Презентація "Рубрикатора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського"

Поділитися: 

17 лютого 2005 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулася презентація "Рубрикатора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського" (далі — "Рубрикатор НБУВ"). Зокрема, йдеться про "Таблиці територіальних типових поділів".

Започаткування робіт з розробки та впровадження "Рубрикатора НБУВ" було спричинено кардинальними змінами в суспільстві, деіделогізацією та вдосконаленням системи знань, розвитком державотворчих процесів і відродженням національної культури України. Ці процеси вимагають нових рішень, пов"язаних з використанням документальних ресурсів бібліотек та системи доступу до інформації в цілому.

"Рубрикатор Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського (НБУВ)" — варіант "Робочих таблиць класифікації НБУВ", який використовується у технологічному циклі "Шлях документів у процесі бібліотечного опрацювання в НБУВ" в умовах паралельного функціонування традиційних і комп"ютерних технологій, організації довідково-пошукового апарату, а також виконанні інформаційних запитів користувачів Бібліотеки, інформаційному пошуку.

"Таблиці територіальних типових поділів" — це допоміжні таблиці, які входять до складу "Рубрикатора НБУВ", призначені для розкриття регіонального аспекту змісту документів з метою забезпечення тематичного пошуку за територіальними ознаками. Складаються з трьох частин: систематичної, алфавітної, довідкової. Текст подано трьома мовами: українською, англійською, російською.

Розроблені для бібліографів та бібліотекарів НБУВ, можуть бути корисними також працівникам інших бібліотек, видавництв, інформаційно-аналітичних служб, а також всім, хто користується довідково-пошуковим апаратом НБУВ.

Фотоматеріали: 
Презентація "Рубрикатора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського". Заступник генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Анатолій Бровкін відкриває презентацію
Завідувачка відділу систематизації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Ірина Зарічняк представляє "Таблиці територіальних типових поділів"
Учасники презентації

Контактна інформація

Корпус по просп. Голосіївський, 3,
к. 216, 217, 219
+38 (044) 524-44-53
3-82 (внутрішній)
Сектор систематизації документів
2-65 (внутрішній, к. 219)
Сектор каталогізації книг
3-82 (внутрішній, к. 216)
Сектор каталогізації періодичних та продовжуваних видань
3-82 (внутрішній, к. 217)