День аспіранта в НБУВ

Поділитися: 

Сьогодні в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського в рамках Дня аспіранта відбувся семінар для аспірантів третього року навчання.

Молоді науковці  дізналися про вимоги до оформлення дисертаційних робіт, інтегрований пошук наукової інформації та протидію плагіату в наукових публікаціях і дисертаційних дослідженнях.

Із правилами бібліографічного опису джерел інформації, використаних при проведенні дисертаційного дослідження, ознайомила присутніх Аліна Колесніченко, науковий співробітник відділу довідково-бібліографічного обслуговування НБУВ. Вона зосередила увагу на:

  • особливостях бібліографічного опису монографій, довідкових видань, збірників конференцій, законодавчих документів, електронних ресурсів;
  • державних і міждержавних стандартах з бібліографічного опису;
  • правилах цитування і оформлення посилань в тексті дисертації, наукових статей;
  • виданнях і окремих публікаціях, що допоможуть правильно оформити бібліографію до дисертації.

Про технологію пошуку інформації на порталі НБУВ розповіла аспірантам Людмила Коновал, молодший науковий співробітник відділу інформаційно-комунікаційних технологій Центру бібліотечних електронних ресурсів і технологій НБУВ. Вона ознайомила молодих дослідників з базами даних, спеціалізованими е-бібліотеками, цифровими колекціями, науковими, історико-культурними, бібліографічними та біографічними ресурсами, представленими на порталі НБУВ. Окрім того Людмила Коновал продемонструвала можливості таких інструментів пошуку інформації, як: електронний каталог, тематичним інтернет-навігатор, науковий і повнотекстовий пошук та ін.

Питанням академічного плагіату присвятила свій виступ Олена Бусол, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Національної юридичної бібліотеки НБУВ. Через призму вітчизняного законодавства у сфері охорони інтелектуальної власності вона розглянула різні питання використання інформації з інших джерел у письмових роботах та уникнення плагіату, наголосила на адміністративній і кримінальній відповідальності за порушення права власності на результати наукового дослідження.

Після закінчення семінару завідувач сектору з науково-просвітницької роботи відділу комплексних наукових та науково-інформаційних проектів НБУВ Антоніна Шеремет провела екскурсію Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського, ознайомила з її структурними підрозділами і основними напрямами діяльності.

Прес-служба НБУВ

Фото: Кирило Леванюк

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. Голосіївський, 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28