Виставка репродукцій офортів-ілюстрацій до поеми М. В. Гоголя «Мертві душі»

1 червня 2011 р. у Відділі образотворчих мистецтв НБУВ відкрилася виставка репродукцій офортів-ілюстрацій до поеми М. В. Гоголя «Мертві душі», що були створені впродовж 1923–1927 років Марком Шагалом на замовлення французького видавця Амбруаза Воллара. Книга у перекладі французькою з ілюстраціями Марка Шагала була видана 1948 р. у Парижі.
Повний цикл офортів Марка Шагала до поеми «Мертві душі» на пострадянському просторі зберігається у колекціях лише трьох музеїв: Державній Третьяковській галереї, Державному Ермітажі та Музеї Марка Шагала у Вітебську.
Цикл з 96 офортів було передано Музею Марка Шагала 1999 р. онучками художника Мерет і Белою Мейєр. Працюючи над альбомом співробітники музею взяли за основу французьке видання «Мертвих душ», що було підготовлено Еженом Теріадом і вийшло друком 1948 року.
Офорти Марка Шагала до поеми «Мертві душі» – особлива сторінка в ілюструванні безсмертного твору Миколи Васильовича Гоголя. Саме Марку Шагалу, як нікому, вдалося відчути глибини поетики геніального українського письменника. Художнику щасливо вдалося уникнути простого ілюстрування сюжету і, використовуючи власну пластичну мову, знайти аналог гоголівській метафоричності, пропонуючи читачеві самому відчути «візуальний текст», створений майже через сто років після автора безсмертної поеми.
У трьох вітринах виставки експонується близько 70 високоякісних репродукцій з альбому: Марк Шагал. Иллюстрации к поэме Н. В. Гоголя «Мертвые души» / Авт.- сост. Л. В. Хмельницкая. – Минск, 2009.
З виставкою можна ознайомитися у Філії № 1 Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (Володимирська 62) з 9.15 до 18.00 (щодня крім неділі).

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)