До 175-річчя від дня народження відомого українського вченого, публіциста і громадського діяча Михайла Драгоманова (1841–1895)

Поділитися: 

З нагоди 175-річчя від дня народження відомого українського історика, філософа, публіциста, літературознавця і громадського діяча Михайла Драгоманова (1841–1895) у виставковому холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку.

Перша частина виставки репрезентує видання, присвячені вивченню творчої спадщини і біографії Михайла Драгоманова. Тут представлено окремі праці таких дослідників як Давид Заславський («М.П. Драгоманов. Критико-биографические очерки»), Тамара Скрипка («Родовід гнізда Драгоманових-Косачів: їх устрій та культура»), Яків Довбищенко («Михайло Драгоманов. Його життя, наукова, політична та громадська діяльність»), Ієремія Айзеншток («З юнацьких мрій М.П. Драгоманова»), Анатолій Круглашов («Драма інтелектуала: політичні ідеї Михайла Драгоманова»), а також матеріали Перших міжнародних драгоманівських читань, бібліографія праць Михайла Драгоманова тощо.

Друга частина виставки представляє твори, критико-біографічні та життєписні нариси, листування Михайла Драгоманова. Увагу привертають видання, що вийшли друком ще за життя вченого («Выигрыши последней войны» (1876), «Галицько-руське письменство» (1876), «Про українських козаків, татар і турків» (1876), «Австро-руські спомини (1867–1877)» (1889)), а також посмертні видання («Великорусскій интернаціоналъ и Польсько-Украинскій вопросъ» (1906), «Козаки» (1906), «Политическія сочиненія» (1909) та ін.).

Ознайомитись з виставкою можна до кінця жовтня за адресою: просп. Голосіївський, 3; 3-й поверх.

Прес-служба НБУВ

Фото: Кирило Леванюк

Фотоматеріали: