У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського презентували нове видання про міжнародні ядерні ініціативи Казахстану

Поділитися: 

У Міжнародний день дій проти ядерних випробувань (International Day Against Nuclear Tests), що відзначається щорічно 29 серпня, у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського презентували науково-популярне видання, присвячене міжнародним ядерним ініціативам Казахстану. Книжку «Роль Казахстану в глобальних діях проти ядерної зброї» презентував автор – відомий український письменник-публіцист, директор  Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Микола Степаненко.

У заході, що відбувся за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні, взяли участь представники дипломатичної місії, журналісти казахстанських ЗМІ, співробітники НБУВ.

Учасників презентації  на правах господаря привітав генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Володимир Попик. Відзначаючи особливу актуальність тематики презентованого видання, він наголосив на спільності поглядів України і Казахстану у боротьбі за нерозповсюдження ядерної зброї.

У свою чергу присутній на заході Радник-посланник Посольства Республіки Казахстан в Україні Токтар Ігембаєв поінформував присутніх про казахстанські міжнародні ініціативи, спрямовані на зміцнення системи глобальної безпеки, що отримали широке визнання і підтримку світової спільноти.

«Ми зупинили смертоносні випробування на Семипалатинському ядерному полігоні – одному з найбільших на планеті майданів для ядерних випробувань, які наводили страх на все міжнародне співтовариство. Президент Казахстану підписав доленосний указ про закриття полігону 29 серпня 1991 року. Рішенням ООН цю дату сьогодні відзначає весь світ, як День відмови від ядерної зброї. Казахстан, також як і Україна, одні з перших держав, які добровільно відмовилися від ядерного арсеналу. Глава нашої держави очолив міжнародний антиядерний рух XXI-го століття, створивши глобальний проект АТОМ. Послання Нурсултана Назарбаєва народам світу із закликом відмовитися від ядерної зброї вже підписали сотні тисяч людей по всій планеті», – повідомив дипломат.

Проект ATOM є міжнародною петиційною кампанією, яка покликана об'єднати світову громадську думку в боротьбі проти випробувань ядерної зброї. У цьому Проекті представлені трагічні історії людей з Семипалатинського регіону, які пережили ядерні випробування. Ті, що пережили ядерні випробування і їх нащадки продовжують страждати від хвороб і важких деформацій, викликаних впливом ядерного випромінювання під час і після випробувань, які проходили в 100 милях від міста. «У нас є можливість ще раз нагадати світові про трагічні наслідки ядерних випробувань і підштовхнути світову спільноту до більш рішучих дій для досягнення остаточної заборони випробувань ядерної зброї», – заявив Президент Назарбаєв на конференції в Астані в серпні 2012 року, оголошуючи про запуск Проекту ATOM.

Презентуючи видання, присвячене 5-річчю проекту «АТОМ», його автор Микола Степаненко розповів про творчий задум своєї нової книжки, у якій, за його словами, намагався дати об’єктивні й достовірні відповіді на запитання: чому Україна повинна підтримувати антиядерні ініціативи Казахстану?

На завершення заходу генеральний директор НБУВ В. Попик подякував директору Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Миколі Степаненку, який вже вдруге приходить до бібліотеки з презентацією своїх книжок, примірники яких потім передає до її фондів. Керівник бібліотеки з приємністю відзначив також і ініціативність дипломатів Посольства Республіки Казахстан в Україні щодо співпраці з головною бібліотекою країни, нагадавши принагідно про резонансну цьогорічну подію – зустріч науковців України і Казахстану, що відбулася в стінах НБУВ з нагоди вшанування 80-х рокових «Великого терору».  «Все це свідчить про хороші перспективи співробітництва наших країн в гуманітарній сфері, які варто розвивати, зокрема, в історико-архівному напрямі. Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського готова стати майданчиком для плідних наукових студій вчених України і Казахстану», – запевнив директор.

Прес-служба НБУВ

Відео YouTube: 
Фотоматеріали: