Українська Держава Павла Скоропадського 29.IV.1918р. за документами ВЗУ: до сторіччя подій

Поділитися: 
Дата події: 
29-04-2018 до 31-05-2018

У читальній залі відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського розгорнуто книжкову виставку з нагоди 100-ї річниці від дати приходу до влади Гетьмана Павла Скоропадського на тему “Українська Держава Павла Скоропадського 29.IV.1918 р. за документами ВЗУ: до сторіччя подій».

Основу виставки становить література, видана за межами України. Серед видань: книги, написані учасниками подій, журнали та часописи, праці іноземними мовами, пропам’ятні збірники.

Найбільшу частку виставлених книг становлять спогади та розвідки, написані суспільно-політичними, військовими, культурними діячами Української революції 1917–1923 рр. – В.Андрієвським, Д.Донцовим, Д.Дорошенком, П.Єрошевичем, І.Мазепою, В.Приходьком, П.Скоропадським та ін.

Великий блок мемуарів, присвячених даній тематиці, міститься також у журналах і часописах, виданих у діаспорі впродовж 20–50-х років ХХ ст. На виставці представлені публікації про гетьманський період визвольних змагань українського народу у таких періодичних виданнях, як: «Державницька думка» (Філадельфія), «Наша культура» (Варшава), «Табор» (Каліш), «Хліборобська Україна» (Відень) тощо.

У спогадах висвітлюються події як за увесь період існування Української Держави, так і окремих її етапів, як-от: відкриття Українського державного університету в Кам’янці-Подільському, повстання проти влади Гетьмана та німців, останні дні П.Скоропадського тощо.

Окремий блок літератури, представленої на виставці, присвячений подіям Української Держави (праці П.Феденка, М.Стахова, С.Доленги). Натомість питання державного будівництва, такі як аграрна політика, українські збройні сили містяться у дослідженнях з питань Української революції 1917–1921 рр (праця З.Стефаніва, І.Витановича).

Особливо велику роль постаті Гетьмана Павла Скоропадського приділено у пропам’ятних діаспорних збірниках, присвячених роковинам відновлення Української Держави.

На виставці представлені також книги дослідників  інших країн. У них розкрито широкий спектр питань: досліджено питання державного будівництва (праця А.П.Грицкевича); розкрито роль українських збройних сил у роки існування Української Держави (праця Г.Скрукви), місце українського питання в польській закордонній політиці (праця Я.Пісулінського).

Виставка експонується у корпусі НБУВ по вул. Володимирська, 62 (кім. 302) і триватиме до 31 травня 2018 року.

Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати виставку!

Катерина Петриченко,

м.н.с. відділу зарубіжної україніки

Інституту книгознавства НБУВ

Опубліковано Прес-службою

Фотоматеріали: