Аграрні науки: технології та інновації. Журнали з підсобного фонду залу періодичних видань Відділу комплексного бібліотечного обслуговування

Сільське господарство в Україні завжди мало стратегічне значення для економіки країни і добробуту її населення. Сприятливий клімат, родючі землі, кваліфікована робоча сила, іноземні інвестиції та технічні інновації в галузі забезпечували розвиток агропромислового комплексу України й сприяли експорту сільськогосподарської продукції.
Російське вторгнення завдало значних збитків і втрат агропромисловому комплексу України. Війна порушила виробництво та торгівлю продовольством в країні, поставивши під загрозу продовольчу безпеку світу загалом. Цілеспрямовані обстріли сільськогосподарських об’єктів та інфраструктури по всій Україні, мінування та спалювання сільськогосподарських угідь поблизу зон активних бойових дій, знищення та крадіжка сільгосппродукції і техніки на окупованих територіях, блокада чорноморських портів і нищення їх інфраструктури, підрив дамби Каховської ГЕС і, як наслідок, руйнування іригаційних систем півдня України надзвичайно ускладнили функціонування українського аграрного сектору. Значна кількість посівних площ нині не використовується через замінування або наслідки масових бомбардувань. Крім прямого впливу на сільське господарство, війна має руйнівний вплив на навколишнє середовище, ґрунти та якість води, що матиме негативні наслідки для розвитку сільського господарства в довгостроковій перспективі.
Всі ці чинники зумовлюють актуальність та перспективність досліджень в галузі аграрних наук. Важливим фактором наукового інтересу до проблем АПК виступають євроінтеграційні процеси та зумовлена ними необхідність адаптації аграрного комплексу до європейських стандартів якості та екологічності виробництва продукції, а також конкурентоспроможності українських товарів на європейських ринках. Такі дослідження стануть підґрунтям до залучення іноземних інвестицій, державного реформування та впровадження інновацій, що є ключовими аспектами відновлення і розвитку економіки України.
 
1. АГРАРНА ЕКОНОМІКА: наук. журн. Львів. нац. ун-ту природокористування / Львів. нац. ун-т природокористування; редкол.: І. Яців (голов. ред.) [та ін.]. - Дубляни: Львів. нац. ун-т природокористування. - Назва на дод.тит.аркуші: Agrarian Economy. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2008. - ISSN 2313-3627. - ISSN 2523-4978
 
Науковий журнал «Аграрна економіка» заснований у 2007 році Львівським національним університетом природокористування. Видання охоплює кільканадцять рубрик у відповідності із найбільш актуальними проблемами розвитку аграрного сектору економіки: аграрна політика і державне регулювання; агропродовольчі ринки; земельні відносини і використання землі; інновації та інноваційна діяльність; економічні відносини в аграрному бізнесі; економіка природокористування; маркетингове забезпечення АПК; соціально-економічний розвиток сільських тириторій; стан та перспективи розвитку сільського господарства; сторінки аграрної історії; теорія і методика наукових досліджень; чинники розвитку аграрної економіки; академічне життя; критика і бібліографія.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук з економіки до категорії «Б» за спеціальностями: Економіка; Облік і оподаткування; Фінанси, банківська справа та страхування; Менеджмент; Маркетинг; Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Публічне управління та адміністрування; Міжнародні економічні відносини.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100306
 
2. АГРАРНІ ІННОВАЦІЇ: наук. вид. / Ін-т клімат. орієнтов. сільського господарства Нац. акад. аграр. наук України; редкол.: Р. А. Вожегова (голов. ред.) [та. ін.]. - Херсон: Вид. дім "Гельветика", 2020. - Виходить раз на два місяці. - Отримується з 2020. - ISSN 2709-4405
 
«Аграрні інновації» – рецензований науковий журнал, заснований у квітні 2020 року Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства Національної академії аграрних наук України.
У виданні подаються результати наукових досліджень теоретичного та практичного характеру з питань аграрних наук і продовольства. Висвітлено елементи системи землеробства, обробіток ґрунту, удобрення, раціональне використання поливної води, особливості ґрунтотвірних процесів. Приділено увагу питанням кормовиробництва, вирощування зернових, картоплі та інших культур, створення нових сортів і гібридів, біотехнологій, економіки виробництва.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» зі спеціальностей Екологія, Агрономія, Захист і карантин рослин; зі спеціальностей  Економіка, Садівництво, Плодоовочівництво та виноградарство. Видання розраховане на науковців, аспірантів, спеціалістів сільського господарства.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101892
 
3. AGRICULTURAL SCIENCE AND PRACTICE: acad. j./ The Nat. Acad. of agrarian sciences of Ukraine; ed.-in-chief Ya. M. Gadzalo. - Kyiv: [s. n.], 2014. - Виходить три рази на рік. - Отримується з 2014. - ISSN 2312-3370. - ISSN 2312-3389
 
«Agricultural science and practice» – науковий журнал, що видається Національною академією аграрних наук України. Видання публікує результати фундаментальних і прикладних досліджень з питань агрономії, біології, біотехнології та біоінженерії, ветеринарної медицини. Друкуються оригінальні статті, огляди літератури, короткі повідомлення, які раніше не видавалися. На сторінках журналу провідні науковці висвітлюють актуальні проблеми сільського господарства.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж43971
 
4. АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ ЖУРНАЛ: наук.- теорет. журн. / Ін-т агроекології і природокористування НААН України [та ін.]; редкол.: О. І. Дребот (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б.в.], 2001. - Назва на дод.тит.аркуші: Agroecological Journal. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2001. - ISSN 2077-4893. - ISSN 2077-4915
 
«Агроекологічний журнал» – український науково-теоретичний журнал. Видання засноване у 2001 році Інститутом агроекології і природокористування НААНУ, ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», ВГА «Асоціація агроекологів України».
Журнал публікує результати оригінальних наукових досліджень, огляди з актуальних проблем екології, раціонального природокористування й охорони навколишнього природного середовища, агроекологічного моніторингу, родючості й охорони ґрунтів, біорізноманіття і біобезпеки екосистем тощо; наукові пошуки українських учених у різних галузях сільського господарства, лісових та водних екосистем; дискусійні статті; рецензії на нові книги; наукову хроніку. У журналі також публікуються результати фундаментальних і прикладних досліджень з питань агроекології, радіології, загальної та ґрунтової мікробіології, теоретичних та прикладних аспектів вірусології, біогеохімії, переробки та зберігання сільськогосподарської сировини. Без урахування таксонів, екологічних та географічних обмежень журнал приймає емпіричні дослідження, звіти щодо випадків та якісні дослідження широкого кола тем у цих сферах.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України Категорія «Б», в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії з сільськогосподарських та біологічних наук.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23660
 
5. AGROEXPERT: практ. посіб. аграрія / голов. ред. Геннадій Жолобецький; ТОВ "Аграр Медієн Україна". - Київ: Аграр Медієн Україна, 2008. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2008. - ISSN 2078-8193
 
 «Agroexpert» – щомісячне науково-практичне видання з питань української та світової сільськогосподарської практики. В журналі вперше поєднано досвід аграріїв України та Європи. На сторінках видання науковці та практики діляться досвідом у різних галузях сільськогосподарського виробництва.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100164
 
6. АГРОИНДУСТРИЯ: ваш путівник у світі агроресурсів / ТОВ "ІА "Інфоіндустрія"; голов. ред. О. Король. - Київ: [б. в.]. - Назва рос. м., вих. дан. укр. м., текст укр. та рос. м. - Назва обкл.: АГРО индустрия. - Назва обкл.: АГРО індустрія. - Отримується з 2017. - ISSN 2520-6044
 
Журнал «Агроіндустрія» містить актуальну інформацію про нішеві сільськогосподарські культури, нові технології вирощування традиційних культур з акцентом на плодоовочівництво, аналітику ринків мінеральних добрив та ЗЗР. Матеріали готуються на основі розробок профільних наукових установ не лише України, а й зарубіжних університетів, використовується передовий практичний досвід фермерських господарств. З березня 2020 року журнал виходить лише в електронному вигляді. Під час повномасштабної війни публікація журналів призупинена.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101696
 
