З усіх мистецтв – найцікавіше…

Поділитися: 
Дата події: 
28-12-2018

Австрійська бібліотека Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського прагне бути не лише книгозбірнею, а й культурно-просвітницьким центром щодо своєї тематики. Тож для розширення такої культурно-просвітницької діяльності тут започатковано цикл лекцій «Кінематограф Австрії».  І його організатори не могли обминути свято, яке відзначається  наприкінці грудня, – Всесвітній день кіно. З цієї нагоди в Австрійській бібліотеці відбулася зустріч з   кінознавцем, кандидатом мистецтвознавства,  науковим співробітником відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології  Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, членом Національної спілки кінематографістів України Георгієм Черковим.

Темою лекції було визначено місце австрійського кіно в світовій кіноіндустрії, а також специфіка австрійського стилю в цьому виді візуального мистецтва.

Австрійська бібліотека до заходу підготувала книжкову виставку з її фонду, яка включає праці відомих австрійських авторів Вальтера Фріца, Томаса Кухенбуха та збірки, що висвітлюють напрями австрійського кіно (кіно періоду 1929-1945,  кіно періоду 1945-1983, кінокритика авангардного кіно в Австрії від 1950-х років до сьогодення, мова фільму та ін.).

Цей напрям діяльності Австрійської бібліотеки підтримав і Австрійський культурний форум у м. Києві. У кінолекції взяла участь співробітниця Австрійського культурного форуму в м. Києві Анна Мєліхова, германісти, науковці, студенти-германісти, працівники НБУВ, журналісти.

Прикметно, що лекція аж ніяк не була лише монологом фахівця. Запитання й відповіді перетворились на предметну дискусію, яка продемонструвала глибоку зацікавленість української публіки австрійським кіно й тенденціями розвитку кіномистецтва загалом. Георгій Черков надав  фахові й змістовні коментарі кінематографічного процесу як явища творчості митця та його сприйняття глядачем.

Колись була популярною фраза одного з політичних вождів про те, що з усіх мистецтв для нас найважливішим є кіно. Часи міняються, вподобання також, але для багатьох кіно залишається як мінімум найцікавішим видом мистецтва. І популярності, попри стрімкий розвиток різноманітних мультимедійних технологій, воно не втрачає

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Читальний зал
"Австрійська бібліотека"
Голосіївський пр., 3, 2-й поверх, к. 312.
+38 (044) 525-8642
9.15 - 20.00 (понеділок - п'ятниця)