«Imago urbis: Київ на стародавніх мапах»

Поділитися: 

2 березня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного (просп. Перемоги, 50) відбулася презентація книги Тетяни Лютої «Imago Urbis: Київ на стародавніх мапах». У заході взяли участь співробітники Відділу комплексного бібліотечного обслуговування Національної Бібліотеки України ім. В. І. Вернадського (сектору картографічних видань). Примірник книги з дарчим написом від автора переданий до картографічного фонду НБУВ.
Тетяна Люта – кандидат історичних наук, заступник генерального директора Музею історії міста Києва з наукової роботи, автор та упорядник більш ніж 150-ти статей та 15-ти археографічних видань з історії Києва та України, викладач кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» з двадцятилітнім стажем, історик, спеціаліст з генеалогії (визнаний укладач українських родоводів).
Книга про Київ на стародавніх мапах писалася понад десяти років і була задумана як візитна картка міста для киян та іноземних гостей, які матимуть можливість вивчати історію столиці України – читати й бачити її на власні очі. Значна кількість карт, креслеників та зображень міста значно розширює уявлення про Київ.
Історія столиці викладена на зразках мап різного походження: від арабських і турецьких картографічних пам’яток до західноєвропейських стародруків. Читач побачить як ченці Києво-Печерського монастиря робили перші спроби зображення стародавнього Києва на своїх чудових дереворитах; як технічні знання і вимірювальні технології прийшли до нас через західне посередництво і які традиційні вимірювальні практики застосовувалися тут з давньоруських часів завдяки візантійській традиції.
Деякі карти дозволяють відстежити реалії літературних творів Миколи Гоголя: топонімічні об’єкти Києва лягли в основу таких відомих його творів як “Вій“ та “Страшна помста“ – лише одна Лиса гора чого варта!
Всі бажаючі можуть ознайомитися з книжковою новинкою у секторі картографічних видань (просп. Голосіївський, 3, 3-й поверх, кімн. 302).

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Сектор запису читачів і контролю відвідувань:
+38 (044) 524-81-37,
+38 (044) 524-81-36
Сектор обслуговування у читальних залах:
+38 (044) 524-8176
Сектор універсального підсобного фонду і каталогів:
+38 (044) 524-19-11
Сектор обслуговування періодичними виданнями:
+38 (044) 524-44-19
Сектор обслуговування картографічними виданнями:
+38 (044) 524-44-38