У Національному музеї літератури України презентували перше вітчизняне наукове видання, присвячене комплексним мікологічним дослідженням музейних пам’яток

Поділитися: 
15 грудня 2014 року в приміщенні Національного музею літератури України відбулась презентація наукового видання Національного науково-дослідного реставраційного центру України «Мікологічне обстеження музейних пам’яток» (авт.: Е.З. Коваль, Т.І. Митківська). У заході взяли участь фахівці Центру консервації і реставрації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
 
Ініціатором і координатором презентації був Національний науково-дослідний реставраційний центр України Міністерства культури України.
 
У фундаментальному науковому виданні, підготовленому співробітниками наукового відділу біологічних досліджень доктором біологічних наук, професором Е.З. Коваль та Т.І. Митківською, узагальнено результати мікологічних досліджень предметів Музейного фонду України різних груп зберігання, виконаних у різних техніках. Особливу увагу приділено характеристиці пошкоджень музейних предметів мікроміцетами (мікроскопічними грибами), їхній життєдіяльності та участі в руйнівних процесах залежно від мікроклімату фондосховищ, наголошено на важливості проведення моніторингу стану колекцій. Наведено методи досліджень, адаптовані до творів мистецтва, детально описано способи відбору проб, критерії оцінювання ролі мікроміцетів у пошкодженні музейних предметів, що зберігаються в музейних закладах України.
 
Спеціальний розділ присвячено ідентифікації найпоширеніших 118 видів мікроскопічних грибів, виділених авторами в результаті мікологічних обстежень понад 1000 предметів різних груп музейного зберігання з фондів 28 музеїв держави. Роботу ілюстровано 123 рисунками та 100 фотографіями. Про унікальність представленої на презентації книги свідчить той факт, що на сьогодні вона є єдиним в України науковим виданням, присвяченим комплексним мікологічним дослідженням музейних пам’яток.
 
Книга присвячена мікологам, художникам-реставраторам, зберігачам музейних фондів, співробітниками бібліотек, архіві і може бути використана як навчальний посібник для студентів вищих учбових закладів реставраційного фаху, а також буде корисною фахівцям з питань збереження бібліотечних документів.
 
У презентації брали участь представники Міністерства культури України, Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, працівники та зберігачі фондів провідних музеїв, архівів України, засобів масової інформації.
Фотоматеріали: