Запрошуємо у барвистий світ пейзажного мистецтва Тетяни Фокіної

Поділитися: 

У святкові серпневі дні, коли наша країна відзначала 25-ті роковини Незалежності у виставковій залі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулася презентація персональної виставки  художниці з м. Біла Церква Тетяни Фокіної «Пейзажі рідного краю».

Розділити радість творчого успіху художниці на презентацію її виставки прийшли  рідні та друзі пані Тетяни, співробітники НБУВ, бібліотек Голосіївського району м. Києва («Деміївська», Бібліотека ім. Наталі Забіли для дітей), літературно-меморіального музею Максима Рильського, а також численні відвідувачі Бібліотеки – шанувальники образотворчого мистецтва.

Високу професійну майстерність самобутньої художниці  відзначила у вітальному вступному слові завідувач сектору просвітницької роботи НБУВ Антоніна Шеремет. Вона підкреслила, що прагнення художниці донести своє мистецтво до людей промовисто символізує нерозривну єдність усіх куточків України.

Тетяна Фокіна – художник-аматор, людина незвичної творчої біографії. Розповідаючи про себе, каже, що талант та потяг до творчості перейняла від батька.  Навчалася у художній студії при будинку піонерів у місті Біла Церква у члена Спілки художників Петра Линника. Однак, батьки, переживши Голодомор 1932–1933 років, вважали, що професія художника людину не прогодує, треба, мовляв, мати якусь серйозну спеціальність. Тож після школи художньо обдарована дівчина пішла вчитися на економіста і майже 30 років працювала за фахом. Та жага до мистецтва не полишала. Зачудована мальовничими пейзажами, барвами природи у різні пори року – у вільний час віддавалася художній творчості.

Тетяна Миколаївна взялась за пензель у важкий період, коли загинув чоловік. Саме малювання допомогло здолати горе у перші роки самотності і додало душевних сил. Роботи, створені за цей період (1997–1999) «Вид на Миколюківську гору», «Гулярка», «Озеро Холодна», вперше були презентовані на мистецькій виставці, присвяченій 75-річчю Київської області у м. Києві. Відтоді вона остаточно присвячує своє життя головному покликанню – образотворчому мистецтву, живопису. Найбільше натхнення приходить до неї від рідної землі. І хоча Тетяна Миколаївна мешкає в Білій Церкві, але її творчість нерозривно пов'язана з краєм дитинства – рідним батьківським селом Бровахи, що на Черкащині.  Неповторні краєвиди оживають під пензлем справжньої майстрині і хвилюють кожного, хто небайдужий до краси. Тетяна Фокіна є членом Корсунь-Шевченківського літературно-мистецького об'єднання «Янталка». Її перша персональна виставка відбулася у художній галереї Національного Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Саме там нині зберігається її картина «Шляхами Черкащини» (полотно, олія, 2011).

Роботи майстрині почесне місце посідають також і в експозиціях Білоцерківського краєзнавчого музею: «Вид на Миколюківську гору» (полотно, олія, 1997), «Українська Хата» (полотно, олія, 1997), «Бурштинова осінь» (полотно, олія, 2011), «Буки літом» (полотно, олія, 2012), «Смарагдова стежина» (полотно, олія, 2011), «Буяння весни» (полотно, олія, 2013).

На думку художниці, у наш буремний вік людина особливо гостро відчуває потребу у спілкуванні з живою природою і мистецтвом, у яке митець вклав свою душу, свою енергетику. Картини – не місце для темних фарб, суму, похмурих пейзажів та людських страждань, оскільки усього цього нам з головою вистачає у житті й тому живопис обов'язково має бути світлим та радісним, – переконує авторка.

Тож запрошуємо усіх охочих поринути у світлий, теплий, барвистий та ніжний світ робіт Тетяни Фокіної.

Виставка експонується в конференц-холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (просп. Голосіївський (40-річчя Жовтня), 3, ст. метро «Деміївська») і триватиме до 23 вересня цього року.

Прес-служба НБУБ
Фото: Кирило Леванюк
Фотоматеріали: