Бібліотека-колекція Агатангела Кримського була представлена на міжнародній конференції в Туреччині

Поділитися: 
Дата події: 
30-10-2019

У  турецькому місті Игдир у жовтні відбувся І Міжнародний науковий конгрес «Турецько-вірменські взаємини першої половини ХХ століття». Українську делегацію на поважному науковому заході представляв старший співробітник Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доцент Володимир Підвойний. На форумі він зробив доповідь на тему  «Кавказознавство початку ХХ століття на матеріалах бібліотеки-колекції Агатангела Кримського з фондів НБУВ».

Актуальність його виступу була цілком очевидною. Адже тематика конференції детермінована складним історико-політичним дискурсом, який тривав декілька десятиліть на теренах південного Кавказу і відзначався трагічним протистоянням політичних ідеологій, пошуком національних ідентифікацій, економічним та фінансовими інтересами провідних гравців тогочасної міжнародної арени.

Рідкісні матеріали, які сконденсовані у колекції відомого українського історика, письменника, сходознавця, перекладача, одного з організаторів Академії наук України Агатангела Кримського у форматі аналітичних довідок і конволютних сегментів, дають можливість об’єктивно проаналізувати політико-економічну ситуацію у регіоні кінця  ХІХ – початку ХХ століть, детермінувати соціокультурний ландшафт, визначити провідні мотиви розвитку ідеологій та їх впливу на формування громадської думки й перебіг міжнаціональних взаємин.

Верифікація методу сегментарно-тематичного аналізу на матеріалах бібліотеки-колекції А.Кримського відбувалася з урахуванням історичного контексту і соціокультурних парадигм, які панували в суспільстві на теренах північно-східної частини Османської імперії у період військових операцій Російської імперії на Кавказі.

Хронологічні межі зазначеного топіку визначаються кінцем ХVІІІ – першою половиною ХХ століття, що формує перспективну платформу для пошуку відповідей на складні питання міжнаціонального протистояння на територіях, де компактно проживають носії гетерогенних культур та національних традицій.

Представлені матеріали з фондів НБУ ім. В.І. Вернадського викликали жвавий інтерес учасників конгресу. Бібліотека-колекція А.Кримського була визнана важливим інформаційним ресурсом з проблем кавказознавства та тюркології. Під час підбиття підсумків роботи конгресу його учасники неодноразово наголошували на необхідності посилення науково-інформаційного обміну між науковими центрами Турецької Республіки та НБУ ім. В.І. Вернадського з метою детальнішого дослідження наявних джерел, подальших аналітичних пошуків і узагальнень та перекладу турецькою мовою матеріалів, що репрезентують окреслену проблематику.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92