Співробітники Центру консервації і реставрації (ЦКР) Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського взяли участь у роботі Міжнародного науково-практичного семінару «Ad fondes: збереження та вивчення рукописного і друкованого надбання», ініційованого секцією з організації та зберігання інформаційних ресурсів Науково-методичної бібліотечної комісії (НМБК) Міністерства освіти та науки України, що відбувся 27–29 жовтня 2015 р. в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
До участі в семінарі долучилися більше сорока керівників бібліотек вищих навчальних закладів МОН України, фахівці з питань збереження бібліотечних та архівних фондів наукових бібліотек України та Латвії – Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника та Академічної бібліотеки Латвійського університету, а також спеціалісти відділу досліджень, розробки перспективних та удосконалення традиційних технологій формування страхового фонду документації Науково-дослідного, проектно-конструкторського та технологічного інституту макрографії (м. Харків).
У програмі семінару – обговорення таких важливих питань у галузі збереження бібліотечних документів як особливості реставрації пам’яток на папері, пергамені та шкірі, формування страхового фонду документації на об’єкти культурної спадщини, атрибуції текстилю під час реставраційних досліджень, реставраційної підготовки фондів бібліотек до оцифрування, а також майстер-класи наукового співробітника ЛНБ імені В. Стефаника Лесі Дзендзелюк.
Фахівці ЦКР НБУВ виступили з доповідями, підготовленими на замовлення організаторів семінару:
- Любов Затока, науковий співробітник відділу наукових технологій збереження фондів
«Упередження і технології подолання аварійних ситуацій у бібліотеках»
- Лариса Сорокіна, завідувач відділу реставрації
«Стабілізація надмірно зволожених документів»
На семінарі в рамках скайп-конференції з реставраційною майстернею Ягеллонського університету (Краків, Республіка Польща) відбувся обмін досвідом щодо сучасних консерваційних технологій, зокрема стосовно організаційних та техніко-технологічних аспектів декислотизації (нейтралізації) паперу документів безводним способом.
Учасники заходу також мали змогу ознайомитися з європейським досвідом упровадження реставраційної справи під час підготовки фондів бібліотек до оцифрування на прикладі Академічної бібліотеки Латвійського університету.
За участь у роботі міжнародного науково-практичного семінару фахівці ЦКР НБУВ Л.Затока та Л. Сорокіна отримали іменні сертифікати та подяки від секції з організації та зберігання інформаційних ресурсів НМБК МОН України.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах