Історико-культурна спадщина кримськотатарського народу

Поділитися: 

26 червня 2016 рокуДень вшанування національного прапора кримських татар. З цієї нагоди у читальному залі відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій Інституту книгознавства НБУВ (вул. Володимирська, 62, кімната 307) розгорнута книжкова виставка «Історико-культурна спадщина кримськотатарського народу».

Запропоновані уваги відвідувачів примірники видань відібрані з фондів найбільших дореволюційних книгозбірень Києва – бібліотеки Київської Духовної Академії та бібліотеки університету св. Володимира, а також штучно сформованого фонду «Періодичні видання до 1917 року».

В експозиції представлені книжки та періодичні видання, на сторінках яких міститься інформація з зазначеної теми, зокрема: приказки, прислів'я та повір'я кримських татар, художні твори, описи монет, бібліографія з історії Криму тощо.

Друковані документи доповнено ілюстративним матеріалом, який відображає побут кримських татар з ХІХ до першої чверті ХХ ст.

Запрошуємо ознайомитись з цією книжковою виставкою всіх, хто прагне дізнатися якомога більше з історії корінного народу Криму.

Довідка. Кримськотатарський прапор - полотнище блакитного кольору із золотистою тамгою - родовим знаком правлячої династії у період державності кримських татар. Був затверджений на 1-му Курултаї (національному з'їзді) кримських татар у 1917 році. День національного прапора кримських татар відзначається 26 червня, у зв'язку з повторним затвердженням його на 2-му Курултаї кримськотатарського народу, що відбувся у червні 1991 року.

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська, 62; 3-й поверх, приміщення № 307-3.
+38 (044) 234-0245 (відділ)
+38 (044) 235-4196 (пункт запису читачів)
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)