міжнародне співробітництво

Доступ до зарубіжних баз наукової інформації

Дата події: 
Середа, Липень 18, 2018 до Понеділок, Грудень 31, 2018

Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського надає доступ до зарубіжних баз наукової інформації

ХІV Міжнародні книгознавчі читання, присвячені 400-річчю видання першого Букваря, 25-26 квітня 2018 р. в Національній бібліотеці Білорусі в Мінську

25-26 квітня 2018 р. в Національній бібліотеці Білорусі в Мінську пройшли ХІV Міжнародні книгознавчі читання, присвячені 400-річчю видання першого Букваря.

Семінар лекторів Австрійської служби академічних обмінів (OeAD) та директорів Австрійських бібліотек в Україні

Дата події: 
Четвер, Квітень 26, 2018

26 квітня 2018 року у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського, філія №1, вул. Володимирська,62 (читальний зал Bідділу образотворчих мистецтв) відбувся семінар лекторів Австрійської служби академічних обмінів (OeAD) та директорів Австрійських бібліотек в Україні.

«УЯВНИЙ ПУТІВНИК: ЯПОНІЯ»

Як ми уявляємо собі Японію? З одного боку – це сакура, чайна церемонія, хоку, самураї, сумо, кусіякі, кімоно та найбільша у світі статуя Будди. З іншого боку – роботи-гуманоїди, новітні гаджети, Тойоти, Хонди, Соні, хай-теки та аніме. Як співіснує така суміш традиційного та надсучасного в цій Країні Висхідного Сонця? Про це ми, співробітники Відділу комплексного бібліотечного обслуговування дізналися, відвідавши 30 листопада виставку японського мистецтва «Уявний путівник: Японія», що триває наразі у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал»

НБУВ в об’єктиві фотографа Роберта Доусона

Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідав американський фотограф Роберт Доусон – автор численних фотографічних оглядів, присвячених сучасним бібліотекам.

Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали посол Македонії в Україні Столе Змейкоскі та директор департаменту Міністерства закордонних справ Республіки Македонія Ненад Колев

У рамках науково-культурної співпраці між  Республікою Македонія і Україною Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського відвідали  Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі та директор департаменту двосторонніх  відносин з європейськими та євразійськими країнами Міністерства  закордонних справ Республіки Македонія – Ненад Колев. З високоповажними гостями зустрівся генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Володимир Попик.

Литовський візит делегації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського

У рамках двосторонньої партнерської взаємодії делегація Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відвідала Бібліотеку імені Врублевських Литовської академії наук. У ході візиту сторони узгодили програму співпраці на 2016-2021 рр. та обговорили конкретні завдання на 2016 рік. Фахівці НБУВ побували також у Національній бібліотеці Литви та бібліотеці Вільнюського університету. 

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського обговорили перспективи українсько-чеського партнерства

14 вересня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідала делегація від Міністерства культури Чеської Республіки, що перебуває в Україні в рамках міждержавних українсько-чеських консультацій. У ході візиту відбулася зустріч генерального директора НБУВ Володимира Попика з директором Слов’янської бібліотеки Національної бібліотеки Чеської Республіки Лукашем Бабкою та директором Чеського центру Луцією Ржегоржіковою. 

VI засідання Міжурядової українсько-польської комісії у справі охорони та повернення втрачених і незаконно переміщених під час Другої світової війни культурних цінностей

15-17 червня в м. Ольштин (Польща) відбулося VI засідання Міжурядової українсько-польської комісії у справі охорони та повернення втрачених і незаконно переміщених під час Другої світової війни культурних цінностей. З української сторони серед інших у засіданні брали участь співробітники двох академічних бібліотек: директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського д-р іст. наук Галина Ковальчук і заступник генерального директора з наукової роботи Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, канд. іст. наук Ольга Колосовська.

Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

15 червня 2015 р. Національну бібліотеку України імені В.І.Вернадського відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін. У рамках візиту відбулася зустріч Його Високоповажності з генеральним директором НБУВ чл.-кореспондентом НАН України Володимиром Попиком. Учасниками зустрічі були також заступник генерального директора з наукової роботи Людмила Муха, завідувач відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків НБУВ Тетяна Арсеєнко. Під час зустрічі  були обговорені актуальні питання українсько-польської співпраці в сфері історико-книгознавчих досліджень, книжкового обміну та партнерської взаємодії між Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського та Бібліотекою Народовою.

Сторінки