До Всесвітнього метеорологічного дня - 2015 у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського буде відкрита виставка

Поділитися: 

Напередодні Всесвітнього метеорологічного дня (World Meteorological Day), що відзначається 23 березня, у читальному залі відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій Інституту книгознавства НБУВ (кім. 307) по вул. Володимирській, 62 буде відкрита книжкова виставка.

На виставці представлені періодичні та продовжувані видання із фонду відділу, що розкривають діяльність метеорологічної служби у ХІХ на початку ХХ ст.

Довідково

Щорічно, починаючи з 1961 року, 23 березня Всесвітня Метеорологічна Організація (ВМО), її країни-учасниці та світове співтовариство гідрометеорологів відзначають Всесвітній метеорологічний день, присвячений певній темі. Саме цього дня  1950  року набула чинності  Конвенція Всесвітньої Метеорологічної Організації, яка започаткувала створення цієї організації. З 1951 року ВМО отримала статус спеціалізованої установи системи Організації Об’єднаних Націй.

Всесвітній метеорологічний день проходить з метою підвищення обізнаності широкої громадськості у всіх країнах про роботу національних гідрометеорологічних служб, а також поглиблення розуміння значущості такої роботи. Кожного року Всесвітня Метеорологічна Організація вибирає нове гасло цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.

Гасло цьогорічного свята: «Знання про клімат -основа дій щодо клімату».

Гідрометеорологічна служба України, яка є членом-засновником ВМО з 1948 року, –­ багатофункціональна розгалужена система, що організаційно оформилася ще  1921 року. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі. Систематичні цілодобові спостереження за станом погоди проводяться на 188 метеорологічних станціях, з яких 37 залучені до передачі даних у глобальну систему телезв’язку ВМО.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська, 62; 3-й поверх, приміщення № 307-3.
+38 (044) 234-0245 (відділ)
+38 (044) 235-4196 (пункт запису читачів)
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)