26 липня виповнюється 85 років Іванові Дзюбі – широковідомому в Україні та за її межами літературознавцю та критику, громадському і культурному діячеві, Герою України, члену Національної спілки письменників України, академіку НАН України.
Усе своє життя Іван Дзюба досліджує сучасний стан і розвиток української мови, літературний процес в Україні. Значне місце в його наукових розвідках посідає творчість Тараса Шевченка, Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Олександра Довженка та ін.
За радянської влади Іван Дзюба – людина з розвинутою національною свідомістю – був дисидентом, зазнавав утисків, переслідування, арештів.
Багато років потому за вагомий особистий внесок у розбудову демократичної, соціальної і правової України, відродження національної духовності й консолідацію українського суспільства Іван Дзюба був удостоєний звання Героя України (2001), Ордену Свободи (2009), Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі літератури, журналістики і мистецтва (1996).
З нагоди ювілею нашого славетного співвітчизника в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку «Іван Михайлович Дзюба. 85 років з дня народження».
Перший розділ виставки репрезентує окремі твори і збірки статей Івана Дзюби, присвячені питанням компрометації національних історичних і культурних цінностей, становища української мови, естетики й культурології, історії українського кіно, компаративістським дослідженням творчості Тараса Шевченка, Івана Багряного, Павла Мовчана, Ліни Костенко та багатьох інших українських письменників ХІХ і ХХ ст. («На пульсі доби», «З криниці літ», «Грані кристала», «Між культурою і політикою», «Україна перед сфінксом майбутнього», «Є поети для епох», «Той, хто відродив Могилянку» та ін.).
Окремий розділ книжкової експозиції висвітлює діяльність Івана Дзюби як головного редактора журналу «Сучасність», співредактора «Енциклопедії сучасної України», члена редколегій наукових часописів «Київська старовина», «Слово і час», «Євроатлантика», голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка та керівника відділу Інституту енциклопедичних досліджень НАН України. Тут, зокрема, представлено видання: «Тарас Шевченко. Життя і творчість», «Шевченківська енциклопедія», «Україна: антологія пам'яток державотворення Х-ХХ ст.», «Національна премія. Перші лауреати» та ін.
Ознайомитись з виставкою можна з 9.15 до 18.00 у корпусі НБУВ за адресою: Голосіївський проспект (40-річчя Жовтня), 3.
Прес-служба НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах