інформаційний бюлетень Державного комітету України у справах містобудування і архітектури». Видається державним підприємством «Укрархбудінформ». Журнал публікує нормативнi та розпорядчi документи Мінрегіонбуду України.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж16082
5. НАУКА ТА БУДІВНИЦТВО: наук.-техн., виробн. та інформ.-аналіт. журн./ Держ. підприємство "Держ. НДІ буд. конструкцій"; редкол.: Г. Г. Фаренюк (голова) [та ін.]. - Київ: НДІБК, 2014 . - Назва на дод. тит. аркуші: Science & construction. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2014. - ISSN 2313-6669
Журнал «Наука та будівництво» був створений у 2014 році ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій». Проблематика видання: технічне регулювання у будівництві; будівельні конструкції; сейсмостійке будівництво; геотехніка; будівництво в складних інженерно-геологічних умовах; надійність і безпека будівель та споруд; енергоефективність у будівництві. Мета журналу - створення простору новітньої публічної комунікації науковців та офіційного визнання наукових публікацій, зокрема донесення результатів їх діяльності до вітчизняної і світової наукових спільнот шляхом своєчасної та систематичної публікації українською, англійською мовами оригінальних наукових, науково-технічних і науково-аналітичних статей вітчизняних та закордонних фахівців у сфері будівництва, які представляють наукові організації, державні установи, вищі навчальні заклади та підприємства будівельної галузі.
Журнал входить до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата технічних наук. Категорії читачів журналу: науковці, інженери, технологи, які публікують оригінальні наукові статті, з отриманими новими результатами та науковою новизною.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101228
6. НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В БУДІВНИЦТВІ: наук.-техн. журн. / Акад. буд-ва Укр., НДІ буд. вир-ва (НДІБВ); редкол.: П. Є. Григоровський (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.]. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2001.
Науковий журнал «Нові технології в будівництві» заснований у січні 2001 року Академією будівництва України, ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» та Київським національним університетом будівництва і архітектури.
У журналі публікуються наукові статті з проблем новітніх технологій у будівельному виробництві. Тематична спрямованість журналу передбачає широке охоплення всіх сучасних проблем в області технології будівництва та будівельного виробництва. Високий науково-технічний рівень журналу забезпечується участю в його формуванні фахівців найвищої кваліфікації – докторів та кандидатів наук. До складу редакційної колегії входять провідні науковці України та зарубіжних країн. Журнал розрахований на широкий загал читачів, що працюють у будівельній галузі. Дописувачами журналу є члени Академії будівництва України, працівники Міністерств та Державних комітетів України, працівники будівельних організацій, підприємств будіндустрії та будівельних матеріалів, проектних, проектно-вишукувальних та науково-дослідних інститутів та організацій, закладів вищої освіти незалежно від форм власності, претенденти на здобуття вчених ступенів, що здатні запропонувати нові прогресивні і перевірені на практиці або теоретично-обгрунтовані технології будівництва.
Журнал внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) у галузі технічних наук (зі спеціальностей архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія та автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, менеджмент).
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23381
7. ПРОМИСЛОВЕ БУДІВНИЦТВО ТА ІНЖЕНЕРНІ СПОРУДИ: наук.-виробн. журн. / Держ. корпорація "Укрмонтажспецбуд", ТОВ "Укр. ін-т сталевих конструкцій ім. В. М. Шимановського"; редкол.: В. П. Адріанов (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: ОТВ "Укрінсталькон ім. В. М. Шимановського", 2007. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2007. - ISSN 1996-8159
«Промислове будівництво та інженерні споруди» – науково-виробничий журнал, заснований Державною корпорацією «Укрмонтажспецбуд» і ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій ім. В. М. Шимановського» у 2007 році.
Тематична спрямованість видання – надання різноманітної інформації з питань архітектури, проектування, будівництва об'єктів промислового призначення та інженерних споруд, а також ознайомлення з результатами нових досліджень у сфері технічної діагностики, розробки та вдосконалення нормативної бази металобудування тощо. Журнал внесено до переліку спеціалізованих видань з технічних наук.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25970
8. ТЕХНІКА БУДІВНИЦТВА = Construction engineering: зб. наук. праць / Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури; редкол.: І. І. Назаренко (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б.в.], 1997. - Укр. та рос. мовами. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 1997. - ISSN 0025-8903
«Техніка будівництва» – науково-технічний журнал, заснований Київським національним університетом будівництва і архітектури; видається з 1997 року. Тематична спрямованість видання: інформація про наукові розробки в галузі будівельної техніки, про ефективне використання машин і механізмів та обладнання у будівельному комплексі. Галузь та проблематика: втілення результатів наукових досліджень та конструкторських робіт в галузі будівництва та будівельної техніки за напрямами: загальні питання машинобудування; моделювання робочих процесів машин; гірничі та підйомно-транспортні машини; будівельні машини і технологічне обладнання; землерийні, дорожні та меліоративні машини; автоматизація, будівельні матеріали, технології виконання будівельних робіт.
У Збірнику публікуються результати теоретичних і прикладних наукових досліджень, а також конструкторських робіт в галузі будівництва та будівельної техніки.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж15669
9. УКРАЇНСЬКИЙ ЖУРНАЛ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ: наук.-практ. журн. / Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури; редкол.: Микола Савицький (голов. ред.) [та ін.]. - Дніпро: Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури, 2021. - Назва на дод. тит. аркуші: Ukrainian journal of civil engineering and architecture. - Виходить раз на два місяці. - Отримується з 2021. - ISSN 2710-0367. - ISSN 2710-0375
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2021 р. див.: Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. - ISSN 2312-2676 (Шифр Ж69446)
«Український журнал будівництва та архітектури» є рецензованим фаховим науковим періодичним виданням з питань будівництва та архітектури та суміжних галузей науки і техніки. Видання публікує наукові статті з метою їх поширення серед науковців України та за її межами. Місія видання полягає в наданні представникам наукової спільноти рівних можливостей для публікації результатів своїх досліджень та їх вільного поширення. Програмна мета та тематична спрямованість – поширення інформації про наукові праці та результати науково-дослідних розробок; висвітлення досягнень діяльності вчених у галузі розвитку теорії, практики конструювання і технології будівельної техніки, систем управління, комп'ютерних систем, інформаційних технологій. Зміст видання складають раніше ніде не опубліковані оригінальні або оглядового характеру наукові статті, наукові повідомлення і матеріали з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки.
Журнал включено до переліку наукових фахових видань України за категорією «Б» (технічні науки) за спеціальностями матеріалознавство, архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія, гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, цивільна безпека. Категорія читачів: науковці, аспіранти, магістри, бакалаври, спеціалісти, студенти.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101891
10. ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ: зб. офіц. док. та роз`яснень / Наук.-виробн. фірма "Інпроект"; редкол.: І. М. Сіренко (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: Інпроект, 1994 . - Виходить щомісяця. - Отримується з 2001.
Паралельні видання: рос. мовою: Ценообразование в строительстве. - Киев: Инпроект, 1994 (Шифр Ж23498:а)
«Ціноутворення у будівництві» – спеціалізоване щомісячне періодичне видання; збірник офіційних документів та роз'яснень. У Збірнику публікуються нові законодавчі та нормативні документи з питань будівництва, роз'яснення щодо ціноутворення у будівництві, консультації та відповіді на запитання читачів відносно практичного застосування правил визначення вартості будівництва на всіх його стадіях, правил визначення вартості проектно-вишукувальних робіт, спірних питань при проведенні експертизи інвесторської кошторисної документації.
На сторінках Збірника розглядаються актуальні питання взаємовідносин між замовником та підрядником при укладанні договорів підряду на будівництво, узгодженні договірних цін та при розрахунках за обсяги виконаних будівельних робіт, публікуються прогнозні та поточні показники вартості житла за регіонами України та вартості об'єктів соціальної сфери. У Збірнику розміщується інформація для інвесторів та замовників будівництва, яка необхідна для планування та здійснення їхньої діяльності, а також обговорюються нові сучасні підходи у визначенні вартості будівництва.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23498
11. ARCHITECTURAL STUDIES: intern. j. about architecture / Lviv Politech. Nat. Univ, LLC "Scientific Joutnals"; ed. board: B. Cherkes (ed.-in-chief) [et al.]. - Lviv: Lviv Politech. Nat. Univ, 2014. - Назва на дод. тит. аркуші: Архітектурні дослідження. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2015. - ISSN 2411-801X
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2022 р., Vol. 8, № 2 див.: Architectural studies До 2023 р., Vol. 9, № 1 див.: Архітектурні дослідження
Науковий журнал «Architectural Studies» був започаткований у 2015 році Національним університетом «Львівська політехніка». Видання публікує дослідження науковців Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка», інших українських установ та їх колег з-за кордону, які розглядають проблеми архітектури та містобудування. Журнал надає можливості для обміну науковими ідеями, методологіями досліджень, практичних досягнень та формує інформаційне поле для наукових дискусій.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж44045
12. ART + CONSTRUCTION: архітектура і структура / Національна спілка архітекторів України; голов. ред. Б. Єрофалов. - Киев: [б. в.], 2004. - Отримується з 2005.
«Art + Construction» (А + С) – спеціалізований журнал, що видається під егідою Національної спілки архітекторів України з 2004 року. «А + С» – це передній край архітектури, дизайну, будівництва. Видання презентує майстерні і майстрів з викладом їх творчих кредо, проектних розробок, натурних реалізацій. Журнал подає інформацію про світові та вітчизняні аспекти проектування, архітектурної моди, конструкторської думки, представляє кращі споруди з конструктивними деталями, елементами, планами, розрізами. Зарекомендував себе як спеціалізований журнал із високим рівнем графічного дизайну та поліграфії.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25207
13. THEORY AND BUILDING PRACTICE: sci. j. / Lviv Polytechnic Nat. Univ. [etc.]; ed. board: Z. Blikharskyy (ed.-in-chief) [et al.]. - Lviv : Lviv Polytechnic Nat. Univ., 2019. - Перевод заглавия: Теорія і практика будівництва. - Журнал є правонаступником збірника наук. праць "Вісник Нац. Ун-ту "Львівська політехніка". Серія: Теорія і практика будівництва". - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2019. - ISSN 2707-1057
Видання «Theory and Building Practice» є правонаступником збірника наукових праць «Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Теорія і практика будівництва». Мета видання – висвітлення актуальних проблем досліджень у різних галузях будівництва та інженерії та шляхів їх вирішення, а також залучення до цього процесу найбільш вагомих представників вітчизняної та закордонної наукової та професійної спільноти.
Тематика журналу: будівельні конструкції, будівлі та споруди; будівельні матеріали та дорожнє будівництво; технологія будівельного виробництва; будівельна механіка; інженерія довкілля; теплогазопостачання та вентиляція; водопостачання та водовідведення. Журнал надає можливості для обміну науковими ідеями, дослідницькими методологіями, практичними досягненнями і формує інформаційне поле для наукових дискусій.
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж44353
Виставку підготували головний бібліотекар Крутова Р.В., провідний бібліотекар Стаховська А.А.
Ми в соціальних мережах