Валеріан Антонович: «…Бодай на мить вхопити мінливу істину і донести її до людей»

Поділитися: 

9 вересня цього року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться вечір пам’яті Валеріана Антоновича (1967–2015) – українського фотожурналіста, оператора, викладача фотодисциплін коледжу Київського національного університету технологій та дизайну.

Теплі спогади і розповіді рідних, друзів і колег Валеріана Антоновича дадуть нам можливість дізнатися про фотомайстра набагато більше, ніж ми могли б прочитати в газетах і журналах, на інтернет-сайтах або в соціальних мережах.

У рамках вечора пам’яті відбудеться відкриття фотовиставки «Перерваний політ…». В експозиції представлено фотографії Валеріана Антоновича різних років, а також світлини із циклів  «Сотня світлин Майдану» і «Волонтери Червоного Хреста», з якими шанувальники фотомистецтва мали можливість ознайомитися в Національному музеї Тараса Шевченка (2014) і в Українському Домі (2015).

Окремий розділ виставки допоможе відвідувачам зазирнути за лаштунки професії фотографа й побачити Валеріана Антоновича, так би мовити, «в роботі».

Символічним завершенням експозиції є чотири світлини фотожурналіста Валеріана Антоновича, зроблені ним 28 липня цього року на території Києво-Печерської Лаври в День хрещення Київської Русі-України. Світлини віддзеркалюють останній погляд фотографа на цей світ – за мить до того, як перервалося життя майстра.

Відвідати фотовиставку можна з 1 до 18 вересня (крім суботи і неділі) у конференц-холі НБУВ (1-й поверх).

Довідково:

Валеріан Антонович (1967–2015) – фотожурналіст, оператор, викладач фотодисциплін коледжу Національного Університету технологій та дизайну, член Спілки журналістів України.

Фотографуванням захопився з семи років, навчаючись у школі вже був фотокореспондентом житомирської преси, знімав власні аматорські фільми.

З 1992 року працював відеооператором Житомирського обласного телебачення, а з 2001 – оператором Національної телекомпанії України, оператором-постановником програми  «Подорож у дитинство», створював документальні фільми про європейську співдружність молоді.

У своїй професійній діяльності активно співпрацював з газетами «День», «Дзеркало тижня», «Україна і світ», «События», «Молодь України», «ТВ-парк», «Україна молода», «Сегодня», «Житичі», «Киевский телеграф», агенцією УНІАН.

Енергійний і харизматичний Валеріан Антонович неодноразово був організатором і натхненником мистецьких фотопленерів, тижнів фотомистецтва, численних майстер-класів, ділився своєю майстерністю зі студентами коледжу Національного Університету технологій та дизайну.

З перших днів Революції Гідності Валеріан Антонович перебував на Майдані Незалежності. Буремні події тих місяців знайшли відображення у фотографіях із циклу «Сотня світлин Майдану».

Далі була війна… співпраця з Товариством Червоного Хреста України, благодійні заходи допомоги пораненим воїнам АТО, а у перервах цієї напруженої роботи – Всеукраїнський фотоконкурс та серія фотовиставок у різних містах України, присвячених волонтерам Червоного Хреста.

Фотовиставки Валеріана Антоновича неодноразово експонувалися в Українському домі («Київ та кияни» (2012), «30х45. Выставка не к юбилею» (2013), «Волонтери Червоного Хреста» (2015)), у Національному музеї Тараса Шевченка («Сотня світлин Майдану» (2014)),  в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського  («Європейський вибір українського Майдану» (2014)), у Національному палаці мистецтв «Україна» («Волонтерське покликання»  (2015)),  у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського («Полтавські обрії», «Батьківський поріг», 2011), у Національній бібліотеці України для дітей («Зелені легені Києва», 2012).

 

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: