14 лютого – Міжнародний день дарування книжок

Поділитися: 

Щороку у лютому традиційно відзначають два чудових свята – День св. Валентина й Міжнародний день дарування книжок. Це чудова нагода висловити слова вдячності постійним читачам, авторам і партнерам Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ), які долучаються до важливої справи – поповнення бібліотечного фонду НБУВ.

Саме завдяки дарам до фонду НБУВ сьогодні надходять цінні й рідкісні видання. Так, унікальне факсимільне видання «Повесть временных лет» у минулому році подарував нашій бібліотеці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви, священноархимандрит Святої Успенської Києво-Печерської Лаври Онуфрій. Видання являє собою «книжку в книжці», яка в максимально можливій мірі повторює давній оригінал і містить переклад сучасною мовою.

Василь Климентій (Стасів; о. ЧСВВ), подарував НБУВ власне видання «Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне і майбутнє», присвячене історії зародження та розвитку василіянського видавництва «Місіонер» як духовного й національного феномену.

Понад 180 православних книжок, виданих Українською Православною Церквою Київського Патріархату з метою відродження духовності в Україні, передав у дар бібліотеці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Серед видань – Священне Писання (Новий завіт, Біблія), Богослужбові книги (Євангеліє, Апостол, Молитовники, Требники), Творіння святих отців (Добротолюбіє, Апологети), Житія святих, Праці Святійшого Патріарха Філарета, фотоальбоми, історія церкви, церковне право, полемічна та просвітницька література тощо.

Упродовж 2016 року НБУВ отримала в дар від окремих осіб 1 306 прим., з них майже 400 унікальних видань для відділів образотворчих мистецтв, юдаїки, зарубіжної україніки, стародруків та рідкісних видань.

Більше 100 сучасних картографічних, періодичних, продовжуваних видань та монографій, присвячених дослідженню історії авіації часів Другої світової війни подарувала НБУВ постійна читачка і друг бібліотеки Олена Мошковська; українська письменниця з Пряшівщини (Словаччина), член Спілки українських письменників Словаччини Маруся Няхай подарувала 42 видання, що висвітлюють нові сторінки життя і творчості наших співвітчизників у діаспорі (зокрема: політичні, культурні, релігійні, наукові). Понад 40 мистецьких ілюстрованих видань подарував бібліотеці генеральний директор видавництва «Софія-А» ЛТД, Максим Мельник. Це альбоми за авторством заслужених діячів мистецтв України, художників, живописців: Володимира Патика, Юрія Зорка, Олександра Садовського та ін. Всесвітньо відомий азербайджанський письменник, поет, драматург, автор 60 книжок, 4-х художніх та 11-ти документальних фільмів Амір Пахлеван подарував НБУВ 11 літературно-художніх видань. Історик, директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Вікторович Шумило передав до фондів головної бібліотеки країни декілька видань, присвячених 1000-річчю давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон.

За ініціативи голови ГО «Ліги професорів права», д-ра юрид. наук, професора, Руслана Стефанчука на базі НБУВ було започатковано «Фонд дарів Ліги професорів права», який на сьогодні нараховує вже понад 500 сучасних видань з юридичної тематики та проблем держави і права.

З повним переліком дарувальників можна ознайомитися на сайті бібліотеки, у розділі «Дари та нові надходження», в якому співробітники НБУВ завжди оперативно поновлюють інформацією про дарувальників та їхні дари.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто допомагає Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського збирати духовні скарби українського народу.

Відділ комплексного формування бібліотечних ресурсів

Контактна інформація

Обов'язковий примірник
+38 (044) 524-81-40
2-26 (внутрішній)
Вітчизняний документообіг
+38 (044) 524-49-93
+38 (044) 524-81-40
2-26 (внутрішній)
Приймання та опрацювання дарів
+38 (044) 524-45-97
3-74 (внутрішній, к. 221)
Облік бібліотечно-інформаційних ресурсів
+38 (044) 524-81-40
2-26 (внутрішній)
Експедиція
+38 (044) 524-81-40
2-79 (внутрішній, к. 115)