Книгознавчі студії на пошану Віктора Федоровича Іваницького

Поділитися: 
Дата події: 
22-11-2016

22 листопада 2016 року Інститут книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського проводить чергове засідання книгознавчих студій, присвячене Віктору Федоровичу Іваницькому – гебраїсту, історику Давнього сходу, бібліотекознавцю, книгознавцю та бібліографу. Студії  приурочені до 135-річчя від дня народження вченого.

В.Ф. Іваницький працював у Всенародній бібліотеці України (нині – Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського) з 1921 по 1933 р., з 1923 року був незмінно заступником директора бібліотеки і певний час навіть очолював її. Саме він розробляв на початку 1920-х рр. стратегічні питання розподілу між відділами багатотисячних фондів, їх опрацювання, підготувавши відповідні інструкції та методичні поради. Одним з перших в СРСР він розробляв теоретичні питання щодо визначення стародруків, рідкісних і цінних видань, їх обліку, опису, зберігання, організації відповідних колекцій. Незаперечні його заслуги в розгортанні наукової діяльності бібліотеки, створенню її видавничої продукції, організації аспірантури. Безпосередньо керував аспірантами, редагував «Журнал бібліотекознавства та бібліографії», опрацьовував теоретичні питання бібліотекознавства, брав активну участь у роботі Науково-дослідного інституту бібліотекознавства ВБУ, згодом – Науково-дослідного кабінету бібліотекознавства при ВУАН; виступав на конференціях з доповідями щодо західноєвропейських бібліотек, проблем підготовки наукових кадрів, організації науково-дослідної роботи в бібліотеках, об’єднання наукових бібліотек, створення зведених каталогів тощо. Займався дослідженням єврейської друкарської справи та історії єврейського друкарства в Україні.

Під час заходу експонуватиметься виставка видань В. Ф. Іваницького та літератури про нього.

Початок засідання о 10.00 у читальному залі відділу образотворчих мистецтв, к. 302 (корпус по вул. Володимирській, 62).

Запрошуємо всіх, кого цікавить доля та наукова творчість В. Ф. Іваницького, історія Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та історія вітчизняної науки та культури 1920–1930-х років загалом.

Вхід за читацькими квитками або за документами, що засвідчують особу.

Прес-служба НБУВ
за інформацією Інституту книгознавства