Новий доробок Інституту архівознавства НБУВ - наукове видання «Історія Національної академії наук України. 1956–1960» у двох книгах

Поділитися: 

     З 1989 р. колектив Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського під науковим керівництвом академіка НАН України О. С. Онищенка досліджує джерельну базу Архівного фонду Національної академії наук України. Результатом творчих напрацювань колективу є низка видань з історії української науки та спадщини видатних її представників, що виходять у випусках документальної серії «Джерела з історії науки в Україні». Видання продовжує публікацію документів і матеріалів з історії НАН України, що вийшли друком упродовж 1993–2012 рр. і охоплюють період діяльності Академії у 1918–1955 рр. 
     Нині фахівці інституту презентують нове наукове видання - збірник "Історія НАН України. 1956–1960 рр."  у двох томах:
Історія Національної академії наук України. 1956-1960 : Частина 1. Документи і матеріали; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. - К., 2015. - 872 c. 

У першій частині видання до наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, фотодокументи, матеріали періодичних видань, що характеризують науково-дослідну та науково-організаційну діяльність АН УРСР у 1956–1960 рр., та вміщено наукові коментарі до них. Видання вміщує документи, виявлені у фондах Архіву Президії НАН України та наукових архівів її установ, Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України і Центрального державного архіву громадських об’єднань України. Більшість документальних джерел тут публікується вперше. 

Історія Національної академії наук України. 1956-1960 : Частина 2. Додатки; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. - К., 2015. - 1064 c.

Друга частина видання репрезентує наукові розробки колективу Інституту архівознавства, які інформативно доповнюють джерельну базу з історії НАН України, документально висвітлену в першій частині. Інформаційно-довідкові системи представлені у вигляді додатків: Регести протоколів засідань Президії АН УРСР, Списки дійсних членів та членів-кореспондентів АН УРСР, обраних у 1956–1960 рр., Списки наукових співробітників АН УРСР, Списки видань та наукових праць співробітників АН УРСР, Списки установ, що діяли у складі АН УРСР у 1956–1960 рр.

     Документальна база, обсягом майже 135 др. арк., представлена у збірнику «Історія НАН України», охоплює період 1956–1960 рр., а також оригінальні авторські розробки колективу дають можливість ознайомитись з маловідомими, або зовсім невідомими сторінками історії академічних установ, віддати належне творчому доробку наукових колективів та окремих учених, комплексно відтворити історію Академії в означений хронологічний період.
      Видання розраховане на науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих навчальних закладів та студентів.

Фотоматеріали: 
Історія Національної академії наук України. 1956–1960
Історія Національної академії наук України. 1956–1960