Презентація книги та фотопроекту австрійського фогографа-графіка Петера Лаглера

Поділитися: 
Дата події: 
6-11-2018

06 листопада 2018 р. в рамках міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» відбудеться презентація книги австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера  (Peter Lagler) «Чорнобиль. „Я піду і буду жити – або залишуся і помру”. Чорнобиль –32 роки потому. Фотографічна подорож з супровідним текстом».

26 квітня 1986 р. о 01:23:44 годині на радянській атомній електростанції імені В.І. Леніна біля українського міста Чорнобиль відбулося щось дотепер неймовірне… Чи то через конструктивні недоліки, чи через експлуатаційну помилку під час тестових випробувань на четвертому енергоблоці сталася катастрофа – тепловий вибух, що призвів до розплавлення активної зони блоку. Потужність реактора була збільшена впродовж декількох секунд до 100-кратної номінальної потужності. Під час двох коротких вибухів реактор був повністю зруйнований, а 2 000-тонний дах реакторної будівлі було відкинуто на  30 метрів, що призвело до витоку радіоактивних елементів. Наслідки радіоактивного забруднення для України, Білорусі, частини Росії та, в меншій мірі, для більшості країн Європи були і залишаються катастрофічними ....
Через 31 рік фотограф Пітер Лаглер розпочав подорож до іншого – забутого і значною мірою безлюдного світу, де тепер природа  намагається найкращим чином протистояти шкоді, заподіяній людством, у зону відчуження площею 2,598 км ² навколо Чорнобильської атомної електростанції в Україні.

Це подорож невидимою та невідчутною радіоактивною небезпекою - через покинуті села та міста, які були евакуйовані за кілька годин і роками чекають на свій остаточний занепад. Разом з тим, це також фотографічна подорож до опроміненого радіоактивними частинками меморіалу, який все ще залишається великою загрозою для навколишнього середовища – на ще багато тисяч років ... "Моє велике бажання - показати людям, що насправді означає ядерна радіація, що криється за цим невидимим монстром, до яких нескінченних страждань це може призвести, все це лежить поза виміром часу… продовжується безкінечно, тобто існує в реальності назавжди. " (Петер Лаглер)

Презентація книги розпочнеться о 16.15 у конференц-залі НБУВ за адресою: просп. Голосіївський, 3.


06 листопада 2018 р. також відбудеться презентація фотопроекту австрійського фогографа-графіка Петера Лаглера «Будинок риби та шоколаду».

Рибальське село Ізола на території сучасної Словенії було центром виробництва середземноморських сардин з власним великим флотом тральщиків. У 1984 році одна з фабрик - Arrigoni – забезпечувала роботою  на виробництві та упаковці  своєї продукції понад 1000 місцевих людей ! І саме ця фабрика чотири роки тому припиняє своє виробництво і звільняє всіх своїх працівників. Відтоді промисловий комплекс зазнає руйнувань та часткового занепаду. Незважаючи на заборону через часткову зруйнованість і тим самим небезпечність для відвідування комплексу, австрійський фотограф Петер Лаглер понад 20 разів впродовж року вирушав туди зі своєю камерою і створив унікальне документальне зібрання фотографій про цей «втрачений простір».  Кожна робота з циклу несе в собі абсолютно неповторний стиль Майстра. В наші дні комплекс майже повністю зруйновано. Головний цех – стерто з лиця землі. А невеликі залишки приміщень огороджені масивним парканом. Фабрика Arrigoni  та її архітектурна історія відійшли у небуття….

Київ було обрано першим серед інших міст світу для презентації цього проекту. Твори автора виставлялися у Мистецькому центрі «Шоколадний будинок», який має унікальну історію та архітектурну довершеність, що перебували в гармонії з мистецькою довершеністю робіт Петера Лаглера.

З виставкою робіт Майстра  можна ознайомитися 06 листопада 2018 р.. о 17.15 за адресою: просп. Голосіївський, 3.


Пeтер Лаглер (Peter Lagler) - професійний фотограф, народився 1968 році в Нижній Австрії. Працює і живе у Відні. Учасник численних фотовиставок (Персональний сайт: masterphoto.at/).


Австрійська бібліотека в НБУВ
Фото з персональної веб-сторінки Петера Лаглера

 

Контактна інформація

Читальний зал
"Австрійська бібліотека"
Голосіївський пр., 3, 2-й поверх, к. 312.
+38 (044) 525-8642
9.15 - 20.00 (понеділок - п'ятниця)