У дні різдвяних свят Культурно-просвітницький центр Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського розгорнув виставку іконопису Михайла Скопа і запрошує всіх охочих ознайомитися з доробком молодого українського митця.
Михайло Скоп – сучасний іконописець і графік, що працює в класичній техніці живопису. Малює виключно натуральними фарбами та використовує давню техніку живопису – яєчну темперу. Ікона, створена за допомогою такої техніки, виглядає живою та контрастною.
Художник упевнений, що сильну ікону можна написати лише «серцем», з молитвою та незламною вірою. Адже ікона – незвичайний вид образотворчого мистецтва. Це таїна, сповнена глибокої духовності, зв’язку із Божественним Одкровенням, молитвами, літургійним служінням.
На виставці представлено роботи Михайла Скопа в техніці українського середньовічного іконопису, сповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю. У роботах митця знайшли своє віддзеркалення й сторінки нашого сьогодення. Деякі з експонованих ікон створено Михайлом під час Революції Гідності на майданівських дошках. Старі дошки для ікон обрано не випадково, це не просто «данина традиції». Під час революційних подій він разом із батьком виборював на Майдані Незалежності майбутнє України. Там і народжувалися його роботи. У кожній з них художник прагне досягнути ефекту присутності та емоційного контакту глядача з образом.
Михайло Скоп народився в 1993 році в родині художників і реставраторів. Його батько – Лев Скоп – досліджує іконопис і є автором розвідки «Майстер мініатюр Пересопницького Євангелія – Федоско, маляр із Самбора».
Сам же Михайло закінчив Львівський державний коледж декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша, а нині навчається у Львівській Національній Академії Мистецтв.
Роботи художника зберігаються в приватних і державних колекціях і церквах, зокрема:
Окрім того Михайло Скоп брав участь у багатьох виставках, мистецьких акціях та фестивалях, зокрема:
Виставка працює з 9.30 до 17.00 крім суботи та неділі у приміщенні конференц-холу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського за адресою: просп. 40-річчя Жовтня, 3. станція метро «Деміївська».
Тел. для довідок: 524-81-38
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах