Схвалено до друку рукописи наукових праць Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського

Поділитися: 

На засіданні Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського схвалено до друку рукописи, що репрезентують результати наукових досліджень фахівців бібліотеки.

Кириличні видання друкарні Почаївського Успенського монастиря XVIII – першої третини XIX ст. : науковий каталог : у 2 ч. – Ч. 1 (1734–1777) / Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського ; упоряд.: Н.В. Заболотна, О.О. Железняк, Р.Є. Кисельов. – Київ, 2016.

Каталог містить наукові описи видань та примірників почаївських видань XVIII – першої третини XIX ст. із фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Праця вводить у науковий обіг понад 200 видань у майже 1 400 примірниках, у т.ч. кириличні стародруки, раніше не зафіксовані в бібліографії.

Особливістю каталогу є те, що окрім традиційно оформлених видань з титулами, у ньому зафіксовано й окремо надруковані вставні тексти, що багаторазово перевидавалися друкарнею, однак не були включені до сучасної бібліографії. Детально описано особливості кожного примірника, відтворено маргінальні записи у книгах.

Видання призначено усім, хто досліджує український духовний та культурний спадок: історикам, книгознавцям, філологам, мистецтвознавцям, культурологам, працівникам бібліотек і музейних установ.

Шаповал А.І. Документи С.Я. Парамонова у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського : джерелознавче дослідження : науковий каталог / А.І. Шаповал, відп. ред. Л.М. Яременко. – Київ, 2016.

У виданні представлено комплекс архівних і бібліографічних документів (наукові та творчі праці, біографічні матеріали, листування, фотодокументи, рецензії, спогади), що дають змогу реконструювати життєвий і творчий шлях видатного українського ентомолога, історика, літературознавця, поета і письменника Сергія Яковича Парамонова («Сергея Лесного»).

Архівні документи, зібрані в науковому каталозі, досить повно висвітлюють роботу С.Я. Парамонова в Зоологічному музеї та Інституті зоології АН УРСР, розкривають його публіцистичну діяльність в часописах «Українське слово» і «Нове українське слово» під час Другої світової війни. Наведена в каталозі віднайдена праця С.Я. Парамонова «Хемогенез – нова теорія еволюції» значно розширює уявлення про науковий доробок ученого.

Прес-служба НБУВ

за матеріалами Інституту книгознавства

та Інституту архівознавства НБУВ