7. AGROLOGY: journal / ed.-in-chief Y. I. Tralich; Dnipro state agrarian and econ. univ. - Dnipro, 2018. - Познвчення номерів на обкл. в дужках після томів. - ISSN 2617-6106. - ISSN 2617-6114
 
Журнал «Agrology» призначений для збирання та поширення результатів теоретичних та експериментальних досліджень у галузі агрології. Зусилля журналу спрямовані на представлення різноманітних напрямів розвитку аграрної науки та впровадження практики збалансованого сільськогосподарського виробництва, спрямованого на збереження родючості ґрунтів або відновлення їх продуктивного стану, втраченого внаслідок інтенсивного землеробства. Видання публікує також екологічні дослідженнях, зокрема такі, що оцінюють вплив промисловості на навколишнє середовище та підвищують обізнаність про принципи екологічно чистого сільськогосподарського виробництва, а також дослідження, що сприяють впровадженню екологічно орієнтованих інновацій в аграрний сектор. Журнал публікує рецензовані оригінальні дослідження та оглядові статті. Засновник ‒ Дніпровський державний аграрно-економічний університет.
Журнал включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук за спеціальностями: Екологія; Агрономія; Захист і карантин рослин; Водні біоресурси та аквакультура.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101761
 
8. АГРОНАУКА І ПРАКТИКА: наук.-виробн. журн. / Ін-т сіл. госп-ва Карпат. регіону НААН України; редкол.: О. Ф. Стасів (голов. ред.) [та ін.]. - Оброшине (с.), Львів. р-н, Львів. обл.: Ін-т сіл. госп-ва Карпат. регіону, 2021. - Назва обкл.: Agroscience and practice. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2022. - ISSN 2786-6939
 
«Агронаука і практика» – науково-практичний журнал, заснований Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААН у 2021 році. Мета журналу: публікація рецензованих результатів наукових досліджень з актуальних питань  рослинництва, землеробства, кормовиробництва, агрохімії, селекції, насінництва, захисту рослин, фізіології, біохімії, годівлі, розведення і селекції тварин та аграрної економіки. Завданням є популяризація надбань Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН для господарств різних організаційно-правових форм Карпатського регіону. Призначений для наукових працівників, студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів та спеціалістів сільського господарства.
Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» з галузей знань біологічні та сільськогосподарські науки за спеціальностями: Біологія та біохімія; Агрономія; Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101968
 
9. АГРОНОМ: наук.-виробн. журн. / ТОВ "АгроМедіа"; голов. ред. І. Петранюк. - Київ: АгроМедіа, 2003. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2004.
 
«Агроном» - журнал про сучасне вирощування сільськогосподарських культур. На сторінках журналу публікуються матеріали про передові технології рослинництва, а також можна дізнатись про останні досягнення у сферах агрономії, землеробства, агрохімії, насінництва, селекції, захисту рослин, удобрення, агротехніки, зберігання сільгосппродукції та передовий досвід спеціалістів галузі.
Метою видання є надання якісної консультативно-інформаційної підтримки спеціалістам, зайнятим у рослинництві та землеробстві, щодо повного циклу вирощування сільськогосподарських культур. На сторінках видання можна ознайомитися із працями широкого кола авторитетних вітчизняних науковців, порадами та рекомендаціями провідних фахівців аграрного виробництва, актуальними для сільського господарства України роботами зарубіжних авторів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25131
 
10. АГРОНОМІЯ СЬОГОДНІ: журн. практ. порад для агронома: період. вид. з питань економіки та бізнесу / ТОВ "Аграрне вид-во"; голов. ред. Т. Тимошенко. - Київ: ТОВ "Аграрне вид-во". - Отримується з 2020.
 
«Агрономія сьогодні» – журнал практичних порад для агронома. Видання забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.
Журнал покликаний допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі. На сторінках видання подається актуальна інформація з вирощування та захисту рослин, а також безліч іншої інформації, що допоможе у веденні бізнесу.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101846
 
11. AGROONE: междунар. проект; специализир. журн. / издатель, гл. ред. Н. В. Корниенко. - Николаев: [б. в.], 2015. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2015. - Видання має серіальний додаток: Агро1 (газ.)
 
 «АgroONE» – міжнародний інформаційно-рекламний аграрний проект. Мета проекту – створити зручні умови для співпраці агропідприємств, компаній-постачальників ресурсів та науковців, виступаючи як медіа- та інформаційний партнер. АgroONE – це: простий та ефективний спосіб знайти партнерів, дилерів, клієнтів; збільшити прибуток підприємства; стати доступними для плідної співпраці у будь-якому місці та у будь-який час; інформування читачів про найбільш актуальні події та тенденції в аграрній сфері; можливість реалізації своїх рекламних проектів із широким охопленням цільової аудиторії в Україні та за її межами; найбільший аграрний торговий майданчик; оперативна аналітика, огляд ринків, кон'юнктура біржових ринків, прогнози та консультації; законодавча база, юридична допомога міжнародного формату; нові ефективні технології та аграрні практики; новини АПК, календар агрозаходів; обмін досвідом, пошук нових підходів та ефективних рішень.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101360
 
12. АГРОСВІТ: наук.-практ. журн. / Дніпр. держ. аграр.-екон. ун-т, ТОВ "ДКС Центр"; редкол.: Н. К. Васильєва (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: ДКС Центр, 2001. - Виходить двічі на місяць. - Отримується з 2001. - ISSN 2306-6792
 
«Агросвіт» – науково-практичний журнал, заснований Дніпровським державним аграрно-економічним університетом у 2001 році. Видання включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» з питань економіки. Спеціальності: Економіка;  Облік і оподаткування; Фінанси, банківська справа та страхування; Менеджмент; Маркетинг; Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Міжнародні економічні відносини.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23190
 
13. AGROVET TIMES: корпоратив. журн. / Группа компаний "Агровет Атлантик"; ред. И. Скрипак. - Киев: Агровет Атлантик. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2014.
 
Журнал «AgroVet Times» був заснований в 2013 році групою компаній «АгроВет Атлантик», а саме – генеральним директором Максимом Шевчуком та керуючим партнером компанії Іриною Паламар. Перший номер аграрного глянцю AgroVet Times побачив світ в грудні 2013 року. Зміст журналу розподілено на блоки: Іміджевий блок, Блок інтерв’ю, Технологічний блок, Блок подій, Новини Асоціації тваринників України.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101184
 
14. БДЖОЛЯР: наук. практ. щоміс. журн. / засновники: О. М. Коцюмбас [та ін.]; голов. ред. О. М. Коцюмбас. - Львів: Коцюмбас О. М. [вид.], 2012. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2012.
 
Журнал «Бджоляр» – це науково-практичне видання, яке виходить щомісяця і розповсюджується за передплатою на всій території України. Видання розповідає про передовий досвід утримання промислових, напівпромислових та любительських пасік України, Польщі та світу. Журнал подає технології пасічникування у різних системах вуликів, конструкції різноманітного обладнання та інвентарю, які полегшують роботу пасічника з бджолами.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100889
 
15. БДЖІЛЬНИЦТВО УКРАЇНИ = Beekeeping of Ukraine: наук.-вироб. журн. / ННЦ "Ін-т бджільництва ім. П. І. Прокоповича" НААН України; редкол.: В. О. Постоєнко (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: Ліра-К, 2015. - Отримується з 2017. - ISSN 2708-4708
 
«Бджільництво України» – науково-виробничий журнал, заснований у 2014 р (перевидається з 2020 р). Місія журналу полягає у всебічному сприянні розвитку бджільництва в Україні на основі розвитку вітчизняного наукового потенціалу, інтеграції його у світовий науковий простір, створення простору якісної публічної комунікації вчених, зокрема якісного донесення результатів їх діяльності до вітчизняної і світової наукових спільнот та громадської спільноти бджолярів України.
Видання публікує оригінальні результати наукових та прикладних досліджень у галузі бджільництва, присвячені технології утримання, розведення та селекції медоносної бджоли, вивченню питань її біології, екології та ветеринарної медицини, виробництву та застосуванню продуктів бджільництва, дослідженню та оптимізації ресурсної бази, тощо. Журнал також надає інформаційну платформу для висвітлення концепцій, програм і прогнозів розвитку бджільництва України, інформує про новітні досягнення у галузі ветеринарної біотехнології, мікробіології, цитології, вірусології, генетики та молекулярної біології медоносної бджоли.
Журнал внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») у галузі Природничі науки (Екологія) та у галузі Ветеринарна медицина (Ветеринарна медицина, Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза), а також Аграрні науки та продовольство (Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва).
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101482
 
16. ВЕТЕРИНАРІЯ, ТЕХНОЛОГІЇ ТВАРИННИЦТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ = Veterinary science, technologies of animal husbandry and nature management: наук.-практичний журн. / М-во освти і науки України, Харківська держ. зооветеринарна академія; редкол.: Г. Ф. Жегунов (голов. ред.) [та ін.]. - Харків: [б.в.], 1889. - Анотації анг. мовою. - Видавався з 1889 по 1960 роки, відновлено видавництво з 1996 року. - До 2018 року видання виходило як збірник наукових праць. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 1998. - ISSN 2617-8346. - ISSN 2663-5542
 
«Ветеринарія, технології тваринництва та природокористування» – науково-практичний журнал, заснований Харківською державною зооветеринарною академією і публікується з 1889 року.
Видання публікує статті співробітників закладів вищої освіти та науково-дослідних установ України і зарубіжжя, що висвітлюють різні аспекти наукових досліджень та клінічних випадків з актуальних питань ветеринарної медицини, технології тваринництва, менеджменту та маркетингу у ветеринарній медицині та тваринництві та природокористування. Тематична спрямованість видання: ветеринарія, гігієна, санітарія, експертиза; технології тваринництва; природокористування і біотехнологія.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України Категорія «Б» і є фаховим науковим виданням з ветеринарних і сільськогосподарських наук.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж69596
 
17. ВІСНИК АГРАРНОЇ НАУКИ: наук.-теорет. журн. / Нац. акад. аграр. наук України; редкол.: Я. Гадзало (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: Аграрна наука, 1922. - Виходить щомісяця. - Отримується з 1991. - ISSN 2308-9377
 
Науково-теоретичний журнал «Вісник аграрної науки» заснований у 1922 році Національною академією аграрних наук України. Проблематика видання: наукові пошуки українських учених у різних галузях сільського господарства, результати фундаментальних і прикладних досліджень з питань землеробства, рослинництва, тваринництва, кормовиробництва, ветеринарної медицини, селекції, генетики рослин і тварин, механізації, агроекології, радіології, меліорації, переробки та зберігання сільськогосподарської сировини, економіки АПК.
Журнал внесено до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора, кандидата наук та ступеня доктора філософії за спеціальностями: Біологія та біохімія; Галузеве машинобудування; Геодезія та землеустрій; Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології; Агрономія; Захист і карантин рослин; Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство; Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва; Водні біоресурси та аквакультура; Агроінженерія; Ветеринарна медицина.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж14378
 
18. ВІСНИК ПОЛТАВСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ АКАДЕМІЇ = Bulletin of Poltava state agrarian academy: наук.-виробн. фаховий журн. / Полтав. держ. аграр. акад.; редкол.: В. І. Аранчій (голов. ред.) [та ін.]. - Полтава: "Верстка", 1998. - Текст укр. та рос. мовами; рез. англ. м. - Матеріали друкуються мовами оригіналів - укр. та англ. - Виходить щоквартально. - Отримується з 1998. - ISSN 2415-3354. - ISSN 2415-3362
 
«Вісник Полтавської державної аграрної академії» – науково-виробничий фаховий журнал, заснований Полтавською державною аграрною академією у 1998 році. Проблематика видання: висвітлення проблем у галузі науки і техніки з метою використання у народному господарстві та навчальному процесі.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України Категорія «Б», в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії з сільськогосподарських, ветеринарних та технічних наук.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж69944
 
19. ВІСНИК УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГЕНЕТИКІВ І СЕЛЕКЦІОНЕРІВ = The bulletin of ukrainian society of geneticists and breedersНАН України, Українське товариство генетиків та селекціонерів ім. М. І. Вавілова; редкол.: В. А. Кунах (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.]. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2003. - ISSN 1810-7834. - ISSN 2415-3680
 
Науково-практичний журнал «Вісник Українського товариства генетиків і селекціонерів» заснований у 2003 році Українським товариством генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова.
Видання висвітлює теорію, стан і проблеми, методи і результати досліджень в галузі генетики, селекції та сучасної біотехнології, а також вплив цих наук на розвиток суміжних напрямків біології, медичних і сільськогосподарських наук. Важливе місце в журналі займають питання та шляхи практичного використання досягнень генетики, селекції і біотехнології у сільському господарстві, медицині та деяких галузях промисловості, зокрема біотехнологічної. На його сторінках друкуються матеріали експериментальних досліджень, оглядові та практичні статті про клітинні та молекулярні основи сучасної біотехнології, генетичної інженерії та генної терапії; молекулярні основи спадковості і мінливості організмів; проблеми і методи регуляції спадкової мінливості та реалізації генетичної інформації; останні досягнення в галузі як теоретичних основ селекції, так і її практичних досягнень тощо.
Журнал включено до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук у галузі біологічних наук (біологічні спеціальності, Категорія «Б»).
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24499
 
20. ВІСНИК УМАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ САДІВНИЦТВА = Bulletin of Uman National University of horticulture: наук.-виробн. журн. / Уман. нац. ун-т садівництва ; редкол.: В. П. Карпенко (голов. ред.) [та ін.]. - Умань: Сочінський, 2001. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2001. - ISSN 2310-046X
 
«Вісник Уманського національного університету садівництва» – науково-виробничий журнал, що присвячений висвітленню теоретико-методологічних та практичних напрацювань у сільськогосподарській науці. Видання засноване Уманським національним університетом садівництва в 2001 році. Журнал має за мету залучення більш широкого кола науковців з усього світу, а також  наукове забезпечення розвитку теорії і практики сільськогосподарських наук.
Вісник публікує матеріали за такими тематичними розділами: агрономія (загальне землеробство; сільськогосподарські меліорації; агроґрунтознавство і агрофізика; агрохімія; селекція і насінництво; фізіологія рослин; мікробіологія; овочівництво; рослинництво; кормовиробництво і луківництво; гербологія; насінництво); захист і карантин рослин (фітопатологія, біохімія, гербологія, ентомологія); садівництво та виноградарство (плодівництво; виноградарство); садово-паркове господарство; екологія (екологія, екологічна безпека); харчові технології (технологія хлібопекарських продуктів, кондитерських виробів та харчових концентратів, технологія зернових, бобових, круп'яних продуктів і комбікормів, олійних і луб'яних культур, технологія м'ясних, молочних продуктів і продуктів з гідробіонтів, технологія цукристих речовин та продуктів бродіння, технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів, процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництва, технологія харчової продукції). Заявлені тематичні розділи журналу не обмежують авторів у виборі теми публікації, так як при наявності цікавого, актуального матеріалу рубрикація може бути розширена.
Журнал внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») у галузях Природничі науки (Екологія), Виробництво та технології (Харчові технології), Аграрні науки та продовольство (Агрономія, Захист і карантин рослин, Садівництво та виноградарство, Садово-паркове господарство).
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23988
 
21. ВОДНІ БІОРЕСУРСИ ТА АКВАКУЛЬТУРА = Водные биоресурсы и акваультура = Water bioresources and aquaculture: наук. журн. / редкол.: В. І. Пічура (голов. ред.) [та ін.]; М-во освіти і науки України; Херсон. держ. аграр.-економ. ун-т. - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2007. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2017. - ISSN 2663-5283. - ISSN 2663-5291
 
«Водні біоресурси та аквакультура» – наукове фахове видання, засноване Херсонським державним аграрно-економічним університетом у 2017 році. За своєю тематикою наукове видання орієнтоване на висвітлення та вирішення проблем рибного господарства. Журнал засновано  з метою забезпечення науковців і практиків у галузі рибного господарства інформацією щодо результатів науково-дослідних робіт, теоретичних і експериментальних досліджень з питань охорони, відтворення і культивування водних біоресурсів, їх раціональної промислової експлуатації. 
Журнал внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») у галузі сільськогосподарських наук (Екологія, Водні біоресурси та аквакультура). Видання розраховане на науковців та науково-педагогічних працівників, студентів та аспірантів, виробничників, які знайшли своє покликання і присвятили себе розвитку рибної промисловості та рибогосподарської науки.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101556
 
22. ГЕНЕТИЧНІ РЕСУРСИ РОСЛИН = Plant genetic resources = Genetičnì resursi roslin: наук. журн. / Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т рослинництва ім. В. Я. Юр'єва, Нац. центр генет. ресурсів рослин України; редкол.: В. В. Кириченко (голов. ред.) [та ін.]. - Харків: [б. в.], 2004. - Перевод заглавия: Генетические ресурсы растений. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2004. - ISSN 2309-7345
 
Науковий журнал «Генетичні ресурси рослин» заснований у 2004 році Національним центром генетичних ресурсів рослин України, Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України.
Видання призначене для науковців у галузі генетичних ресурсів і селекції рослин. Публікує теоретичні, аналітичні, експериментальні, постановчі та методичні статті за напрямами: інтродукція, формування колекцій, виділення джерел і донорів цінних ознак, використання зразків генофонду рослин і колекцій, ідентифікація зразків генофонду рослин, інформаційне забезпечення селекційного процесу, збереження генетичних ресурсів рослин (in situ, on farm, ex situ), аналітичні статті з питань генетичних ресурсів рослин та їх використання, інформацію про закордонні відрядження, симпозіуми, конференції, експедиції, урочисті події, персоналії та ін., інформацію про реєстрацію колекцій і зразків генофонду рослин.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25218
 
23. JOURNAL FOR VETERINARY MEDICINE, BIOTECHNOLOGY AND BIOSAFETY / Nat. acad. of agrarian sciences of Ukraine; Nat. sci. center "Inst. of experimental and clinical veterinary medicine"; ed.-in-chief: B. T. Stegniy, A. P. Gerilovych. - Kharkiv: [s. n.], 2015. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2015. - ISSN 2411-3174. - ISSN 2411-0388
 
 «Journal for Veterinary Medicine, Biotechnology and Biosafety» – це міжнародний рецензований науковий журнал із відкритим доступом, що публікує статті з усіх галузей, пов’язаних із ветеринарною медициною, біологією, біотехнологіями, біобезпекою та біозахистом. Видання створене, щоб популяризувати фундаментальні та прикладні дослідження науки про життя, які проводяться в Україні та інших країнах. Журнал покликаний поділитися новими розробками та досягненнями в галузі біологічної науки. Видання буде цікавим для широкого кола науковців і практичних спеціалістів у галузі ветеринарії, біології, біотехнології та біобезпеки.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж44013
 
24. ЕКОНОМІКА АПК = Ekonomika APK: міжнар. наук.-виробн. журн. / редкол.: Ю. О. Лупенко (голов. ред.) [та ін.]; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" [та ін.]. - Київ: ННЦ "ІАЕ", 1994. - Виходить щомісяця. - Отримується з 1996. - ISSN 2221-1055. - ISSN 2413-2322
 
«Економіка АПК» – це рецензований журнал із відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідження, теоретичні статті та огляди з широкого кола питань економіки сільського господарства. У статтях, що мають наукове та науково-практичне значення, висвітлено теоретико-методологічні аспекти розвитку аграрного сектору економіки та суміжних галузей, результати фундаментальних і прикладних досліджень. Метою журналу є висвітлення економіки сільського господарства в найширшому сенсі, від споживання їжі та харчування до землекористування та навколишнього середовища, на кожному рівні аналізу від домогосподарств до ринків і макроекономіки. Метою журналу є створення професійної платформи для аналізу та обговорення тенденцій у сфері аграрної економіки та практики аграрної галузі.  Журнал публікує результати наукових досліджень з найактуальніших проблем розвитку економіки аграрного сектора та села, сприяючи тим самим їх поширенню та обговоренню дискусійних аспектів. Основною аудиторією журналу є дослідники економіки та промисловості сільського господарства, докторанти, викладачі, працівники аграрного сектору та державні службовці, які цікавляться питаннями, процесами та досвідом сільського господарства.
Видання засновано Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки», ТОВ «Наукові журнали» у 1994 році. Журнал включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук зі спеціальностей Економіка, Облік і оподаткування, Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, Менеджмент, Підприємництво та торгівля.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж14693
 
25. ЗДОРОВ'Я ТВАРИН І ЛІКИ: вид. для спеціалістів вет. медицини / ПрАТ ВНП "Укрзооветпромпостач"; голов. ред. В. Радіна. - Київ: Укрзооветпромпостач. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2006.
 
«Здоров'я тварин і ліки» – всеукраїнське науково-практичне видання. Журнал засновано ПрАТ ВНП «Укрзооветпромпостач» і Асоціацією спеціалістів ветеринарної медицини. Видання висвітлює найважливіші події у галузі ветеринарної медицини, політику Державного комітету ветеринарної медицини України, знайомить з новинками ринку товарів та послуг зооветеринарного призначення, технологіями у галузі кормовиробництва, основними методами профілактики та лікування тварин, публікує поради власникам тварин і приватним лікарям. Журнал призначений для спеціалістів ветеринарної медицини та всіх, хто має тварин.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25537
 
26. ЗЕМЛЕРОБСТВО ТА РОСЛИННИЦТВО: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА: наук.-теорет. журн. / ННЦ "Ін-т землеробства Нац. акад. аграр. наук України"; редкол.: В. Ф. Камінський (голов. ред.) [та ін.]. - Вінниця: Твори, 1964. - Виходить щоквартально.- Отримується з 2021. - ISSN 2786-4847
 
Журнал «Землеробство та рослинництво: теорія і практика» – це періодичне фахове науково-теоретичне видання, в якому висвітлюються наукові статті з актуальних питань землеробства, рослинництва, кормовиробництва, генетики, селекції і насінництва тощо. Заснований у 1964 році як міжвідомчий тематичний науковий збірник «Землеробство» та видається НДІ «Землеробство» (нині Національний науковий центр «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України»).
У журналі висвітлюються наукові статті з питань актуальних проблем аграрної науки. Тематичні рубрики: меліорація, землеробство, грунтознавство, агрохімія; сільськогосподарська мікробіологія, агроекологія; рослинництво, кормовиробництво, луківництво; селекція, насінництво, генетика, біотехнологія. Видання призначене для науковців, аспірантів, спеціалістів сільського господарства.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань (категорія «Б»), у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії в галузі  «Сільськогосподарські науки» за спеціальністю Агрономія.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101927
 
27. ЗЕРНО: всеукр. журн. / ТОВ "Вид-во "Зерно"; голов. ред. Юрій Гончаренко. - Київ: ТОВ "Вид-во "Зерно", 2006. - До 2018 р. виходив рос. м., з 2018 р. виходить укр. м. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2006.
 
 «Зерно» – це щомісячний журнал про сільське господарство, бізнес та спільноту аграріїв. Видання пише про все, що цікавить професіоналів - про агротехніку та агроменеджмент, про науку та техніку, про генетику та хімію. Головна ідея журналу – агробізнес пловинен бути рентабельним.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25532
 
28. ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ: наук. журн. / ДУ Ін-т зернових культур НААН України; редкол: В. Ю. Черчель (голов. ред.) [та ін.]. - Дніпро: Нова ідеологія, 1930. -Назва на дод.тит.аркуші: Grain crops. - Виходить двічі на рік. - Отримується з 2017. - ISSN 2523-4544. - ISSN 2706-5871
 
«Зернові культури» – науково-виробничий збірник. Був заснований як друкований орган Науково-дослідного інституту кукурудзяно-соргового господарства Всесоюзної академії сільськогосподарських наук.
В збірнику публікуються матеріали узагальнюючого, проблемно-постановочного і методичного характеру з питань сільськогосподарської галузі, а також присвячені визначним датам в житті Інституту та ювілярам. Тут оприлюднюються результати наукових досліджень не тільки вчених Інституту, а й науковців, які плідно працюють в інших науково-освітніх закладах. Головною метою видання є ознайомлення  читацької аудиторії з результатами досліджень у сфері сільського господарства, забезпечення чи продовження наукової дискусії за межами колективу засновника журналу з теоретичних, методичних і прикладних питань, залучення професійної частини суспільства до впровадження інноваційних напра-цювань вітчизняних науковців. До того ж публікуються результати дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата сільськогосподарських наук. Журнал включено до категорії «Б» переліку наукових фахових видань України,  серія «Сільськогосподарські науки».
Видання розраховане на наукових працівників дослідних установ, професорсько-викладацький персонал сільськогосподарських вузів і технікумів, докторантів, аспірантів, студентів, спеціалістів у галузі сільського господарства.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101557
 
29. КАРАНТИН І ЗАХИСТ РОСЛИН: наук.- виробн. журн. / Ін-т захисту рослин, Голов. держ. інспекція з карантину рослин України; редкол.: О. І. Борзих (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: Ін-т захисту рослин Нац. акад. аграр. наук Укр., 1996. - Назва обкл.: Quarantine and Plant Protection. - Виходить щоквартально. - Отримується з 1997. - ISSN 2312-0614. - ISSN 2786-4979
 
Науково-виробничий журнал «Карантин і захист рослин» заснований у 1996 році Інститутом захисту рослин Національної академії аграрних наук України. Головна мета часопису – публікація результатів досліджень шкідливих об’єктів, засобів і методів захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів в умовах різних ґрунтово-кліматичних зон України, рекомендацій щодо вибору найефективніших заходів, інформації про карантинні об’єкти.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань (категорія «Б»). У часописі можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії у галузі  «Сільськогосподарські науки», спеціальності: Екологія; Агрономія; Захист і карантин рослин; у галузі «Біологія», спеціальність Біологія. Видання призначено для наукових працівників, викладачів і студентів аграрних закладів освіти, аспірантів, спеціалістів сільського господарства.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж15333
 
30. ЛІСОВИЙ ВІСНИК: всеукр. журн. / ТзОВ "Лісовий вісник"; голов. ред. О. А. Чурило. - Луцьк: [б. в.]. - Отримується з 2013.
 
Всеукраїнський журнал «Лісовий вісник» – кольорове видання про людей та актуальні події, лісову галузь, мисливство, екологію, природу, подорожі, цілющі рослини, смачні страви та філософію правильного життя.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101087
 
31. НАШЕ ПТАХІВНИЦТВО / ТОВ "АГП Медіа"; голов. ред. Вікторія Дичаковська. - Київ: АГП Медіа, 2008. - Виходить раз на два місяці. - Отримується з 2012.
 
 «Наше Птахівництво» – професійне видання з питань вирощування птиці в Україні. Це аграрний журнал про селекцію та генетику, утримання, годівлю, ветеринарію та вирощування різних порід і кроссів сільсько господарської приці: бройлерів, несучок, індиків, качок, перепелів, страусів. Видання призначено для керівників, спеціалістів птахівничих підприємств, фермерів та зооінженерів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100927
 
32. ОГОРОДНИК = Городник: іл. щоміс. вид. для садівників, городників та квіткарів / ТОВ "Юнівест Медіа"; голов. ред. Ольга Киричишина. - Київ: Юнівест Медіа, 1996. - * - з дод. - Виходить щомісяця. - Отримується з 1996.
 
«Огородник» – ілюстроване щомісячне видання для садівників, городників та квітникарів. Він буде корисним усім, хто веде домашнє господарство, захоплюється вирощуванням овочів, фруктів та ягід, створенням квітників на дачній ділянці, або доглядом за кімнатними рослинами в будинку, кулінарією, ландшафтним дизайном, питаннями правильного харчування та здоров'я та багатьом іншим. Журнал містять статті та корисні рекомендації від кваліфікованих експертів з овочівництва, садівництва, квітникарства, будівництва, ландшафтного дизайну та дизайну інтер'єру, психології, домогосподарювання та кулінарії, питань здоров'я, організації дозвілля тощо. «Огородник» – це помічник цілий рік у питаннях: вирощування овочів, фруктів, ягід та інших культур; квітникарства; правильного та своєчасного догляду за рослинами; захисту рослин від хвороб та шкідників; підготовки та обробітку ґрунту; садового та будівельного інструменту та техніки; планування та облаштування ділянки; ландшафтного дизайну; організації домашньої ферми; всіх аспектів кулінарії; здоров'я; родинного дозвілля та психології відносин; домогосподарювання, рукоділля.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж15411
 
33. ONE HEALTH JOURNAL: зб. наук. пр. / Держ. наук.-дослід. ін-т з лаб. діагностики та вет.-санітарної експертизи, ГО "Ін-т Єдиного Здоров'я"; редкол.: О. М. Чечет, А. П. Герілович (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.], 2022. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2023. - ISSN 2786-7420. - ISSN 2786-7439
 
«One Health Journal» – це міжнародний рецензований науковий журнал із відкритим доступом, який публікує статті з усіх галузей, пов’язаних із гуманною та ветеринарною медициною, біотехнологією, прикладною біологією, харчовою безпекою, біобезпекою та біозахистом. Видання засноване 25 жовтня 2022 року Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та Громадською організацією «Інститут Єдиного Здоров’я».
Метою журналу є надання інформаційної підтримки медичній, ветеринарній та біологічній спільноті у сфері охорони здоров’я, ветеринарії, карантину рослин та охорони навколишнього середовища, а також сприяння впровадженню та розвитку сучасних методів моніторингу, діагностики та профілактики зоонозних та інфекційних хвороб людини, тварин і рослин, рекомбінантних та нанобіотехнологій. Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України (Категорія «Б») для ветеринарних, біологічних наук та медичних наук.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101964
 
34. PLANT AND SOIL SCIENCE: наук. журн. / Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України; редкол.: Світлана Каленська (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: НУБіП, 2010. - Назва на дод.тит.аркуші: Рослинництво та ґрунтознавство. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2019. - ISSN 2706-7688. - ISSN 2706-7696
 
 «Рослинництво та ґрунтознавство» – це рецензований журнал із відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідницькі, теоретичні, "case study" матеріали авторів, що охоплюють найважливіші досягнення в широкому діапазоні агрономії, садівництва та суміжних галузей. Він надає платформу для досліджень у таких напрямках, як біотехнологія рослин, управління виробництвом і зрошенням, удобрення, ґрунтознавство, екологічна фізіологія, ботаніка, плодівництво, овочівництво, декоративне садівництво, управління шкідниками, агрономія, обробка врожаю після збору та фізіологія рослин. Видання засновано у 2010 році Національним університетом біоресурсів і природокористування України.
Журнал включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук зі спеціальностей: Агрономія; Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101833
 
35. PLANT INTRODUCTION = Інтродукція рослин : an intern. sci. j. / Nat. Acad. of Science of Ukraine; M. M. Gryshko Nat. Botanical Garden [et al.]; ed. board: N. V. Zaimenko (ed.-in-chief) [et al.]. - Kyiv: Academperiodyka, 1999. - Продовження номерації журналів з 2020, № 85-86 з валових номерів. - Виходить щоквартально. - Отримується з 1999. - ISSN 1605-6574. - ISSN 2663-290X
 
 «Plant introduction» – це науковий журнал, що стосується усіх аспектів експериментальної і прикладної ботаніки. Журнал було засновано у 1999 році спільно провідними дослідними інститутами України – Національною Академією наук України, Національним ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАН України, Національним дендрологічним парком «Софіївка» НАН України, Державним денрологічним парком «Олександрія» НАН України, Державним дендрологічним парком «Тростянець» НАН України.
Основними завданнями видання є оперативне і якісне висвітлення результатів наукових досліджень та інтеграція опублукованих матеріалів у світовий науковий фонд. Журнал має на меті публікацію оригінальних наукових статей, оглядів та коротких повідомлень у галузі експериментальної і структурної біології рослин, висвітлення теоретичні основи та практичні аспекти інтродукції, розмноження, селекції та акліматизації продовольчих, кормових, технічних культур, лікарських та декоративних рослин, а також представлення напрацювань щодо збереження біорізноманіття та навколишнього середовища, ландшафтного і паркового дизайну й використання інтродукованих рослин.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж22632
 
36. PLANT VARIETIES STUDYING AND PROTECTION: журн. - фах. / Укр. ін-т експертизи сортів рослин [та ін.]; редкол.: С. М. Каленська (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.], 2005. - З 2017 р. вид. має познач. томів. - Виходить щоквартально.- Отримується з 2005. - ISSN 2518-1017. - ISSN 2518-7457
 
Науково-практичний журнал «Plant varieties studying and protection» заснований у 2005 році Українським інститутом експертизи сортів рослин та Селекційно-генетичним інститутом Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Національної академії аграрних наук України, Інститутом фізіології рослин і генетики Національної академії наук України.
Видання публікує експериментальні та оглядові статті, які не були опубліковані раніше та не розглядаються в інших виданнях, мають принципове наукове, теоретичне та практичне значення, є результатом оригінальних наукових досліджень. Програмними цілями науково-практичного журналу є науковий пошук, публікації з питань сортовивчення та сортознавства, генетики, селекції та насінництва, фізіології рослин, біотехнології та біобезпеки, рослинництва, ринку сортів, охорони прав на сорти рослин.
До основних завдань журналу належать: висвітлення нагальних проблем з питань сортовивчення та охорони прав на сорти рослин, генетики, селекції та насінництва, біотехнології; налагодження професійного діалогу між науковцями різних установ; поширення наукових знань; сприяння підвищенню професійного рівня спеціалістів у сфері охорони прав на сорти рослин, сортової сертифікації, біотехнології та фізіології рослин.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25119
 
37. ПЛАНТАТОР: журн. щокв. / ТОВ "АГП Медіа"; голов. ред. Ю. Коротич. - Київ: АГП Медіа, 2010. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2013.
 
«Плантатор» – щоквартальний журнал для українських господарів та справжніх плантаторів. Видання було засновано ТОВ «АГП Медіа» у 2010 ріці. В журналі друкуються наукові статті, цікаві інтерв’ю та інформація про виставки за різними напрямами в агробізнесі. Подається реклама інноваційних  препаратів по догляду та захисту рослин. Журнал буде корисний для викладачів та студентів ряду факультетів сільськогосподарського спрямування.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101099
 
38. ПРОПОЗИЦІЯ: тваринництво та ветеринарія; гол. журн. з питань агробізнесу / ТОВ "Юнівест Медіа"; голов. ред. О. Єрмоленко. - Київ: Юнівест Медіа, 1994. - До 2004 р. журн. мав. декілька окремих дод. - * - з CDR; ** - з дод.: Тваринництво та ветеринарія. - Виходить щомісяця. - Отримується з 1995. - Видання має серіальний додаток: Агрокомпас; Техогляд; Пропозиція ринку; Пропозиція агроринку; Новини захисту рослин; Зарубежное аграрное обозрение. - ISSN 1562-2584
 
«Пропозиція» – журнал з питань агробізнесу, заснований ТОВ «Юнівест Медіа» у 1994 році. Видання публікує матеріали щодо прогресивних технологій в сільському господарстві, агрономії та захисту рослин, садівництва, техніки та експерт-тести, зберігання та переробки, досвід господарств, окремі розділи присвячені овочівництву, тваринництву та ветеринарії. Основні розділи журналу: інформація, господарства і господарі, економіка, рослинництво, захист рослин, тваринництво та ветеринарія, машини та обладнання, а також прайс-листи. Надаються практичні поради фахівців з сільського господарства, економіки, бухгалтерського обліку.
Видання розраховане на керівників сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, агрономів, спеціалістів із захисту рослин, фермерів, викладачів та студентів аграрних та економічних вищих навчальних закладів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж14705
 
39. САДІВНИЦТВО ТА ОВОЧІВНИЦТВО. ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІННОВАЦІЇ = Horticulture and Vegetable growing. Tecnologies and Innovations: міжнар. спеціаліз. наук.-аналіт. журн. / Конєва, К. В., Ящук, Н. І.; засновн.: К. В. Конєва, Н. І. Ящук; голов. ред. К. Конєва. - Рівне: [б. в.], 2016. - Текст укр., рос.,. - У 2016 р. відокремився від журн. "Напої. Технології та інновації", у якому виходив під однією обкладинкою та під одним шифром як журнал-перекрутка. - У 2019, № 3 - вийшов з журналом "Напої. Технології та інновації" під однією обкладинкою та під одним шифром як журнал-перекрутка. - У 2018, № 5 та у 2019 № 4-5 - вийшов з журналом "Горішник. Технології та інновації" під однією обкладинкою та під одним шифром як журнал-перекрутка. - З 2021 р. журн. виходить з трьома назвами під однією обкладинкою та під одним шифром: як осн. назва журн. "Садівництво і виноградарство. Технології та інновації" (назва на обкл.); журн. у журн. "Напої. Технології та інновації" (всередині у журн.); як журн.-перекрутка "Горішник. Технології та інновації" (зі зворотнього боку журн.). - Періодичність інша. - Отримується з 2016.
 
«Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» – це український міжнародний науковий аналітичний журнал для керівників компаній і фахівців садівничого й овочевого бізнесу, який заснувала медіагрупа «Технології та Інновації». До червня 2022 журнал мав назву «Садівництво та Виноградарство. Технології та Інновації».
Мета видання – інформувати про актуальні тенденції в галузі садівництва та овочівництва, популяризувати передовий європейський і світовий досвід вирощування садових та овочевих культур, презентувати передові технології та сучасне обладнання, просувати нові технології заморожування, переробки й упакування плодово-ягідних і овочевих культур, сприяти вирішенню питань у просуванні продукції та виходу на міжнародний ринок тощо. Журнал розкриває теми, що стосуються вирощування, зберігання, заморожування, переробки зерняткових та кісточкових фруктів (яблук, груш, персиків, абрикосів, черешень, вишень тощо) і овочів, а також винограду, горіхів та інших культур, які вирощують у садах і на плантаціях.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101441
 
40. САДІВНИЦТВО ПО-УКРАЇНСЬКИ: журнал-двомісячник / ТОВ "АГП Медіа"; голов. ред. Д. Громов. - Київ: АГП Медіа, 2014. - Виходить раз на два місяці. - Отримується з 2014.
 
«Садівництво по-українськи» – це аграрний журнал про сучасні технології інтенсивного садівництва: зерняткові, кісточкові (яблука, груші, персики, сливи, абрикоси, вишні, черешні) і виноградарство. Видання висвітлює практичні питання застосування новітніх підходів у складанні, догляді та вирощування інтенсивних садів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101147
 
41. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ЛІСІВНИЦТВО = Agriculture and forestry: зб. наук. пр. / Вінниц. нац. аграр. ун-т; редкол.: В. А. Мазур (голов. ред.) [та ін.]. - Вінниця: ВНАУ, 2015. - З 2023 р. з'явилась валова нумерація. - Назва обкл.: Збірник наукових праць Вінницького національного аграрного університету. Сільське господарство та лісівництво. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2015. - ISSN 2476-626. - ISSN 2707-5826
 
