Ювілей Олексія Семеновича Онищенка

Поділитися: 
Дата події: 
16-03-2018 до 31-03-2018

ДОРОГИЙ ОЛЕКСІЮ СЕМЕНОВИЧУ!

Від імені колективу науковців і спеціалістів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського щиро й сердечно вітаємо Вас, видатного українського вченого-гуманітарія, талановитого організатора науки,  з 85-річчям від дня народження!

Ваш життєвий і творчий шлях – яскравий приклад самовідданого служіння Україні, її народові, вітчизняній науці. Ви уособлюєте нерозривний зв’язок кількох поколінь трудівників науки і культури.

Працюючи пліч-о-пліч з Вами впродовж багатьох десятиліть, ми знаємо і високо шануємо Вас як відомого теоретика й талановитого організатора бібліотечно-інформаційної справи, мудрого і вимогливого керівника  й наставника.

Очоливши на зорі незалежності найбільшу бібліотеку України, Ви перетворили її на знаний у світі центр дослідження книжкової і рукописної спадщини, розробки проблем формування інформаційного суспільства, розбудови цілісного національного науково-інформаційного простору.

Під Вашим керівництвом Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського посіла гідне місце серед національних бібліотек світу, утвердилася як головний науково-інформаційний центр нашої держави. Завдяки Вашим зусиллям вона вносить нині помітний вклад у справу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів влади, процесів державотворення, економічного і соціального розвитку.

Обґрунтована Вами модель сучасної бібліотеки-інфополісу слугує дороговказом на шляху трансформації вітчизняної бібліотечної справи в умовах інформаційної революції і розбудови суспільства знань.

Ви стали ініціатором багатьох масштабних науково-видавничих проектів, присвячених історії вітчизняної науки та бібліотечно-інформаційної справи, питанням зміцнення інформаційного суверенітету й безпеки України.

Вихована Вами плеяда науковців і керівників вітчизняної бібліотечної галузі є запорукою її подальшого успішного розвитку.

Важко переоцінити Ваш внесок у розвиток міжнародного наукового співробітництва, співпраці з провідними зарубіжними академічними науковими центрами, бібліотеками та бібліотечними асоціаціями.

Ми пишаємося тим, що Ваші заслуги перед Вітчизною високо оцінені суспільством, відзначені високими державними нагородами, обранням Вас членом зарубіжних академій.

Ми вдячні Вам за Вашу чуйність, відкритість у спікуванні, готовність прийти на допомогу, за те, що Ви відкрили для багатьох з нас шлях до професійного зростання.

У цей урочистий для Вас день від щирого серця бажаємо Вам, дорогий Олексію Семеновичу, міцного здоров’я, бадьорості духу, благополуччя, радості від близьких і довгих років життя!

Хай щастить Вам і Вашим рідним!

 

За дорученням колективу Національної бібліотеки України В.І.Вернадського

Генеральний директор,

член-кореспондент НАН України,

доктор історичних наук                                                    В.І.Попик

 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 4-й поверх, к. 416;
надання архівних довідок - 1-й поверх, к. № 104.
9.15 - 18.00 (понеділок - п’ятниця)