У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розгорнуто фотовиставку «Вітрила України. Ретроспектива». До експозиції увійшло 62 фотороботи 17 авторів.
І світлини, й експозиція мають свою історію. У 2015 році відбувся Перший відкритий Всеукраїнський фотоконкурс для всіх, хто любить вітрила і море у мистецтві фотографії. Власне, ідея фотоконкурсу, який запропонував провести директор однієї з одеських вітрильних шкіл Євген Вітебський ще у 2014 році, «носилася в повітрі» і могла бути втілена, звичайно, й раніше. Однак ситуація в країні у зв’язку з початком тоді фатальних подій породжувала сумніви у доцільності показу «безтурботних занять вітрильним спортом і яхтингом».
Але думки змінились, коли наприкінці липня 2015 року волонтери з Центрального госпіталю Міноборони України звернулися з проханням організувати для бійців АТО, які знаходяться на лікуванні, вихід на яхті вздовж Києва і таким чином психологічно їх підтримати. Вихід на яхті "Риф" Київського крейсерського яхт-клубу відбувся 27 липня 2015 року, і хоча на палубі човна були інвалідні візки й милиці, треба було бачити очі воїнів, у яких відбивалось подолання болю, але в той же час усвідомлення того, що життя триває, що можна й треба відволікатись від воєнних спогадів і починати адаптуватися до мирного життя. Тоді й було дано старт «Вітрилам України»…
Оскільки назва фотоконкурсу – «Вітрила України», перевага у виборі надається сюжетам, знятим в акваторіях України. Сюжетну частину доповнює номінація «Українські яхтсмени на міжнародних регатах».
А з 2017 року було створено фотопроєкт про благодійну регату «Вітрила Волі та Єдності», головною метою якої була адаптація українських захисників у мирному житті після повернення з місця проведення воєнних дій.
З початком повномасштабного вторгнення у 2022 році програма адаптивного вітрильного спорту набула ще більшого значення – вона продовжила допомогу у покращенні якості життя і сприяла фізичному відновленню та психологічній стійкості. Вітрильний спорт став чудовим інструментом для розвитку координації, витривалості, навичок прийняття рішень і командної роботи, а також для отримання позитивних емоцій та відчуття свободи, що, власне, є особливо важливим для реабілітації бійців.
Яхтові фотографи, як і раніше, продовжують вести спостереження за такими заходами, і сподіваємось, що ці та інші моменти вітрильних регат увійдуть до нового VI фотофестивалю «Вітрила України».
Експозиція представленої в НБУВ виставки об'єднує попередні ІV та V вітрильні фотофестивалі у таких номінаціях:
1. Регата-Спорт у відкритих акваторіях
2. Регата-Спорт в акваторіях міст
3. Жанрові сюжети
4. Жанровий портрет
5. Пейзаж відкритого простору з вітрильниками
6. Пейзаж / краєвиди міст з вітрильниками
7. Етюди
8. Фрагменти
9. Українські яхтсмени на міжнародних регатах
Автори-учасники:
- кияни: Тетяна Барвінська, Анна Беляєва, Олексій Герасименко, Влад Давидов, Олена Ільенко, Алекс Конченко, Любов Котляр, Наталія Левченко, Аделаїда Лешер, Юрій Нужненко, Наталія Фортунатова;
- з інших міст України: Олег Бубир, Обухів / Ірина Демиденко, Харків / Сергій Жолонко, Кропивницький / Вадим Жук, Дніпро / Юлія Кулагіна, Черкаси / Тетяна Москаленко, Севастополь-Київ;
- автор номінації «Українські яхтсмени на міжнародних регатах» – Анна Зикова, Португалія, Кашкайс.
Виставка працює у конференц-холі та вестибюлі бібліотеки за адресою:
просп. Голосіївський, 3.
Запрошуємо до перегляду!
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах