У Національній бібліотеці України розгорнуто книжкову виставку «Фольклор України. До Дня незалежності України».
Тему виставки обрано невипадково, адже усна народна нематеріальна традиційна культура завжди відігравала важливу роль у збереженні української мови, духовності й національної ідентичності українців. «Гуманістична, оптимістична усна народна творчість випромінює ідеали віри, добра, любові, працелюбності, патріотизму. В фольклорі на генному рівні закладено біологічно необхідний компонент життя людини, той досвід, той світогляд, що не принижують, не пригнічують, а окрилюють, підносять», – зазначає український вчений-фольклорист, етнограф, літературознавець, письменник Микола Дмитренко.
Уже майже два століття українська фольклористика існує як наука, що вивчає історію фольклору, його сутність, тематику, специфіку, закономірності, особливості та взаємозв'язок з іншими видами мистецтва. На виставці представлено праці таких відомих українських фольклористів, як Олександр Потебня, Іван Франко, Максим Рильський, Олексій Дей, Філарет Колесса, Володимир Гнатюк, Михайло Максимович, Левко Боровиковський, Микола Дмитренко, Віктор Давидюк та ін.
Окремі розділи книжкової експозиції розповідають про різні види і жанри фольклору: легенди і перекази; балади, билини і бувальщини; весільні, жартівливі і сатиричні пісні; приказки і прислів’я; казки різних регіонів України.
Ознайомитися з виданнями, представленими на книжковій виставці, можна до кінця вересня цього року (просп. Голосіївський, 3, виставковий хол, 2-й поверх).
Прес-служба НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах