міжнародне співробітництво

Зміцнюємо партнерство

Дата події: 
1-03-2024

1 березня 2024 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Національною бібліотекою Республіки Молдова та Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського. Цей документ має на меті зміцнити професійні взаємини між бібліотеками та сприяти їх співробітництву в галузі культури, науки та поширення наукової інформації.

Особливе завдання – зберегти унікальні фонди

Дата події: 
20-02-2024

Нещодавно гостями в корпусі Бібліотеки на вулиці Володимирській були співробітники амбасади – радник з питань преси, освіти та культури Артур Еванс, координатор американських центрів Валентина Пашкова, асистентки аташе з питань культури Ольга Любинецька та Ганна Сумар. Гості з цікавістю ознайомилися з фондами кількох відділів, зосередивши більше уваги на відділі юдаїки.

Австрійські бібліотеки інших країн звітують про свою діяльність

Дата події: 
23-01-2024

23 січня 2024 року відбулась важлива подія в контексті культурного обміну та міжнародної бібліотечної співпраці НБУВ: стартував новий цикл заходів для Австрійських бібліотек у рамках проєкту "Австрійські бібліотеки за кордоном".

У співдружності австрійських бібліотек

Дата події: 
18-12-2023

18 грудня 2023 року Австрійська бібліотека при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського взяла участь в онлайн-зустрічі австрійських бібліотек за кордоном. Захід організовано за ініціативи керівниці підрозділу V.2d – «Австрійські бібліотеки за кордоном» секції V.2 Федерального Міністерства європейських та міжнародних справ Австрії, пані магістерки Елізабет Марінковіч.

ПОЛЬСЬКА ПОЛИЦЯ В УКРАЇНІ

Дата події: 
20-12-2023

У квітні 2023 року НБУВ подала заявку на участь у пілотному проєкті «Польська полиця в Україні». Цей проєкт ініційований Міністерством культури та національної спадщини Польщі і Міністерством культури та інформаційної політики України. Він  реалізується Інститутом книги в Польщі на кошти, виділені на цю мету МКіНС РП, у співпраці з Українським інститутом книги. Звичайно, наша бібліотека не могла не стати  учасником такої безпосередньо близької їй за духом і діяльністю акції.

Раритети НБУВ викликають зацікавлення Інституту єврейських досліджень YIVO

Дата події: 
4-12-2023 до 5-12-2023

4 та 5 грудня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники Інституту єврейських досліджень YIVO (Нью-Йорк) – виконавчий і генеральний директор доктор Джонатан Брент та керівник апарату Інституту Шеллі Фріман. Інститут має своєю метою зберігання, вивчення, увічнення й популяризацію в усьому світі знань про історію та культуру євреїв Центральної й Східної Європи. Метою їх  візиту було знайомство з нашими фондами та обговорення  можливостей співробітництва з НБУВ щодо оцифрування архівних матеріалів С. Ан-ського, а також інших матеріалів, які відповідають профілю їхньої роботи.

Дослідження рідкісних і цінних книг в Інституті книгознавства НБУВ

Дата події: 
28-07-2023

Нещодавно в Національній бібліотеці Аргентинської Республіки імені Маріано Морено відбулись ІУ Національні збори закладів із старовинними та рідкісними колекціями. Як і більшість таких заходів, Збори вкотре звернулись до питань збереження та охорони за допомогою найсучасніших бібліотечних технологій тих матеріалів, у  яких відображено різні події, ідеї та періоди розвитку країни. До участі в обговоренні цієї тематики була запрошена директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Зібрання рідкісних книг і колекцій у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського

Дата події: 
19-07-2023

Бібліографічне товариство Америки — міжнародна міждисциплінарна наукова членська організація, яка сприяє вивченню книг та інших текстових артефактів у традиційних і нових форматах – запросило до участі у своєму зібранні представника Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Інтерес учасників зустрічі був широким. Розгорнуту відповідь американським колегам дала у своїй доповіді-презентації (в режимі онлайн) директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу

Дата події: 
15-07-2023

Наприкінці червня в Національній бібліотеці Франції відбулись традиційні щорічні збори Конференції європейських національних бібліотекарів. З доповіддю  «Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу» на цьогорічних зборах CENL в онлайн форматі виступила генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Любов Андріївна Дубровіна.

Перспективи міжнародної співпраці

Дата події: 
29-03-2023

29 березня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники академій наук Польщі та США, які нині перебувають в Україні.

Сторінки