Презентація книги проф. Міхаеля Мозера New Contributions to the History of the Ukrainian Language

Поділитися: 

   28 жовтня 2016 р. у залі засідань Вченої ради НБУВ за підтримки Австрійського культурного форуму в м. Києві та OeAD Представництва у Львові відбулася творча зустріч з професором Віденського університету, президентом Міжнародної асоціації україністів Міхаелем Мозером. Міхаель Мозер, дослідник історії української мови та сучасної соціолінгвістичної ситуації презентував нову книгу «New Contribution to the History of the Ukranian Language» (Нові причинки до історії української мови).

   Книга побудована так, щоб відповісти на можливі запитання тих, хто сумнівається в історичності української мови. У «Нових причинках…» автор розповідає про давньоруський період і ранньомодерну добу; робить огляд перекладів та оригіналів XVII століття. У новій книзі мова йде і про мову канцелярії Івана Мазепи, себто про початки українсько-російських мовних контактів. Здебільшого аналізуються офіційно-ділові документи, а також історичні, зрідка художні. Є стаття під назвою «Як усе це почалося. Суржик у документах XVIII століття», де йдеться про текстові джерела, що виявляють мовні впливи Московії. Автор зосереджує увагу передусім на лінгвістичних аспектах, розглядаючи які, не можна оминати культурну історію українців.

   На зустріч з відомим у світі славістом, мовознавцем, україністом, автором понад 250-ти наукових статей і багатьох монографічних студій до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського прийшли досвідчені вчені і молоді дослідники мовознавства, зацікавлені аспіранти, студенти курсу магістратури та бакалаврату Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, наукові співробітники НБУВ.

   Завідувач відділу міжнародної інформації та зарубіжної зв’язків НБУВ Тетяна Арсеєнко привітала поважного гостя й учасників зустрічі у стінах бібліотеки та ознайомила присутніх з основними знаковими віхами наукової й творчої біографії вченого. Привітання з нагоди творчої зустрічі з проф. Міхаелем Мозером висловив почесний гість – директор Австрійського культурного форуму в Києві д-р Андреас Карабачек.

   У розмові та професійній дискусії брали участь українські вчені та дослідники в галузі мовознавства, славістики, історії та перекладознавства. Українські вчені висловила щире захоплення глибиною українознавчих досліджень проф. М. Мозера.

Фотоматеріали: 
Додаткові матеріали: