День аспіранта в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського

Поділитися: 
11 грудня 2014 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського (НБУВ) відбувся традиційний День аспіранта. 
 
Цього дня до бібліотеки завітали аспіранти наукових установ НАН України, у т.ч. НБУВ, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Багато хто з них використовуватиме інформаційний ресурс НБУВ як базу для проведення своїх наукових досліджень.
 
З огляду на це, в рамках Дня аспріанта було проведено семінар-практикум з теми «Інтегрований пошук наукової інформації», під час якого завідувач сектору відділу довідково-бібліографічного обслуговування НБУВ Світлана Горбань ознайомила майбутніх науковців зі складовими довідково-бібліографічного апарату НБУВ та методикою бібліографічного пошуку інформації. Вона зосередила увагу аспірантів на тому, що довідково-бібліографічний апарат (ДБА) Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – це не лише система традиційних бібліотечних каталогів і картотек, а й фонд довідково-бібліографічних видань (нормативних документів, енциклопедій, словників, бібліографічних посібників, електронних ресурсів, літописів, видань органів НТІ тощо), і численні каталоги читальних залів (дисертацій, нових надходжень, картографічних видань, публікацій ООН, періодичних видань, відділу бібліотекознавства та ін.), Національної юридичної бібліотеки, Австрійської та Іранської бібліотек. Далі доповідач детально зупинилася на технології пошуку інформації, необхідної для проведення наукового дослідження, поінформувала про різноманітні джерела, в яких можна знайти посилання на вітчизняні та зарубіжні наукові публікації, надала практичні поради щодо оформлення результатів пошуку.
 
Питанням пошуку та використання наукових ресурсів, представлених на порталі НБУВ, був присвячений виступ мол. наук. співробітника відділу програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж НБУВ Людмили Коновал. Вона розповіла присутнім про наявні на порталі НБУВ електронні бібліотеки, архіви, колекції та бібліографічні, повнотекстові й реферативні бази даних. Значну увагу було приділено особливостям і перевагам різних видів пошуку інформації в цих ресурсах. Зокрема, Людмила Коновал наголосила на доцільності застосування користувачами розширеного пошуку, адже саме він пропонує більший набір параметрів та їх комбінацій, що сприяє отриманню максимально точного результату пошуку. 
 
Наприкінці науково-практичного семінару співробітники НБУВ відповіли на запитання аспірантів щодо умов доступу до міжнародних баз даних (ElZEVIER, EBSCO, JSTOR та ін.) та технології пошуку наукової інформації в них, можливості дистанційного замовлення видань із фондів НБУВ, отримання індивідуальних консультацій тощо.
 
Прес-служба НБУВ
 
Фотоматеріали: