До дня Гідності та Свободи. Книжкова виставка

Поділитися: 

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди Дня Гідності та Свободи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку.

На виставці представлено понад 180 видань вітчизняних і зарубіжних авторів. Це – фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців подій, романи, оповідання, нариси, новели, вірші, казки, байки, присвячені доленосним подіям в Україні початку XXI ст.

Експозиція складається з трьох розділів. Перший розділ репрезентує видання, присвячені Помаранчевій революції. Тут широко представлено видання таких авторів, як: Михайло Слабошпицький («Пейзаж для Помаранчової революції»), Євген Таранюк («Майдан»), Станіслав Кульчицький («Українська революція 2004»), Данило Яневський («Хроніки Помаранчової революції»), Валерій Боровик («Пора перемагати»), Ігор Загребельний («Хроніки недореволюції») та багато ін.

Видання, представлені у другому розділі експозиції, розповідають про  героїв і перебіг Революції Гідності, що пробудила у душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі. Саме про це йдеться у творах Володимира Щербака («Мій Майдан»), Андрія Кокотюхи («Вогняна зима»), Вікторії Амеліної («Синдром листопаду»), Соні Кошкіної («Майдан. Нерозказана історія»), Тімоті Снайдера («Українська історія. Російська політика. Європейський вибір»), Антіна Мухарського («Майдан. Революція духу»), Юлії Орлової («111 дней Майдана: записки киевлянки»), Василя Базіва («Армагедон на Майдані») та ін.

Третій розділ експозиції присвячено російсько-українському протистоянню на Сході України, трагічним сторінкам антитерористичної операції, долям звичайних українців, що опинилися в зоні бойових дій. Тут представлено твори Євгена  Магди («Гібридна війна»), Інни Золотухіної («Война с первых дней»), Федора Турченка («Проект "Новоросія" і новітня російсько-українська війна»), Сергія Лойка («Аеропорт»), Євгена Положія («Іловайськ»), Світлани Талан («Оголений нерв»), Богдана Жолдака («Укри») та ін.

Ознайомитися з виставкою можна у виставковому холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (просп. Голосіївський, 3).

Прес-служба НБУВ

 

Додаткові матеріали: 

Контактна інформація

Сектор запису читачів і контролю відвідувань:
+38 (044) 524-81-37,
+38 (044) 524-81-36
Сектор обслуговування у читальних залах:
+38 (044) 524-8176
Сектор універсального підсобного фонду і каталогів:
+38 (044) 524-19-11
Сектор обслуговування періодичними виданнями:
+38 (044) 524-44-19
Сектор обслуговування картографічними виданнями:
+38 (044) 524-44-38