Фотосвідчення 30-річної пам’яті про аварію на Чорнобильській АЕС

Поділитися: 

Напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського (НБУВ) відбулося урочисте відкриття фотовиставки «Чорнобиль не має минулого часу».  Виставка –  організована за сприяння Фонду фотомистецтва України – пропонує до уваги відвідувачів  понад 100 документальних світлин, виконаних їхніми авторами під час спеціальної експедиції на Чорнобильську АЕС, до міста Прип’ять, а також 30-кілометрової зони відчуження та її мешканців.

Виставку презентували автори фоторобіт: Ірина Літічевська (член Національної спілки  фотохудожників  України,  викладач  фотодисциплін у коледжі Київського національного університету технологій та дизайну), Олександр Лепетун (член Національної спілки  фотохудожників  України, фундатор Фонду фотомистецтва України) та Євген Шваб (член правління Афгано-Чорнобильського братства «Побратими»).

У церемонії відкриття фотовиставки взяли участь: голова Всеукраїнської професійної спілки військовослужбовців, ветеранів, учасників АТО Олександр Маматов; народний депутат України попередніх скликань Олександр Сергієнко; голова Національної спілки фотохудожників України Едуард Странадко; член Національної спілки фотохудожників України Георгій Рибалко, а також працівники та користувачі НБУВ, студенти.

У концертній програмі заходу пролунали пісні у виконанні автора гімну Союзу Чорнобиль», народного артиста України Олександра Василенка та заслуженого артиста України, заступника голови Асоціації «Афганці Чорнобиля» В’ячеслава Кукоби.

Емоційну атмосферу заходу  підтримувала ведуча Антоніна Шеремет (завідувач сектора з науково-просвітницької роботи НБУВ).

Виставка експонується у приміщенні конференц-холу НБУВ за адресою: Голосіївський проспект, 3 (ст. метро Деміївська) і триватиме до 13 травня цього року.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: