Дари за 2025 рік

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського висловлює щиру подяку всім дарувальникам за внесок у формування її фондів.
Подаровані видання стали цінним поповненням фондів найбільшої книгозбірні України, читальні зали якої щодня відвідує близько тисячі читачів.

Громадська організація "Київський клуб бібліофілів"

Громадська організація "Київський клуб бібліофілів" передала в дар 2 примірники видання "Лексикон бібліофіла". Видання містить терміни та їх дефініції, що застосовуються в бібліофільській практиці, в роботі з рідкісними та ціннмими виданнями, в книгознавчих студіях. Книжка призначена для бібліофілів, буде також корисна бібліотекарям, книгознавцям, всі зацікавленим у цій тематиці.

Дядюк Мирослава

Кандидат історичних наук, завідувач відділу рукописів Львівської національної бібліотеки України ім. В. Стефаника Мирослава Дядюк передала в дар власне видання "Український жіночий рух у міжвоєнній Галичині: між гендерною ідентичністю та національною заангажованістю". У фокусі дослідження перебуває жіноче товариство "Союз українок" на шляху ресоціалізації — зміни тендерних стереотипів в історичних реаліях Галичини 1914-1939 pp. Автор досліджує організаційне становлення українського жіночого руху та його задіяність у тогочасні суспільно-політичні процеси: співпрацю з політичними партіями і громадськими організаціями у період виборчих кампаній, внесок у розвиток парламентаризму та консолідацію українського суспільства тощо. Текст щедро ілюстрований оригінальними карикатурами, що допоможе читачеві зрозуміти тогочасне сприйняття українського феміністичного руху в Галичині. Для фахівців гуманітарних дисциплін, а також для всіх, кого цікавить історія українського жіночого руху

Амонс Андрій Іванович

Полковник юстиції у відставці, дослідник биуівнянських поховань, член комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих Андрій Іванович Амонс подарував НБУВ власне видання "Kolekcje Bykowni dotyczące zbrodni Katyńskiej". Книга-фотоальбом містить історичні документи й фотоматеріали, отримані під час археологічних досліджень у місцях масових поховань жертв політичних репресій 1937-1941 років на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Подані також світлини речей розстріляних бранців київських тюрем, віднайдені у безіменних могилах на території 19-20 кварталів Дніпровського лісництва біля селища Биківня під час проведення там археологічних робіт у 1971, 1987, 1989 та 2001-2012 роках.

Сміцнюк Орест

Священнослужитель Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ О. Орест Сміцнюк подарував НБУВ двотомник "Перлини сакральної архітектури Гуцульщини". У книзі душпастира йдеться про святині двох греко-католицьких деканатів Косівського та Березівського, а також чотирнадцять храмів Української Православної Церкви. Автор ґрунтовно, від фундаменту до надбанного хреста, змальовує гуцульську дерев'яну церкву, з увагою до найменшої деталі розповідає про ікони, іконостас, інтер'єр та архітектурні особливості Дому Господнього.   

Литвин Галина

Галина Литвин передала в дар НБУВ книгу «Одержима свободою. Шлях героїні Світу Ірини Сеник».  Ім'я Ірини Сеник, на жаль, набагато відоме у світі, ніж в Україні. Мало хто знає, що вона є авторкою цілої низки високохудожніх поетичних творів, талановитою майстринею вишивки, яка через довгі роки тюрем та заслання, підбираючи шматки тканини, роздобуваючи неймовірними зусиллями нитки і голки створила цілий світ власних авторських неповторних узорів, започаткувавши свою техніку вишивання. Її талант – це, без сумніву, унікальний талант українського походження, бо творчі роботи майстрині створені на основі кращих зразків української народної вишивки минулих століть.

Щорічні надходження

 

Контактна інформація

  • Відділ комплексного формування бібліотечних фондів
  • Група дарів та колекцій
  • +38 (044) 524-45-97