27–29 вересня 2019 року в Азербайджанській Національній Бібліотеці (АНБ, місто Баку) відбулась міжнародна науково-практична конференція «БІБЛІОТЕКИ ЯК МОБІЛЬНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ЦЕНТРИ», у якій взяла участь завідувач відділу науково-бібліографічної інформації Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) Тетяна Василівна Добко. Конференція проходила в рамках VI Бакинської міжнародної книжкової виставки-ярмарки.
На цей представницький захід були запрошені керівники і провідні співробітники бібліотек 14 країн (Азербайджану, України, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, Молдови, Росії, США, Таджикистану, Туреччини, Узбекистану). За традицією, учасники конференції співробітники АНБ перед початком роботи відвідали Алею Шехідів і могилу Загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва на Алеї Почесного Поховання.
З вітальним словом перед учасниками виступили директор Азербайджанської Національної Бібліотеки професор Керім Тахіров, Міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв, віце-президент Національної академії наук Азербайджану академік Іса Габіббейлі, керівник Центру Ататюрка в Азербайджані, депутат Міллі Меджлісу, академік Нізамі Джафаров, Генеральний директор Управління бібліотек і видавництв Міністерства культури і туризму Турецької Республіки, директор Національної Бібліотеки Туреччини Хамді Туршуджу та інші.
Під час конференції «Бібліотеки як мобільні інформаційні центри» Тетяна Добко виголосила доповідь «Пріоритетність розвитку довідково-бібліографічної діяльності в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського». Вона також зачитала вітальне слово на адресу керівництва Азербайджанської Національної Бібліотеки від генерального директора НБУВ Любові Андріївни Дубровіної й передала в дар АНБ компакт-диск з бібліографією «Твори видатного азербайджанського поета і мислителя Імадеддіна Насімі в українських перекладах (у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського)», укладений співробітниками НБУВ до 650-річчя від дня народження поета, започатковуючи науковий проект «Українсько-азербайджанські літературні зв’язки».
Під час конференції було обговорено роль, місію і функції бібліотек у сучасному інформаційному просторі, питання впровадження сучасних технологій та інновацій в бібліотечну справу. Порушувалися проблеми цифровізації, розвитку електронних бібліотек і впровадження мобільних інформаційних сервісів, інформаційної культури користувачів, міжнародних інформаційних обмінів.
Учасники конференції взяли участь в урочистому відкритті VI Бакинської Міжнародної книжкової виставки-ярмарки, присвяченої 650-річчю видатного азербайджанського поета Імадеддіна Насімі. На виставці представили свою книжкову продукцію 81 місцеве й 40 іноземних видавництв, поліграфічних підприємств, книжкових будинків та інших структур з 22 країн світу.
Усі учасники й гості конференції, діячі науки, літератури, культури, мистецтва, представники дипломатичних місій, акредитованих в країні, і громадськість взяли участь в урочистому відкритті «Залу Міжнародного співробітництва» Національної Бібліотеки Азербайджану. У залі представлено книги та електронні ресурси про зарубіжні країни. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського взяла участь у формуванні виставки, презентації книжок про історію, культуру, науку і літературу України. Український стенд відвідали віце-президент Фонду Гейдара Алієва Лейла Алієва, перший секретар Посольства України в Азербайджанській Республіці Георгій Сельський.
Учасники конференції також оглянули виставку «Рукописи Насімі в світових бібліотеках», взяли участь у презентації книги «Твори Мустая Каріма на тюркських мовах», присвяченої 100-річчю народного поета Башкортостану Мустая Каріма. Відбулася демонстрація книжкової виставки, присвяченої цьому видатному поетові.
29 вересня для зарубіжних гостей було організована культурна програма з відвідуванням Національного музею килима, Національного музею мистецтв.
Адміністрація Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського щиро дякує Азербайджанській Національній Бібліотеці, насамперед директорові, професору Керіму Тахірову, за теплий прийом, чудову організацію конференції, високий науковий рівень заходів, можливість обмінятися досвідом бібліотечно-інформаційної роботи і подаровані до фондів НБУВ книжки.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах