«Перерваний політ…». Під такою назвою 9 вересня у Національній бібліотеці України імені В.В.Вернадського відбувся вечір пам’яті й відкриття однойменної фотовиставки Валеріана Антоновича. Відомий фотохудожник, оператор, журналіст-репортер, викладач коледжу Київського Національного університету технологій та дизайну Валерiан Антонович пішов з життя у вiцi 47-ми рокiв, у розквiтi творчих сил. Це сталося під час фотозйомки визначної події для християн на День хрещення Київської Русі-України 28 липня 2015 року на території Києво-Печерської Лаври.
У переповненому конференц-холі Бібліотеки зібралися члени родини, друзі, відомі майстри фотографії, шанувальники фотомистецтва, працівники бібліотеки і багато-багато молоді. Віддати данину пам'яті своєму вчителю і наставнику прийшли його вдячні учні - студенти коледжу Київського Національного університету технологій та дизайну, яких Валеріан Антонович навчав фотомистецтву.
Відкриваючи фотовиставку й вечір пам’яті Валеріана Антоновича, його дружина Ірина Антонович наголосила на тому, що цей захід відбувається в стінах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського зовсім не випадково. Упродовж багатьох років Валеріан тісно співпрацював з Бібліотекою в рамках національних історико-культурних і мистецьких проектів, присвячених самобутній Україні. Саме тут відбувся його виставковий старт фотохудожника і репортера, який згодом загострив тематику фотоматеріалів, як того вимагав час і буремні події Майдану.
З відеозапису відкриття однієї із його фотовиставок пролунав голос Валеріана: «Я дякую, що ви прийшли...». І з цієї миті відчуття присутності автора експозиції не зникає до кінця вечора.
Зі споминів присутніх на вечорі близьких, друзів, партнерів і колег Валеріана Антоновича - координатора фотовиставки директора Фонду фотомистецтва України, члена Національної спілки фотохудожників України Олександра Лепетуна; речника товариства Червоного Хреста України Віктора Щербатюка; журналіста Першого національного телеканалу Костянтина Іванченка та інших – постає образ людини невгамовної енергії, творчого запалу й професійного неспокою, високого патріотизму й жертовності.
Усім, що вмів сам, Валеріан Антонович щедро ділився з молодими. Талановитий майстер не лише викладав студентам мистецтво фотографії, операторську та режисерську майстерність, він був душею творчого колективу, постійним джерелом нових iдей і проектів, - зазначила у своєму виступі заступник директора з виховної роботи коледжу Київського Національного університету технологій та дизайну Наталія Говоруха. Сьогодні його відсутність у коледжі гостро відчувають і колеги і учні, - додала до цього викладач фотодисциплін навчального закладу, член Національної спілки фотохудожників України Ірина Літічевська.
«Валеріан був таким же багатогранним, як і його фотографії. Справжнiй патріот України. Мужнiй воїн журналістського фронту. Репортер до останнього подиху. … Його творче кредо - бути очима, диханням і пульсом самого життя. Іти без роздумів у вир подій. Постійно вчитися. Відображаючи світ, бодай на мить вхопити мінливу істину і донести її до людей», - сказала про свого чоловіка Ірина Антонович й запросила присутніх переглянути останнє відео Валеріана Антоновича, а також створений на вшанування його пам’яті відеокліп.
На завершення заходу пані Ірина щиро подякувала колективу Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського за підтримку й сприяння в організації вечора і фотовиставки, яка працюватиме до 18 вересня щодня з 9.15 до 17.00 (окрім суботи та неділі).
Прес-служба НБУВ
фото Кирила Леванюка
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах