міжнародне співробітництво

Особливе завдання – зберегти унікальні фонди

Дата події: 
20-02-2024

Нещодавно гостями в корпусі Бібліотеки на вулиці Володимирській були співробітники амбасади – радник з питань преси, освіти та культури Артур Еван, координатор американських центрів Валентина Пашкова, асистентки аташе з питань культури Ольга Любинецька та Ганна Сумар. Гості з цікавістю ознайомилися з фондами кількох відділів, зосередивши більше уваги на відділі юдаїки.

Австрійські бібліотеки інших країн звітують про свою діяльність

Дата події: 
23-01-2024

23 січня 2024 року відбулась важлива подія в контексті культурного обміну та міжнародної бібліотечної співпраці НБУВ: стартував новий цикл заходів для Австрійських бібліотек у рамках проєкту "Австрійські бібліотеки за кордоном".

У співдружності австрійських бібліотек

Дата події: 
18-12-2023

18 грудня 2023 року Австрійська бібліотека при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського взяла участь в онлайн-зустрічі австрійських бібліотек за кордоном. Захід організовано за ініціативи керівниці підрозділу V.2d – «Австрійські бібліотеки за кордоном» секції V.2 Федерального Міністерства європейських та міжнародних справ Австрії, пані магістерки Елізабет Марінковіч.

ПОЛЬСЬКА ПОЛИЦЯ В УКРАЇНІ

Дата події: 
20-12-2023

У квітні 2023 року НБУВ подала заявку на участь у пілотному проєкті «Польська полиця в Україні». Цей проєкт ініційований Міністерством культури та національної спадщини Польщі і Міністерством культури та інформаційної політики України. Він  реалізується Інститутом книги в Польщі на кошти, виділені на цю мету МКіНС РП, у співпраці з Українським інститутом книги. Звичайно, наша бібліотека не могла не стати  учасником такої безпосередньо близької їй за духом і діяльністю акції.

Раритети НБУВ викликають зацікавлення Інституту єврейських досліджень YIVO

Дата події: 
4-12-2023 до 5-12-2023

4 та 5 грудня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники Інституту єврейських досліджень YIVO (Нью-Йорк) – виконавчий і генеральний директор доктор Джонатан Брент та керівник апарату Інституту Шеллі Фріман. Інститут має своєю метою зберігання, вивчення, увічнення й популяризацію в усьому світі знань про історію та культуру євреїв Центральної й Східної Європи. Метою їх  візиту було знайомство з нашими фондами та обговорення  можливостей співробітництва з НБУВ щодо оцифрування архівних матеріалів С. Ан-ського, а також інших матеріалів, які відповідають профілю їхньої роботи.

Дослідження рідкісних і цінних книг в Інституті книгознавства НБУВ

Дата події: 
28-07-2023

Нещодавно в Національній бібліотеці Аргентинської Республіки імені Маріано Морено відбулись ІУ Національні збори закладів із старовинними та рідкісними колекціями. Як і більшість таких заходів, Збори вкотре звернулись до питань збереження та охорони за допомогою найсучасніших бібліотечних технологій тих матеріалів, у  яких відображено різні події, ідеї та періоди розвитку країни. До участі в обговоренні цієї тематики була запрошена директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Зібрання рідкісних книг і колекцій у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського

Дата події: 
19-07-2023

Бібліографічне товариство Америки — міжнародна міждисциплінарна наукова членська організація, яка сприяє вивченню книг та інших текстових артефактів у традиційних і нових форматах – запросило до участі у своєму зібранні представника Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Інтерес учасників зустрічі був широким. Розгорнуту відповідь американським колегам дала у своїй доповіді-презентації (в режимі онлайн) директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу

Дата події: 
15-07-2023

Наприкінці червня в Національній бібліотеці Франції відбулись традиційні щорічні збори Конференції європейських національних бібліотекарів. З доповіддю  «Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу» на цьогорічних зборах CENL в онлайн форматі виступила генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Любов Андріївна Дубровіна.

Перспективи міжнародної співпраці

Дата події: 
29-03-2023

29 березня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники академій наук Польщі та США, які нині перебувають в Україні.

Енциклопедія Сучасної України – на чільному місці «Української книжкової полиці» Національної бібліотеки Франції

Дата події: 
12-12-2022

12 грудня 2022 року в Парижі перша леді України Олена Зеленська в рамках свого офіційного візиту до Франції  презентувала в Національній бібліотеці Франції (НБФ) 24 томи «Енциклопедії Сучасної України», переданої Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського.

Сторінки