Журнал науково-виробничого спрямування «Сільське господарство та лісівництво» заснований у 1995 році під назвою «Вісник Вінницького державного сільськогосподарського інституту» Вінницьким національним аграрним університетом. Програмними цілями видання є: питання технології та ефективності вирощування сільськогосподарських культур, наукових та виробничих аспектів агрономічних спеціальностей, екології та лісівництва.
Журнал видає статті за такими рубриками: рослинництво, сучасний стан та перспективи розвитку; агрохімія та сучасні напрями застосування добрив і біологічно-активних речовин; кормовиробництво, сучасний стан та перспективи розвитку; селекція, насінництво, насіннєзнавство та сортознавство; захист рослин; грунтознавство та поліпшення якості ґрунтів; лісове та садово-паркове господарство; овочівництво та грибництво, сучасний стан та тенденції розвитку; екологія та охорона навколишнього середовища; теорія та історія сільськогосподарських наук та лісівництва; сучасні напрями розвитку рільництва та лісівництва; іноваційна та інвестиційна діяльність у сільському господарстві та лісівництві; напрями та ефективність виробництва рослинницької продукції; біоенергетичні ресурси рослинництва та лісівництва; виробництво відновлювальних видів енергії з біологічних ресурсів; органічне землеробство, основний напрям розвитку та виробництва екологічно чистої продукції; землеробство та сучасні напрями побудови сівозмін і способів обробітку ґрунту; плодівництво, ягідництво та виноградарство; переробка та зберігання продукції рослинництва; бджолярство, сучасний стан та тенденції розвитку; сучасні біологічні дослідження у рослинництві та лісівництві; прогресивні технології в сільськогосподарському комплексі; психолого-педагогічні проблеми аграрної освіти; думка молодого науковця.
Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» за сільськогосподарськими науками (спеціальності) – Екологія, Агрономія, Захист і карантин рослин, Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство, Лісове господарство, Садово-паркове господарство.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101316
 
42. СУЧАСНЕ ПТАХІВНИЦТВО: наук.-виробн. журн. / Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України; редкол.: Л. В. Шевченко (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: НУБіП України. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2003. - ISSN 2309-6659
 
Журнал «Сучасне птахівництво» – науково-виробниче видання для фахівців птахівничої галузі та птахівників-аматорів. Журнал заснований Національним університетом біоресурсів і природокористування України у 2002 році. Видання призначене для висвітлення результатів наукових досліджень з технологій утримання різних видів птиці на птахофабриках і в умовах сільського двору. Тематична спрямованість – висвітлення проблем сучасного птахівництва в країні та популяризація кращого світового досвіду. В журналі публікуються статті проблемно-постановчого, узагальнюючого та методичного характеру, в яких висвітлюються результати наукових досліджень із статистичною обробкою даних, що мають теоретичне і практичне значення, актуальні для сільського господарства і раніше не публікувались.
Журнал включений до переліку фахових видань за спеціальностями сільськогосподарських і ветеринарних наук. Видання призначене для фахівців птахівничої галузі та птахівників-любителів, науковців, студентів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24302
 
43. ТВАРИННИЦТВО ТА ВЕТЕРИНАРІЯ: журнал / ТОВ "Юнівест Медіа"; голов. ред. Л. Крюкова. - Київ: Юнівест Медіа. - Назва обкл.: Тваринництво. Ветеринарія. - Отримується з 2017.
 
«Тваринництво та ветиринарія» – спеціалізований журнал для успішного ведення тваринництва. Журнал публікує статті присвячені: годівлі, селекції та утриманню сільсько господарських тварин; досвіду вітчизняних та зарубіжних господарств; лікуванню та профлактиці хвороб тварин; сучасному підборі сільсько господарської техніки для тваринництва.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101457
 
44. ТВАРИННИЦТВО ТА ТЕХНОЛОГІЇ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ: наук. журн. / Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України; редкол.: Наталія Слободянюк (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: НУБіП України, 2010. - Назва на дод. тит. аркуші: Animal science and food technology. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2019. - ISSN 2706-8331. - ISSN 2706-834X
 
Науковий журнал «Тваринництво та технології харчових продуктів» заснований у 2010 році Національним університетом біоресурсів і природокористування України. Видання присвячене публікаціям  інноваційних досліджень у взаємопов’язаних галузях науки про тварин і харчових технологій. Сфера діяльності журналу охоплює широкий спектр тем від розведення, росту та відтворення тварин до застосування наукових і технологічних досягнень у тваринництві для виробництва продуктів харчування та побічних продуктів.
Метою видання є висвітлення результатів наукових досліджень, різних поглядів вчених на глобальні та актуальні проблеми, а також аналіз перспектив на майбутнє. Завданнями журналу є: забезпечення високоякісної платформи для поширення передових досліджень у галузі тваринництва та харчових технологій; сприяння міждисциплінарній співпраці та обміну знаннями між дослідниками, фахівцями галузі, політиками та іншими зацікавленими сторонами; сприяння розвитку та розумінню галузей тваринництва та харчових технологій; пропаганда сталої та безпечної практики виробництва продуктів харчування з урахуванням добробуту тварин, навколишнього середовища та соціально-економічних наслідків.
Журнал служить платформою для вчених, дослідників і професіоналів у цій галузі, щоб поширювати та ділитися своїми останніми відкриттями, теоріями, методологіями та ідеями, сприяючи розвитку та розумінню тваринництва та харчових технологій. Основною аудиторією журналу є дослідники, докторанти, викладачі, працівники сільськогосподарського сектору та урядовці, які цікавляться питаннями, процесами та досвідом у галузі тваринництва та харчових технологій.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101822
 
45. ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ АПК: наук.-виробн. журн. / Держ. наук. установа "Укр. НДІ прогнозування та випробування техніки і технологій для с.-г. вир-ва ім. Л. Погорілого [та ін.]; редкол.: Халін Станіслав (голов. ред.) [та ін.]. - [Б. м.]: ДНУ "УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого", 2009. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2010. - ISSN 2306-1391
 
Науково-виробничий журнал «Техніка і технології АПК» заснований у 2009 році Українським науково-дослідним інститутом прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого.
Основна тематика публікацій видання: технічна політика АПК, результати наукових досліджень з питань механізації сільськогосподарського виробництва, проектування сільськогосподарської техніки, новітні технології виготовлення сільськогосподарської техніки, способи виконання технологічного процесу та основні параметри машин, випробування сільськогосподарських машин та прогнозування розвитку техніки для АПК, інноваційні технології виробництва сільськогосподарської продукції, дослідження, наукова експертиза та впровадження новітніх техніко-технологічних рішень для виробництва сільськогосподарської продукції, прогнозування росту і врожайності сільськогосподарських культур, моніторинг розвитку і впровадження технічних засобів і технологій для використання поновлюваних джерел енергії, створення і розвиток єдиного інформаційного простору в системі інженерно-технічного забезпечення АПК, передовий досвід з механізації основних технологічних процесів, технічний сервіс, відновлення та ремонт, науково-пропагандистські та освітні заходи, зарубіжний досвід.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100381
 
46. ТЕХНІЧНИЙ СЕРВІС АГРОПРОМИСЛОВОГО, ЛІСОВОГО ТА ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСІВ = Technical service of agriculture, forestry and transport systems: наук. журн. / Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. Петра Василенка; редкол.: В. А. Войтов (голов. ред.) [та ін.]. - Харків: ХНТУСГ ім. П. Василенка, 2014. - Періодичність: 2-4 рази на рік.- Отримується з 2014. - ISSN 2311-441X
 
«Технічний сервіс агропромислового, лісового та транспортного комлексів» – науковий журнал, заснований є Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка.
 В журналі друкуються наукові праці з питань технічного сервісу машин агропромислового, лісового, транспортного комплексів, проблем транспортних технологій, використання паливно-мастильних матеріалів та альтернативних видів палива, техніки і технологій тваринництва та проблем енергозабезпечення, енергозбереження, відновлення деталей машин. Видання містить оглядові статті та результати досліджень у відповідності із рубриками: технічний сервіс машин агропромислового комплексу; технічний сервіс машин лісового та транспортного комплексів; технології та засоби діагностування; проблеми використання паливо-мастильних матеріалів та альтернативних видів палив; техніка і технології тваринництва; проблеми надійності, ресурсу та зносостійкості машин; проблеми відновлення деталей машин; проблеми енергозабезпечення та енергозбереження; транспортні технології в агропромисловому та лісовому комплексі; питання сприяння розвитку науки і техніки; інноваційні методи та технології у підготовці фахівців.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101210
 
47. УКРАЇНСЬКИЙ ЧАСОПИС ВЕТЕРИНАРНИХ НАУК: наук. журн. / Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України; редкол.: В. А. Грищенко (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.], 2010. - Назва на дод. тит. аркуші: Ukrainian journal of veterinary sciences. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2019. - ISSN 2663-1350. - ISSN 2663-9688
 
Журнал «Український часопис ветеринарних наук» – це науковий рецензований журнал, який публікує оригінальні дослідження, теоретичні та оглядові статті авторів з різних країн із широкого спектру питань ветеринарної медицини. Метою журналу є висвітлення результатів наукових досліджень, різних точок зору вчених з глобальних і поточних наукових проблем, аналіз перспектив на майбутнє. Журнал публікує матеріали з таких основних напрямів: ветеринарна медицина, ветеринарно-санітарна експертиза, ветеринарна фармація, ветеринарна гігієна та санітарія, лабораторна діагностика хвороб тварин, ветеринарна біотехнологія. Журнал публікує матеріали з таких основних напрямів: діагностика, профілактика та лікування хвороб тварин; вивчення мікробіологічних та імунологічних аспектів ветеринарної медицини; дослідження генетичних аспектів ветеринарної медицини та поведінкових аспектів тварин; дослідження та розробка заходів щодо підтримання здоров'я та гігієни тварин, контролю харчування і умов утримання.
Видання засноване Національним університетом біоресурсів і природокористування України у 2010 році. Журнал включений до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України за спеціальностями: Ветеринарна медицина, Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза. 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101803
 
48. ФІЗІОЛОГІЯ РОСЛИН І ГЕНЕТИКА = Plant physiology and genetics: наук. журн. / НАН України, Ін-т фізіології рослин і генетики; редкол.: В. В. Моргун (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: Академперіодика, 1969, липень. - Виходить раз на два місяці.- Отримується з 1969. - ISSN 2308-7099. - ISSN 2786-6874
 
«Фізіологія рослин і генетика» – рецензований науковий журнал відкритого доступу. Був заснований Інститутом фізіології рослин і генетики НАН України у липні 1969 року. Видання публікує результати оригінальних досліджень, огляди, короткі повідомлення та методичні статті стосовно головних аспектів фізіології, біохімії, генетики і селекції рослин, клітинної й молекулярної біології, біотехнології та екології, а також статті з історії науки, рецензії на нові книги, інформації про наукові з’їзди, координаційні наради, ювілеї.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України у галузі біологічних наук з присвоєнням категорії «Б». Видання розраховане на широке коло фахівців у галузі фізіології та біохімії рослин, генетики, селекції, викладачів та студентів вузів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж61831
 
49. FISHERIES SCIENCE OF UKRAINE = Рибогосподарська наука України: sci. j. / редкол.: І. І. Грициняк (голов. ред.) [та ін.]; Ін-т рибного госп-ва Нац. акад. аграр. наук України. - Київ : Ін-т рибного госп-ва, 2007. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2007. - ISSN 2075-1508. - ISSN 2312-9581
 
Науковий журнал «Fisheries Science of Ukraine» («Рибогосподарська наука України») заснований у 2007 році Інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України. Видання публікує статті з різних аспектів рибогосподарської науки, має такі рубрики: актуальні проблеми та перспективи, біоресурси та екологія водойм, технології в аквакультурі, селекція, генетика та біотехнології, корми та годівля, фізіологія та біохімія, іхтіопатологія, пропозиції виробництву, економіка, сторінка молодого вченого, критика і бібліографія, хроніка, ювілеї.
Журнал входить до Переліку фахових видань України (Категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття ступенів доктора і кандидата наук (біологічні та сільськогосподарські спеціальності: Біологія та біохімія, Водні біоресурси та аквакультура).
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25886
 
50. THE UKRAINIAN FARMER: журнал / ТОВ "АГП Медіа"; дир. Геннадій Воробйов. - Київ: АГП Медіа, 2008. - Альтернат. назва: Ukrainian farmer. - Виходить щомісяця. - Отримується з 2012.
 
«The Ukrainian Farmer» – провідний щомісячний аграрний журнал про сучасні технології в сільському господарстві. Містить статті про зернові культури - пшеницю, кукурудзу, соняшник, ріпак, сою, сорго; молочне скотарство та свинарство; різні види сільсько-господарської техніки - трактори, комбайни, сівалки, оприскувачі; зберігання зерна.
Журнал призначений для керівників аграрних підприємств та фахівців, які працюють в галузі. Рубрики: системи землеробства, рослинництво, тваринництво, сільгосптехніка, будівництво.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100914
 
51. UKRAINIAN JOURNAL OF FOREST AND WOOD SCIENCE: наук. журн. / Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України; редкол.: Р. Василишин (голов. ред.) [та ін.]. - Київ: [б. в.], 2010. - Перевод заглавия: Український журнал лісівництва та деревинознавства. - Виходить щоквартально. - Отримується з 2019. - ISSN 2664-4452. - ISSN 2664-4460
 
«Ukrainian Journal of Forest and Wood Science» – це рецензований журнал з відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідницькі, теоретичні, "case study" матеріали авторів, що висвітлюють найвагоміші досягнення в широкому спектрі галузей лісового господарства, деревознавства та декоративного садівництва. Журнал охоплює всі теми, географічні зони та місця досліджень, включаючи дерева в міському середовищі, плантації та природні ліси. Журнал друкує інноваційні, теоретичні та прикладні роботи, які сприятимуть подоланню розриву між науковцями та менеджерами лісового господарства. Мета видання - надавати актуальну та сучасну наукову інформацію фахівцям для забезпечення сталого розвитку лісів та декоративного садівництва.
В журналі публікуються оригінальні статті високого академічного рівня з широкого спектру дисциплін та галузей: біологія дерев та пов'язаних з ними організмів; динаміка лісу та екосистемні процеси; ризики та порушення, що впливають на лісові екосистеми; лісові культури та біотехнології; лісознавство; лісова меліорація; ліси як рушійна сила сталої, циркулярної та інклюзивної біоекономіки; лісове господарство та продуктивність; інноваційні процеси обробки деревини; екологія.
Видання засноване у 2010 році Національним університетом біоресурсів і природокористування України, ТОВ «Наукові журнали».
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101804
 
52. ЯГІДНИК = Berryfield: міжнар. спеціаліз. журн. для ягідників і садівників, а також усіх, хто цікавиться ягід. бізнесом, вирощуванням та переробкою ягід / голов. ред. К. Конєва; заснов.: Н. Ящук, К. Конєва. - Рівне: [б. в.], 2016. - Періодичність інша. - Отримується з 2016.
 
«Ягідник» – це український міжнародний науково-аналітичний журнал для керівників компаній і фахівців ягідного бізнесу, заснований медіа-групою «Технології та Інновації» в 2016 році. Мета видання – інформування про актуальні тенденції ринку ягід, популяризація передового європейського і світового досвіду вирощування ягід, презентація передових технологій та сучасного обладнання, опис нових технологій переробки й упаковки ягід, сприяння у вирішенні питань просування продукції та виходу на міжнародний ринок і тощо.
Журнал розкриває теми, що стосуються зберігання, переробки, вирощування суниці, малини, чорної смородини, лохини (чорниці високорослої), аґрусу, аронії, ожини, порічки, обліпихи та інших відомих і маловідомих (нішевих) культур ягід. У публікаціях журналу пропонуються найцікавіші та найбільш вигідні рішення для бізнесу, у тому числі з області агротехніки, а також охорони рослин. В журналі публікуються інтерв’ю професіоналів з ягідництва, репортажі з ягідників і переробних підприємств, статті про технології створення ягідників, вирощування різних культур і сортів, догляд за насадженнями і захист рослин, механізацію і автоматизацію процесів, а також про технології заморожування і переробки ягід. Статті в журнал також готуються на основі матеріалів, отриманих за підтримки відомих державних і зарубіжних наукових інститутів України, Польщі та інших країн, а також з огляду на український і світовий практичний досвід.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101443
 
 
Виставку підготували головний бібліотекар Крутова Р.В., провідний бібліотекар Стаховська А.А.