Секція «Рукописна і книжкова спадщина в національному інформаційному просторі: теоретичні та практичні аспекти формування електронних ресурсів»

Поділитися: 

Міжнародна наукова конференція Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (2014)

Засідання секції  «Рукописна і книжкова спадщина в національному інформаційному просторі: теоретичні та практичні  аспекти формування  електронних ресурсів»  відбулося 22 жовтня 2014 р. в корпусі № 2 НБУВ, що на вул. Володимирській, 62. У роботі секції брали участь понад 50 фахівців з книгознавства, джерелознавства, інформаційних технологій та соціальних комунікацій. Було заслухано 12 доповідей, що викликали зацікавлення та запитання у присутніх. Основна проблематика — створення сучасних інформаційних ресурсів,  пов’язаних  з рукописною та книжковою спадщиною України. Обговорення доповідей засвідчило актуальність цих проблем для спеціалістів.

Найбільше зацікавлення викликали такі доповіді: д-ра іст. наук., завідувача відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ, професора  Галини  Ковальчук та д-ра наук із соц. комунікацій, завідувача відділу програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж НБУВ Катерини Лобузіної про матеріали до Державного реєстру книжкових пам'яток на порталі НБУВ; завідувача відділу ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Надії Мацібори про колекцію шкільної навчальної книги; н. с. Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Івана Альмеса про «Церковні книги» у Віцинському василіанському монастирі (за матеріалами інвентарного опису 1774 р.); с. н. с., канд. іст. наук Олени Гальченко щодо баз даних на книжкові оправи; н. с. НБУВ, канд. іст. наук Олени Заєць про книжкову спадщину митрополита Київського і Галицького Флавіана та інтеграцію зусиль бібліотек України і зарубіжжя з її відновлення; н. с. НБУВ, канд. філол. наук. Олени Курганової щодо ідентифікатора «фінгерпринт» при бібліографічному описі іноземних стародруків, зокрема ельзевірів; м. н. с. НБУВ Ірини Швець щодо назви як основного елемента ідентифікації газети.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 
Учасники секції «Рукописна і книжкова спадщина в національному інформаційному просторі: теоретичні та практичні  аспекти формування  електронних ресурсів»
Учасники секції «Рукописна і книжкова спадщина в національному інформаційному просторі: теоретичні та практичні  аспекти формування  електронних ресурсів»
Олена Гальченко, старш. наук. спів роб. НБУВ, канд. іст. наук, с. н. с. про бази даних на книжкові оправи