ІІ Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг» розпочато!

Поділитися: 
Дата події: 
1-02-2019 до 1-03-2019

Шановні друзі та колеги!

Задля популяризації доробку в галузі біографістики та біографіки науковців, краєзнавців і бібліологів України, чий значний внесок у культурний поступ спільноти часом залишається непоміченим, зважаючи на незначні тиражі та поліграфічне втілення видань, Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського у 2019 р. оголошує ІІ Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг».

Мета його проведення – виявлення та популяризація наукової біографічної продукції, котра з різних причин нині доступна лише обмеженому колу читачів, що є несправедливим як щодо авторів та їхньої праці, так і щодо користувача, позбавленого змоги задовольнити інформаційні потреби. Особливо важливим є оприлюднення регіональних і краєзнавчих праць, які залишаються поза увагою, не зважаючи на зазвичай високий науковий рівень виконання.

 До участі в «Біографічному рейтингу» допускаються вітчизняні видання, опубліковані українською мовою в 2018 р.

 Відбір відбувається за номінаціями:

  • Життєпис,
  • Колективний портрет,
  • Персональний бібліографічний покажчик,
  • Збірник біобібліографічних матеріалів,
  • Джерела біографії (автобіографія, мемуари, листування),
  • Довідкові біографічні видання,
  • Дослідження з теорії та методики біографістики.

 «Довгий список» Рейтингу формується на основі пропозицій провідних бібліотечних установ Українита оприлюднюється на платформі Рейтингу (http://biography.nbuv.gov.ua/rating/), а також поширюється на електронних ресурсах наших партнерів, у ЗМІ та соціальних мережах. Усі бажаючі можуть упродовж місяця підтримувати своїх обранців рецензіями, відгуками, фото- та відеозвітами про заходи, пов‘язані з промоцією даних видань тощо.

Автори, культурні, освітні та громадські осередки, видавці тощо, котрі хочуть долучити свої видання до відбору, мають подати їх до місцевих наукових бібліотек.

 «Короткий список» формує Експертна рада, до якої запрошені провідні вчені та бібліографи з різних куточків України. Вона також визначає переможця у кожній із номінацій.

Рейтинг передбачає також можливість відзначення окремих тематичних видань галузевими інституціями, громадськими організаціями тощо.

Інститут бере на себе зобов‘язання промоції творів-переможців у межах провідних книжкових і бібліотечних форумів країни, у фаховій періодиці та ЗМІ, підтримки їх просування на видавничому ринку (при бажанні авторів). 

 Задля формування «Довгого списку» Рейтингу просимо Вас упродовж місяця – з 1 лютого до 1 березня 2019 р. визначити перелік видань, котрі на думку спеціалістів Вашої бібліотеки варті всеукраїнського розголосу, та внести відомості щодо них до відповідних аплікаційних форм (https://goo.gl/forms/8RqAZqn41wH109Y33 ), або надіслати на електронну адресу Інституту (ihorstambol@ukr.net).

 Із питаннями звертайтеся на вказану адресу або до членів оргкомітету рейтингу:

Додаткова інформація оперативно з’являтиметься на фейсбук-сторінці«Українського біографічного товариства»: https://www.facebook.com/groups/148524832185661/ та на сайті Інституту біографічних досліджень НБУВ.