У нинішньому році виповнюється 400 років вірменському книгодрукуванню в Україні. З цієї нагоди Спілка вірмен України розгорнула в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського фотовиставку «Вірменська спадщина», присвячену історії та культурі вірменської діаспори.
В урочистому відкритті виставки взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Вірменія в Україні Андранік Манукян; генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського чл.-кор. НАН України Володимир Попик; голова Української єпархії Вірменської Апостольської церкви єпископ Маркос Оганесян; виконавчий директор Спілки вірмен України Давид Мкртчян; голова Київської вірменської громади Норік Геворкян; заступник голови Ради національних меншин України Петро Григоренко та ін.
Із вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського чл.-кор. НАН України Володимир Попик. Він зазначив, що Україна завжди була, є і буде багатоголосою, багатомовною, полікультурною державою. Представники вірменського народу проживають в Україні вже не одне століття і в усі часи вони відігравали велику роль в економічному, культурному, духовному житті нашої країни, зберігши при цьому свою самобутність.
Презентацію фотовиставки «Вірменська спадщина України» провів історик, голова Комітету з питань історико-кульної спадщини Спілки вірмен України Давид Давтян. Він з гордістю відзначив, що серед вірмен, які жили в Україні, були бургомістри, вчені, архітектори, письменники, медики, скульптори, художники, державні й громадські діячі, політики, військові, винахідники, адвокати, філантропи, власники торгівельних компаній, майстерень та ін.
Виставка презентує найцікавіші сторінки багатовікової історії вірмен України. Тут можна побачити Львівське Єванегеліє (вірменський кілікійський рукопис ХІІ ст.) і вірменські графіті на стінах Собору Св. Софії, дізнатись про видатних вірмен, які жили і працювали в Україні (засновник вірменської друкарні у Львові Ованес Караматенці, автономний бургомістр м. Чернівці Якоб фон Петрович, архітектори Олександр Вартересевич, Юліан Захаревич, архієпископ Габрієл Айвазовський, фармацевт Ігнацій Лукасєвіч, композитор Кароль Мікулі та ін.), ознайомитись з численними храмами і монастирями, що звели вірмени у Львові, Івано-Франківську, Кам’янець-Подільску, Феодосії, с. Язловець Тернопільської обл.
Нинішні представники вірменської діаспори в Україні продовжують славні традиції своїх предків. От і цього разу Ашот Арушанов, Айк Аванесян, Лусіне Бадалян, Вардуі Аванесян передали в дар Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського такі видання вірменських і українських авторів як: «Язловець-640. Історія, архітектура, туризм», «Нагорный Карабах», «Параджанов. Жизнь замечательных людей», «Вірмени Дніпропетровщини: історія та сучасність». Усі подаровані видання зберігатимуться в колекції вірменської літератури Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського і слугуватимуть усім, хто цікавиться історією та культурою вірмен, у т.ч. тих, чиї долі назавжди пов’язані з Україною.
Виставка експонуватиметься до 18 квітня 2016 року у вестибюлі корпусу НБУВ по просп. Голосіївському, 3 (40-річчя Жовтня). Вхід вільний.
Прес-служба НБУВ
Фото: Кирило Леванюк
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах