Трагедія, спричинена людиною...

Поділитися: 

28 листопада о 16.30  у Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського відбудеться відкриття фотовиставки австрійського професійного фотографа Петера Лаглера  «Chernobyl: human created disaster».

Уночі 26 квітня 1986 року на радянській атомній електростанції імені В.І. Леніна біля українського міста Прип’ять відбулося щось дотепер неймовірне… Чи то через конструктивні недоліки, чи через експлуатаційну помилку під час тестових випробувань на четвертому енергоблоці сталася жахлива катастрофа – тепловий вибух, що призвів до розплавлення активної зони блоку.

Наслідки радіоактивного забруднення для України, Білорусі, частини Росії та (меншою мірою) для країн Європи були й залишаються катастрофічними....

Тема Чорнобиля уже понад два роки бентежить австрійського фотохудожника Петера Лаглера, спонукає на  подорожі й цілеспрямовану їх реалізацію. 

Назва нинішньої виставки говорить сама за себе: «Катастрофа, створена людиною...» На ній будуть представлені роботи майстра – результат  його багаторазових подорожей до Чорнобиля. На світлинах – прояви світлого й темного в житті природи та людини. Як завжди, Петер шукає  буття, а не зовнішню оболонку… Міські пейзажі, окремі кадри місцевостей, будівлі і площі, люди, речі, звичні для очей, посеред міського ландшафту, який спотворений чи то війною, чи ядерною енергією, – задокументовані враження художника від посткатастрофічного світу. Але в його роботах  поряд із занепадом і руйнацією існує й краса. Його очі помічають  найменшу гру світла.  Петер завжди шукає незвичайні місця, намагається передати відчуття від побаченого, навіть відобразити силу радіоактивності.

"Моє велике бажання - показати людям, що насправді означає ядерна радіація, що криється за цим невидимим монстром, до яких нескінченних страждань це може призвести. Все це лежить поза виміром часу… продовжується безкінечно, тобто існує в реальності назавжди. " (Петер Лаглер).

Відкриття виставки відбудеться в головному корпусі НБУВ за адресою Голосіївський проспект, 3. Запрошуємо!

Австрійська бібліотека при НБУВ

Контактна інформація

Читальний зал
"Австрійська бібліотека"
Голосіївський пр., 3, 2-й поверх, к. 312.
+38 (044) 525-8642
9.15 - 20.00 (понеділок - п'ятниця)