У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського презентують перший том енциклопедії Визвольної боротьби «“Подєбрадський полк” Армії УНР»

Поділитися: 
Дата події: 
20-01-2016

АНОНС

20 січня (середа) з нагоди відзначення Дня Соборності України у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться презентація першого тому енциклопедії  Визвольної боротьби «“Подєбрадський полк” Армії УНР» – нове видання Історичного клубу «Холодний Яр», що побачило світ наприкінці минулого року у серії «Видатні українці». Видання презентуватиме один з авторів – дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ ст., відомий громадський діяч і письменник – Роман Коваль.

У заході візьмуть участь перший заступник голови Національної спілки письменників України, громадський, політичний та державний діяч Володимир Шовкошитний та заслужений артист України, кобзар Тарас Силенко.

У першому томі енциклопедії вміщено 400 біографій вояків регулярних та іррегулярних українських збройних формацій 1-ї половини ХХ ст. – студентів і випускників Української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина, 1922–1932) – і тих воїнів, які прагнули навчатися в подєбрадській академії. Серед них було чимало творців української культури – письменників, зокрема Євген Маланюк та Леонід Мосендз, художників, композиторів, музикантів, акторів, журналістів, редакторів, кооператорів, спортсменів, державних, громадських і театральних діячів.

Випускники академії стали не лише спеціалістами, а й «інженерами-суспільниками», тобто фахівцями-патріотами, які несли українське світло на Пряшівщину, Лемківщину, Карпатську Україну, Волинь, Галичину. Вони гідно тримали марку українського інженера у Франції, Бельгії, ЧСР, Польщі, Німеччині, Африці, Китаї, США, Канаді, Південній Америці та Австралії. Євген Маланюк назвав академію «Національною політехнікою»,  «лабораторією, де культивувався тип новітнього українця».

Автори видання – Роман Коваль і Віктор Моренець – вже презентували його в Мюнхені, Празі, Будапешті та у школі ім. Михайла Гаврилка в селі Козьовій на Львівщині. До кінця 2016 року вони планують підготувати ще два томи енциклопедії.

Початок презентації о 1400 у залі засідань (к. 344, 3-й поверх) головного корпусу НБУВ, що за адресою: просп. Голосіївський (40-річчя Жовтня), 3 (ст. м. Деміївська). Вхід вільний.

Акредитація журналістів та представників ЗМІ за телефоном +38 044 525-40-74 або за е-mail: presa@nbuv.gov.ua

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: