Півстоліття з бібліотечним словом і всесвітом

Поділитися: 
Дата події: 
11-02-2025

11 лютого  святкує свій ювілей  провідна наукова співробітниця Інституту бібліотекознавства

Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського,

кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця

Галина  Іванівна  Солоіденко

Є така професія – бібліотекознавець. Саме її обирала безмежно залюблена в книгу випускниця Галина, вступаючи до Київського державного інституту культури імені О. Є. Корнійчука. І от уже півстоліття у неї пов’язано з мрією й улюбленою справою. Рідним домом стала їй Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, де Галина Іванівна пройшла всі етапи професійного зростання: від головного фахівця, наукового співробітника, старшого наукового співробітника Інституту бібліотекознавства до провідного наукового співробітника. Вона упродовж багатьох років є членом Вченої ради  Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та відповідальним секретарем Інформаційно-бібліотечної ради НАН України.

У професійному бібліотечному співтоваристві України Галина Іванівна відома як історик бібліотечної справи, науковиця, яка ґрунтовно досліджує історію становлення мережі бібліотек наукових установ НАН України та її сучасний стан, засади формування української бібліотечної термінології та бібліотечного законодавства, діяльність фахових громадських організацій. Наполегливість Г. І. Солоіденко, її невтомність, прагнення максимально дійти до суті досліджень увінчуються вагомими результатами. Галина Іванівна – авторка понад 160 наукових публікацій, монографій, довідників, науково-методичних видань. Результати своїх досліджень вона широко оприлюднює у виступах на численних міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, науково-методичних семінарах.  

Одним із напрямів діяльності Галини Іванівни є формування української бібліотечної термінології. Так, 2006 року вона захистила дисертацію на тему «Розвиток бібліотечної термінології в Україні у другій половині XX століття», у 2010 році видала монографію  «Українська бібліотечна термінологія: становлення та основні етапи розвитку». Підготувала низку статей  та рецензій з цього питання, була рецензентом словника законодавчої та стандартизованої термінології «Інформаційні ресурси Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського».

Вагомим є внесок Галини Солоіденко у науково-методичне забезпечення діяльності бібліотечно-інформаційного комплексу НАН України. За її участі видано 29 випусків інформаційно-аналітичного огляду «Робота бібліотек наукових установ НАН України» та 5 випусків збірника «Організація роботи бібліотеки наукової установи НАН України», підготовлено довідники «Бібліотеки НАН України», «Бібліотеки наукових установ НАН України»,  збірники праць «Бібліотеки Національної академії наук України: історія і сучасність», «Бібліотеки України загальнодержавного значення: історія і сучасність» та збірник документів і матеріалів «Інформаційно-бібліотечна рада НАН України: історія діяльності».

Особисті професійні досягнення вченої відзначені Почесною грамотою Верховної Ради України, грамотами Президії НАН України та Міністерства культури України, численними подяками керівництва Бібліотеки.

Бібліотека й бібліотечна професія – це прокладання шляху людства в майбутнє завдяки безцінним знанням, збереженим у книгах та інших носіях інформації, переконана  Галина Іванівна. Тож вона  віддає обраній справі всі свої талант, майстерність та енергію. Колеги незмінно відзначають її високий професіоналізм, ерудованість, новаторство, наполегливість у досягненні поставлених цілей і водночас незмінну тактовність і доброзичливість у спілкуванні, щирість і приязнь.

Колектив Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського щиро вітає Вас, Галино Іванівно, знану й шановану в Україні людину, фахівця високої ерудиції та професіоналізму, з нагоди ювілею! Хай щастить Вам і надалі у творчих пошуках, у здійсненні заповітних мрій! Бажаємо Вам міцного здоров’я, прихильності долі, радості, тепла, родинного затишку!

З роси й води Вам, дорога Галино Іванівно!

 

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92