Нинішній рік Указом Президента України Петра Порошенка проголошено Роком Української революції 1917–1921 років. У рамках заходів з відзначення 100-річчного ювілею тих подій у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського було відкрито фотовиставку «Я єсть народ…».
Експозиція організована спільними зусиллями Національної спілки фотохудожників України, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Українського інституту національної пам’яті, Фонду фотомистецтва України, Афгано-Чорнобильського братства «Побратими».
В основу концепції виставки покладена ідея відновлення інтересу широких верств населення до інформації про події Української революції 1917–1921 років. Як зазначили у свої виступах Антоніна Шеремет, провідний бібліотекар НБУВ, і Олександр Лепетун, засновник Фонду фотомистецтва України, Українська революція 1917–1921 років хоча й не досягла своєї мети – встановлення національного самоуправління, втім мала величезне значення для подальшого розвитку української державності. Українська революція стала джерелом духовного оновлення суспільства, з якого черпали сили наступні покоління, виборюючи незалежність нашої держави. Ця неперервність традицій боротьби за незалежність України поєднує усі три розділи виставки.
У першому розділі репрезентовано майже півсотні фотографій, наданих Українським інститутом національної пам’яті. Це красномовні свідки того часу – світлини, що розповідають про буремні події, пов’язані з національно-визвольною боротьбою українців у 1917–1921 роках і портрети політичних діячів, які очолювали її; фотокопії Універсалів Української Центральної Ради, статутів, інструкцій, мап та інших документів.
Невмируще прагнення українців до свободи відображено й у світлинах членів Національної спілки фотохудожників України Олександра Лепетуна, Ірини Літічевської, Євгена Шваба, а також фотохудожника й журналіста Валеріана Антоновича (1967–2015) і голови Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил України та учасників бойових дій Олександра Маматова. Їх фотороботи – це вже сучасна історія України. Вони відображають боротьбу українців за свої права й свободу під час Помаранчевої революції 2004–2005 років, революції Гідності 2013–2014 років та антитерористичної операції на Сході нашої держави.
Виставка працюватиме до кінця січня у виставковому залі (1-й поверх) за адресою: просп. Голосіївський, 3.
Запрошуємо всіх зацікавлених! Вхід вільний.
Прес-служба НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах