Архітектурні перлини Києва на старих світлинах

Поділитися: 
Дата події: 
22-05-2025

До Дня Києва, якому наприкінці травня відзначаємо 1543 роки, в Національній бібліотеці імені В.І. Вернадського розгорнуто  фотовиставку  "Архітектура Києва (кінець ХІХ-початок ХХ століть)",  підготовлену Костянтином Досичевим.  Цього автора збірки цікавих світлин організатори – відділ  соціокультурної діяльності НБУВ – запрошують  уже не вперше, адже така виставка має резонанс серед знавців і допитливих.

Володар цієї рідкісної колекції Костянтин Досичев – керівник будівельних проєктів, захоплюється архітектурою, але разом з тим, а може, саме завдяки тому – цій пристрасті до архітектури, він затятий києвознавець і шанувальник минувшини. Народившись у старовинному будинку на Печерську, він назавжди зберіг у пам’яті його старі вулички, затишні двори, дивовижні архітектурні прикраси багатьох будов, а про знаменитий київський Арсенал  може розповідати годинами. Як і про багато інших фортифікаційних та утилітарних, пристосованих до потреб киян і водночас унікальних за архітектурою споруд, котрі вже давно залишились лише в записах істориків. Як і про розмаїті обличчя Києва кілька століть тому…

Тож не дивно, що 22 травня  презентація в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського виставки  старовинних фотографій, які він колекціонує вже понад 15 років, перетворилась на цікаву лекцію. Костянтин Досичев розповідає захоплено й пристрасно, його думки й версії можуть видатись несподіваними та навіть контраверсійними, але за глибиною досліджень і знанням матеріалу, причому не лише про Київ, а про походження й архітектуру низки світових перлин, він може позмагатися з багатьма істориками.

До Дня Києва він підготував для експозицій низку старовинних світлин, демонстрував їх уже в двох бібліотеках столиці, а найбільшу частину колекції – 148 знімків формату А3 – представив саме в НБУВ.

Переповідати зміст фото – справа нелогічна, пропонуємо їх побачити на нашій виставці. Варто лише зазначити, що багатьох таких видів Києва більшість з нас точно не бачили, адже вони вже в минулому, і деякі зникли не лише з вікових причин, а й через байдужість, а то й конкретні руйнівні дії людей тієї чи іншої епохи. Про такі випадки Костянтин Досичев детально розповідає на своєму веб-сайті та Ютуб-каналі.

 

Запрошуємо переглянути виставку всіх охочих, зацікавлених історією, всіх, хто любить Київ. Зробити це можна у понеділок, середу й п’ятницю з 9.30 до 15.30, у вівторок і четвер – з 11.30 до17.30 в конференц-холі (1-й поверх)

на проспекті Голосіївському, 3. 

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Замовлення екскурсій:
+38 (044) 524-37-91
2-40 (внутрішній)
Книжкові виставки:
+38 (044) 524-37-91
2-12 (внутрішній)
Виставки образотворчого мистецтва:
+38 (044) 524-37-91
Замовлення екскурсій:
+38 (044) 524-37-91
Пресслужба
+38 (044) 525-40-74