27 березня 2015 року генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського член-кореспондент НАН України Володимир Попик зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Македонії в Україні Його Високоповажністю паном Столе Змейкоскі. На зустрічі також була присутня завідувач відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків НБУВ пані Тетяна Арсеєнко. Під час зустрічі були обговорені актуальні питання українсько-македонської співпраці в галузі науки, культури, книжкового обміну, співпраці між Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського та Національною і університетською бібліотекою імені Св. Климента Охридського, Національною академією наук України та Македонською академією наук і мистецтв.
Вітаючи високого гостя, Володимир Попик висловив задоволення та вдячність, що НБУВ стала однією з перших установ, з якими пан Посол розпочав знайомство та налагодження спілкування й співпраці на початку своєї дипломатичної місії в Україні.
Генеральний директор НБУВ поінформував Посла Республіки Македонії в Україні про вагомий позитивний досвід багаторічної українсько-македонської співпраці в галузі науки, зокрема:
Володимир Попик відзначив, що свідченням плідної наукової співпраці між Україною та Македонією є перший в історії українсько-македонської лексикографії «Українсько-македонський словник» (2008 р.), укладений співробітниками НБУВ, Українського мовно-інформаційного фонду НАН України та Інституту української мови НАН України імені О. Потебні, додавши, що нині завершується робота над укладанням великого «Македонсько-українського словника» з реєстром близько 40 000 слів та усталених виразів.
Посол Македонії висловив задоволення і захоплення розвитком співпраці й тісних дружніх контактів між українськими та македонськими вченими, підкресливши особливе значення реалізації спільних наукових проектів, що є своєрідним підґрунтям для розширення та поглиблення економічного співробітництва. У цьому контексті пан Столе Змейкоскі розповів про діяльність підприємства з українськими інвестиціями «Констандиноскі», що проводить геологічні розвідки в східній та північно-східній частині Республіки Македонії з метою виробництва міді.
Співрозмовники також обговорили можливості розширення спектру українсько-македонського наукового та освітнього співробітництва. Зокрема, йшлося про:
У продовження розмови, керівник відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків Тетяна Арсеєнко висловила своє задоволення рівнем представлення та розвитку македоністики в НБУВ і загалом в Україні. Пані Арсеєнко наголосила на можливостях наповнення культурного напряму українсько-македонської співпраці, що передбачає проведення виставки македонської книги, етнографічних виставок македонської кераміки, національного одягу, музичних інструментів, творів македонських митців. У цьому контексті учасники зустрічі також обговорили можливості щодо:
Його Високоповажність пан Столе Змейкоскі щиро подякував за теплу зустріч, підкресливши свою налаштованість і в подальшому всебічно сприяти розвитку українсько-македонських взаємин у всіх галузях і на всіх рівнях, й запросив генерального директора НБУВ Вододимира Попика відвідати Посольство Республіки Македонії в Україні. Зі свого боку, Володимир Попик подякував панові Послу за запрошення і за відкритість до співпраці, висловивши свої запевнення у продовженні плідної партнерської взаємодії між Україною та Республікою Македонія в царині науки та культури.
На завершення зустрічі генеральний директор НБУВ Володимир Попик вручив на згадку Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Македонія пану Столе Змейкоскі комплект із шести випусків «Українсько-македонського наукового збірника» та «Українсько-македонський словник». Керівник відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків пані Тетяна Арсеєнко провела для пана Посла оглядову екскурсію по НБУВ.
Про свої враження від зустрічі та перебування в Україні пан Посол Столе Змейкоскі написав у пам’ятному записі в Книзі почесних гостей Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Прес-служба НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах