Фахівці НБУВ взяли участь у Сьомій Міжнародній науковій конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження»

Поділитися: 

27–28 вересня цього року наукові співробітники Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського взяли участь у Сьомій Міжнародній науковій конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження», яка була організована Міністерством освіти і науки України, Інститутом дослідження української діаспори при Національному університеті «Острозька академія» та Українським історичним товариством й проходила в Острозі в стінах академії.

Під час наукових дискусій дослідники з України, США, Канади, Німеччини, Росії, Словаччини, Білорусі обговорили актуальні питанні історії й сьогодення України.

Результати наукових досліджень відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ на конференції представили старший науковий співробітник, канд. філолог. наук Оксана Супронюк із доповіддю «Журнал "Нова Україна" (Прага, 1922–1928) у формуванні історичної пам’яті і свідомості нової української людини» і науковий співробітник Олеся Дзира із доповіддю «Участь українців діаспори у політичному житті Канади (1918–1939)». Із доповіддю «Варшавський архів Івана та Юрія Лип як історико-біографічне джерело» виступив молодший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ Ігор Стамбол.

На конференції було також обговорено питання подальшої співпраці між відділом зарубіжної україніки НБУВ та Інститутом дослідження української діаспори Національного університету «Острозька академія».

Додатково:

Острозька академія є символом ренесансу української культури. В Острозькому культурному осередку постало найпотужніше тогочасне українське видавництво – друкарня Івана Федорова, де побачили світ «Буквар» і перша в Україні слов’яно-грецька «Читанка» (1578), а також шедевр світового друкарства – Острозька Біблія (1581), низка інших видань..

З Острозькою академією на сучасному етапі співпрацюють близько сотні товариств та організацій, у тому числі США, Канади, Польщі, Великої Британії, Німеччини, Шотландії,  Бельгії, Швеції.

Прес-служба НБУВ

за матеріалами відділу зарубіжної україніки